Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Fiat Bravo Sport 1.9 novi zmaj

Recommended Posts

@Ivan meni je bilo bitno samo sta pise od opreme :D  proverio sam opet, C530 pise.. Jel to taj sto se svi zale na njega u Bravu? 

 

I imam jos jedan usb ulaz tamo u fioci ispred suvozaca, za sta sluzi? Verovatno pise negde na forumu ali nisam stigao da pogledam

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Danilo1 said:

proverio sam opet, C530 pise.. Jel to taj sto se svi zale na njega u Bravu?

Taj ti je C544 u Fiatima. Imao je vise verzija (po obrtnom koji izdrzava), pa se po netu cesto srece po imenu Mxx .

Bas smo skoro caskali na temi o kupovini GP:

On 19/06/2018 at 4:35 PM, Ivan said:

A "zloglasni" M20, M28, M32 koji su isli iz saradnje sa GM (i idu na masu modela iz Fiatove game) nose Fiatovu oznaku C544, dok je F40 sa oznakom C542.

Vidi se da nisu deo FPT game, imam ovu sliku iz FPT prezentacije jos od ranije:

 

g1.thumb.jpg.b0e4344e8bdc5574b5388b0fd473a599.jpg

 

Sto se manjih vozila tice (Mito, GP), obicno je C544 isao na neke verzije 1.3 90, 1.6, 1.4 155 itd. Pored njih moze da se nadje C510 na 1.4 120, 1.3 95, C514 na 1.4 MultiAir 105, kao i C635 na najjacim 1.6 120 i 1.4 MultiAir 170.

Ovo je samo deo podataka, pola pisem iz glave, najbolje proveriti pomocu VIN i ePer za konkretan auto. Npr. dosta ljudi me je po automatici ubedjivalo da na moj auto ide "zloglasni" M32, a u stvari je u pitanju noviji Fiatov C635, deklarisan na 350 Nm. Zato ePer i nema greske :) .

40 minutes ago, Danilo1 said:

I imam jos jedan usb ulaz tamo u fioci ispred suvozaca, za sta sluzi? Verovatno pise negde na forumu ali nisam stigao da pogledam

Ako mislis na kutiju Blue&Me centrale (u gornjem delu kasete) - dodatan Blue&Me port, identican onom ispred menjaca.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako volis detaljnije :) , moze i ovako, a oko dodatnog USB porta je pri kraju posta: 

On 26/10/2017 at 4:17 PM, Ivan said:

Posto si pitao za fabricki USB i za sta se vezuje - on ima 5 linija i spojen je za Blue&Me centralu. Pinout USB konektora, vidis linije 2-6, kao i na koje odredisne pinove centrale idu:

bm1.thumb.jpg.f4b8f1250e981a7cd13fb5391a13f053.jpg

 

Pinout konektora na centrali, vide se ulazne linije USB konektora, kao i da je vezana na radio i BodyComp. Na taj nacin se moze ispitati veza izmedju centrale i USB slota:

b2.thumb.jpg.3c279c0777509f3db6ba4e2cd8273f68.jpg

 

Centrala se nalazi u delu table ispred suvozaca:

bm3.thumb.jpg.26a841b751b905af1c1b4f0f1c94f8f5.jpg

 

Ono sto je interesantno, moguce je da sama centrala ima dodatni USB prikljucak (pomocni, po ovome sto sam ja video), gde bi mozda direktno mogao da zabodes USB i vidis ima li kakvog rezultata. Taj konektor se vidi na drugoj slici:

bm4.thumb.jpg.ebe33812520cc9b4105c59970b736aba.jpgbm5.thumb.jpg.d50ee0d29288b85e596c954ed393392b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je konacno registrovan <_<

Isao sam jutros kod Gorana na pregled, sve je ok pa cu za vikend na letovanje da vidim kako ide zmaj :)

Jedino sto me brine su cuvene klapne, za sad radi sve ok ali cu verovatno da ih skinem kada se vratim.. 

I da li svetli lampica prilikom regeneracije DPF-a? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Danilo1 said:

 

I da li svetli lampica prilikom regeneracije DPF-a? 

 

Dok ne svetli - dobro je. Kada krene da se javlja - tad uglavnom krenu i problemi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se vratim sa letovanja skidam to, zatvaram egr i vadim klapne.. 

E da, primetio sam na nekih otprilike 2300rpm da nekako secne i tada bas lepo zalepi za sedista.. Jel to do klapni ili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dekirs said:

Te bede se treba resiti sto pre..

Tako je :lol: , poslusao sam te !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd-Dubrovnik potrošnja 5L sa klimom od Visegrada do DB.. Odusevljen sam autom za sad, i sa niskih obrtaja bas lepo povuce.. :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao vremena za slikanje, odmah je sklonjen u garazu i skinute tablice :lol:

Al ajde, bice neka slika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodace mu tamo :D .

Salu na stranu, bio sam vec nekoliko puta u tom delu, jednom u Dubrovniku, par puta u Dalmaciji, bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo za kvadratice :lol:

Dosta prijatelja je imalo problema, ostali bez tablica, razbijena soferka, linija od kljuceva.. Sad su bas u haosu oko Svetskog pa  ne bih bas da rizikujem sa Nuovim autom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i koj ces ku....ac u Dubrovniku - jbg. na sluzbenoj novoj skodi (pre neki dan - pozvani na sastanak regiona) sve porazbijali na parkinku hotela (bile i kamere) negde kod makarske mislim - ma demolirali je i nikom nista - kao u kanjon da se survala. na slep su je vratili u bgd. toliko o tome .......... :huh:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako je krenula opet neka mrznja i zlo (sa njihove strane) --- pametno si uradio ........... :thumbup:

 

daleko im "lepa" njihova kuca ............ ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...