Jump to content
FAS Goran
Smireni

Kupite li autostopere?

Recommended Posts

Danas sam posle 100 godina povezao nepoznatu zenu koja me ustopirala do Sapca, nekih 15-20km.

Spavalo mi se uzas, bas mi je dobro doslo da proturim sa nekim par reci, vec sam bio poceo da zevam i trljam oci, a bas pristojno je delovala.

Normalna voznja, neobavezan razgovor, cao-cao.

 

Posle kod kuce pricam sa mojom zenom, koja se inace grozi toga..... DA LI SI TI LUD??

Sto? Pristojna zena, normalno izgleda. Nema busa... Vrucina bre.... Ucinis nekom, a nista te ne kosta...

 

KO ZNA STA MOZE DA URADI?

 

Dobro, bre, sta moze ona meni da uradi? :D

 

{E sad, treba uzeti u obzir da je trudna i da je rade hormoni, dok se ja sa osmehom cudim}

 

- Sta ako ima noz ili pistolj? Sta ako ima nekog, pa kaze "Stani ovde"...

- I resila je da me opljacka na magistralnom putu? U po bela dana? :D Uzgred, prosli smo pored patrole...

- ....... Sta ako je luda, pa te prijavi da si je napao? Nikad ne znas koga primas u auto!

- Opet... na sred magistralnog puta, gde se vozi na braniku... Ne moz' da preteknes auto, a ne da zaustavis i da napadnes nekog...

- {njen pogled} :rant:

- Dobro, ajde necu vise... :D

 

E sad mi pade na pamet da pitam, da li je i koliko je stopiranje ucestalo... U danasnje vreme, kad stvarno ima svakakvog sveta, a sa svih strana smo bombardovani pricama iz crne hronike.

Opsta histerija, nepoverenje prema ljudima i to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno ako sam sam, ako izgledaju radno, čisto i normalno, sa porodicom ne.

I ne pričam ženi

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta povezao narkomane iz Mladenovca do BG kad sam bio u prolazu i nikad vise nikome ne stajem. Zao mi je, znam da ima normalnih ljudi, ja sam jednom prilikom stopirao i 20km mi niko nije stao od Pozege do Arilja, a bio sam srednjoskolac koji se zadesio u tom kraju sa jednim drugarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, dekirs said:

Ja nikad.. Ne zelim da rizikujem.. Svaka cast svima, nisu svi prevaranti ali neka..
 

 Bas to.

Ne volim uopste da mi se bilo kakve osobe muvaju po kolima.
Jednom me caletov drug koji se bavi prevozom putnika zamolio da povezem 2 osobe do auto-puta kod Rume, idu u Italiju, pa ih bus iz Bg tamo kupi. Taj lik ide kombijem i ja jos 2 osobe preko.
Ja vozio milfacu i njenu cerku. Mala cucla neki sok iz onih plasticnih fancy bocica ja samo gledam kad ce da prospe, da se zagrcne, izbljuje sve. Ne volim jednostavno. Eto cak i milfaca i devojcica mala pa mi nije bilo bas... <_< a kamoli nesto drugo da mi upadne u kola

Ti mozda jesi @Smireni  ali zato zena nije :D ali dobro, to nije drugo stanje, to je 2145. stanje kukuuu

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu nikad nikom, samo sam jednog decaka povezao 5km, bio sneg do kolena 22h badnje vece, ja ga prosao i onda razmisljam, gde da na badnje vece nekom ne pomognem, vratim se u rikverc i pokupim ga, iz jednog mesta je krenuo u drugo da sa drustvom bude za badnje vece.
Inace nikad pre toga ni posle, sta ako je narkoman ili diler, zaustavi me inter, on naravno baci u moj auto i ne priznaje da je njegovo, po automatizmu je moje, u mom vozilu je i eto meni veselja.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije redovno.

I ja sam stopirao.Bilo to neko normalno vreme.

Kada sam prvi put imao neprijatnost bio je to zadnji put.Sad mi uvek žao kad prođem pored stopera ali i vremena su drukčija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, dekirs said:

Ja nikad.. Ne zelim da rizikujem.. Svaka cast svima, nisu svi prevaranti ali neka..
 

Kapiram da je to negde prvi instinkt svima. I ako mi deluju sumnjivo, naravno ni ja ne stanem.

Ili ovo sto rece @bit, da nije neuredan.

Onda mi nekad bude krivo kad prodjem, stavim se u tu situaciju... Jbga, sta da se zadesis....

 

To mi nekako dodje kao pobeda senzacionalistickih medija... Ono, uspeli su da nas isplase da zivimo u strahu jedni od drugih.

 

EDIT

5 minutes ago, Kuvalja said:

naravno baci u moj auto i ne priznaje da je njegovo, po automatizmu je moje, u mom vozilu je i eto meni veselja....

