Jump to content
FAS Goran
priest77

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet - curi voda (hladnjak EGR-a)

Recommended Posts

Na plastici se vidi naprslina kroz koju curi pomalo voda. Da li znate koji je to deo i da li moze da se kupi samo to plasticno kuciste.

Ja sam obelezio na slici plasticni deo gde curi voda.

 

Fiat-Bravo_1.6_Multijet_16v-2008-1280-11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ga zovu hladnjak EGR-a, a neki ga zovu Vakuum box, obavlja obe funkcije svakako.

 

Nov u opelu isti takav je 5-6000 din, u fiatu je nesto 14-15000 din.

 

Nisam siguran tacno za cene, ali znam da je znatno jeftinije. I najbolje resenje je da kupis nov, posto ti je, pretpostavljam, egr u funkciji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, hvala vam na info.
Dosta je skup taj plasticni poklopac EGR hladnjaka.
Jedan majstor mi je nudio da ga nosim kod ovih sto vare plastiku jer je samo mala naprslina. Ne znam koliko ce to da traje i da li vredi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znas ni nov koliko ce da traje, tako da...
Ako bi naisao na dobrog majstora pa da ti kaze ima li vajde od toga ili ne
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim. Vario sam plastiku ali nije držalo, i dalje je curilo. Na kraju sam kupio iz oglase polovan za 60€. Nov kažu da je 18000 dinara.
Sada je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, priest77 said:

Na kraju sam kupio iz oglase polovan za 60€. Nov kažu da je 18000 dinara.

Samo par postova iznad ;) - dragocen savet: 

On 6/8/2018 at 11:49 AM, Sava said:

Nov u opelu isti takav je 5-6000 din, u fiatu je nesto 14-15000 din.

Nisam siguran tacno za cene, ali znam da je znatno jeftinije. I najbolje resenje je da kupis nov

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace od svega sto je on video taj post, i zahvalio se Savi za info i onda otisao uzeo polovan za vise para :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogrešno razumeo. Mislio sam da je ta cena za Opel vozila, tek sada vidim da je to neka radnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, izvinjavam se što sam ranije pisao u temi "predstavljanje automobila..." zapravo imam problem sa kolima koji pripada ovoj temi :)

 

Ukratko meni je potrebno ovo kućište za 2.0 motor, sve što sam tražio po oglasima je rasprodato za 50e, ostalo mi je samo u jednoj poznatoj prodavnici delova (... komerc) ali prodaju za 17.000. odmah da kažem da neću dati taj novac za parče plastike.

 

Može li mi neko pomoći gde mogu kupiti nov taj deo jer tu postoji i dihtung (koji nije pametno kupiti polovan na otpadu...) uzeo bih i taj Opelov ako je identičan tj ako neće praviti problem prilikom ugradnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec ti je Skile rekao. Trazi deo od opela, identican je a poprilicno jeftiniji.
Batali polovno, ako i "drzi vodu" ne znas koliko ces jos biti miran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nightstalker

Imas i ovde i ispod par informacija - secam se da je, opet Skile :), pisao za 2.0 (doduse, Delta je u pitanju): 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji su to uzeli u FCA prodavnicama i platio tada 15k.

U medjuvremenu je dosta ljudi to uzimalo u ovlascenim Opel pordavnicama za tipa 50-60e tako nesto...

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronasao sam originalni FIAT-ov za 9.996 din, opelov nisam uspeo da pronadjem, zvao sam oko 7-8 poznatijih prodavnica, pronalazim samo Fiatov od 9.996-17.000. Ono sto je dobro je sto taj od 10k mogu platiti 5000 hiljada u kesu i da dam jedan ček. Ali kako mi je ti to malo mnogo za parce plastike prvo cu pokusati lepljenje tecnim metalom jer me bas zanima kolika je to pukotina kad budem skinuo. Naravno ako budem procenio da nije moguce zalepiti idem u kupovinu. A Vas cu zamoliti da mi posaljete u kojoj radnji mogu pronaci taj Opelov za 50e :) Jer sam za te pare pronasao samo polovan na otpadu... Hvala svima unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da tu pukotinu jedva mozes da vidis golim okom ako je uopste i budes video. (Bar je tako kod mene bilo)

Nisam siguran koliko ti je to isplativo, posto mora pola auta da se rasturi da bi se skinuo taj hladnjak.

Ako ne izdrzi sa tim, a cisto sumnjam da ce izdrzati, pasce ponovno kupusanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pošto želim sam da se bacim na posao sa mehaničarom koji to prvi put radi, može li savet da li je potrebno skinuti branik, nosač akumulatora ili sta vec da bi se došlo do te plastike? Ako je neko gledao kako se skida ili skidao sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam novi fiat bravo 1.6 mjt 77kw, i isto mi je procurelo ovaj hladnjak. Meni na hladnjaku pise ovaj kod: 0428792 i nigde kod nas ne mogu da ga nadjem. Da li neko zna da li odgovara poklopac hladnjaka sa kodom 71772987 meni deluju barem na slikama identicni?

IMG_2525.jpg

scambiatore_calore_71772987_1_ok.jpg.2319742d8c1544c9761e6c0f332f8589.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ,da li vam se dešavalo da vam curi voda ili antifriz iz auta i da se to vidi kod grejača lično kod mene na fiat bravu 1.6 multidžet .. Imam i sliku ,zanima me odakle ta voda može da dođe tu?

 

IMG_20220103_110840.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, andreja.micovic said:

hladnjak filtera ulja, plasticna usisna grana?

Nigde ne vidim da curi na crevu sve je suvo sem onog dela gde su grejači..

 

1 minute ago, Losmi xD said:

Nigde ne vidim da curi na crevu sve je suvo sem onog dela gde su grejači..

 

Ne ispušta tu nešto mnogo ali mora da se dolije posle određene kilometraže.

Edited by Losmi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem da pusta rashladnu tecnost, na fiat 1.6 mjtd, nadjem na forumu da je plasticno kuciste egr-a najcesci razlog i kasnije vidim da je pukla plastika bas na njemu i kad se doda gas jace nabija pritisak i vise curi.

Porucim zamjenski dio od Opela za 60€ iz Italauto iz Pg i rijesen problem. Dio u potpunosti odgovar, jedino ima jedan plasticni mali nosac koji je visak, moze da se odsjece slobodno.

P.S. Taj dio je od plastike nazalost i vremenom mora da popusti, tako da pitanje je vremena samo kad ce se morati zamijeniti, a bez njega nema voznje auta.

Ja sam ga istopio lemilicom i "zavario" plastiku na pukotini ali to je drzalo nekoliko dana i opet probilo, ali mi je auto taman posluzilo par dana dok nisam nabavio rezervni dio.

Edited by Vladimir Radovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...