Zeni da je ovo palo na pamet, pa tacno bi umrla! :D

 

Da se razumemo, ne zagovaram ja ni jednu opciju. Nego pricamo.

 

 

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ranije sam znao da stanem i pokupim stopere. jednom mi se desilo da sam ostao bez goriva, kazaljka rezervoara nije radila, zakucala na pola (jos se ja cudim kako mi auto malo trosi, a puno prelazi) i imao sam kanticu, krenem put pumpe i kako koji auto naidje ja pruzim ruku, kontam vide mene sa kanticom, tamo su videli auto, jok niko da stane, tako da od tog dana vise nikome nisam stao niti cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom redovno stajem posto sam i sam stopirao kad sam bio srednjoskolac i bez auta. Zena isto sizi, al sta sad... 

 

A redovno sam i na blabla kad idem za BG ili negde dalje sam. Nekako mi zanimljivije kad nisam sam. Sa blabla sam 2x vozio BG-ZG-LJU i nazad, taman neko da prekrati put kroz Slavoniju, pogotovu nocu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pokupio ali ce se ljudi pokajati sto su seli u auto sa mnom :D Nisam nikad stopirao, ali jesam par puta pokupio stopere, sad izbegavam zbog prve recenice :D

 

Kroz jedno selo kad prolazim, tamo konstantno neko stopira bez obzira jel sunce, kisa, sneg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre desetak godina, pokupim na mostu ženu sa malom ćerkicom, koje su stopirala. Mama opuštena, počela priču, a napolju mrkli mrak, oko 23.00. ja je u jednom trenutku pitam, zar se ne plaši da stopira sa detetom, na Pančevcu, noću? Ona u fazonu, ja stopiram oduvek. Ja rekoh zamisli da sam ja neki manijak, skrenemo sa puta u neku njivu i sa vama dvema gotovo! Ućuta ona do Pančeva i kad su izlazile, reče mi da verovatno nikad, nikog neće više stopirati!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u srednju skolu putovao do Karlovaca nekih 12km...

Ali retke su devojke koje su stopirale zbog toga sto su nam ranije generacije pricale kako su dve devojke zavrsile negde dole skroz juzno kad ih je pokupio neki lik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, bane1321 said:

Pre desetak godina, pokupim na mostu ženu sa malom ćerkicom, koje su stopirala. Mama opuštena, počela priču, a napolju mrkli mrak, oko 23.00. ja je u jednom trenutku pitam, zar se ne plaši da stopira sa detetom, na Pančevcu, noću? Ona u fazonu, ja stopiram oduvek. Ja rekoh zamisli da sam ja neki manijak, skrenemo sa puta u neku njivu i sa vama dvema gotovo! Ućuta ona do Pančeva i kad su izlazile, reče mi da verovatno nikad, nikog neće više stopirati!

E sad zamisli koliko je "maloumna" kad si joj tek ti otvorio oči sa tom konstatacijom!?

Inače ona živi u zemlji čuda a tada je samo krenula da belom zecu na buvljaku kupi beteriju za sat!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u lalošiji mirno,pa povezem nekoga kada idem sam...uglavnom kasne u školu i na posao...propalo nam autobusko preduzeće,a vozovi retki i ne idu u sva mesta... pol mi nije bitan

Retko pričam ženi

Ko telegram

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre sta je tema!? Jel kupimo stoper-ke ili tracarimo sa zenama? :D


Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bude jako zao ljudi, ali ne pamtim kada sam stao nekom. Razlog za to je sto mi vecina stopera ne uliva poverenje, nazalost.

 

Bas pre neko vece gledam momka kako se penje uz Bezaniju na autoputuni stopira, Sav prljav i zapovracan. Ja usporio da vidim ko stopira i kad sam video, brze u levu traku da slucajno ne bi pao i podleteo u tockove.

 

I jos razmisljam u sebi “Prijatelju, da li je realno da mislis da ce ti neko stati”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas treba da mi bude dosadno da nekoga pokupim... Ali desava se po nekad...skoro sam nekog vojnika povezao par km na autoputu...ne bi ni njega verovatno da nije bio u uniformi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, vremena su izopačena, stoga i ne kupim nikoga. A znam koliko znači kad te neko poveze, pogotovo noću kad ti zapali vampirac. Žao mi bude kad vidim da neko stopira, stao bi, ali jbg.

Apropo uniforme, pre par godina na Trgu me startuje "vojnik" kaže pobegao iz kasarne, fali mu kinta za kartu, a okice pukle gledaju u daljinu

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi gde se živi, ovde gde ja vozam, možeš pokupiti 90% stopera, vidi se po njima, promašili bus, preračunali se, ili đaci dobro im dođe kešić od autobuske karte...
Nikad ne stopiram, makar pešačio i 40km., što mi se i dešavalo u mladosti, ogulim đon od cipela na vrelom asfaltu, ali palac iz mene ne izlazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...