Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav!!! 

Pre mesec dana postao sam vlasnik Grande Punta 2006:) Auto je presao 142 000, e sad ko ce ga zanati :D Sam majstor mi je rekao da je moguce jer su bobine fabricke, stavljan je na dijagnostiku i izbacio je istu kilometrazu. Na auto sam zamenio dve bobine i komplet svecice, jer je jedna bobina posle dana od kupovine riknula i auto bukvalno nije bio za voznju jer je radio na tri klipa. Takodje sam uradio reparaciju zadnjih kocionih klesta i stavio nove plocice.


Inace imam Ford Fiestu 2001 1.8 bez ikakve opreme, pa kad sam seo u puntica imao sam osecaj kao da se nalazim u svemirskom brodu :lol: Takodje, nisam nesto ocaran snagom auta, nekako mi deluje tromo, pogotovo kad se penjem uz Bubanj Potok jer sa Fiestom petom brzinum gas do kraja i ide 100-110km, dok Punto gubi snagu i trazi nizu brzinu. Verovatno je to zbog slabijeg obrtnog momenta. Sve u svemu, lep autic, atraktivan. Trenutno planiram da kupim njegove fabricke felene 17incne, jer sa njima auto ima taj potpun izgled. Takodje mi je ostalo sredjivanje oko limarije, jer je auto povise zadnjeg levog tocka cuknut i neko pametan je sa unutrasnje strane auta cukao nekim spicavim predmetom i bokvalno napravio izbocinice. Inace nov sam na forumu i forum mi je pomogao dosta oko kupovine samog auta :D


IMG_0473.thumb.JPG.274661a39ab9e3cc480e1bb38709007a.JPGIMG_0474.thumb.JPG.3803580589448509e0e9733f987170c9.JPGIMG_0476.thumb.JPG.42f523f09d247a892f865a1db026f652.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Jeste, sport oprema. Siber je prelepa stvar, do duse bio sam skeptican oko kupovine bas zbog sibera. Unutra je super ocuvan, cak je volan u super stanju, jer koliko sam primetio to im je boljka, brzo se oguli.


IMG_0017.thumb.JPG.605c98ec9d8ed665c292f83e8cdc75c9.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedista su jako udobna i drze te u sedistu kad se ulazi u krivinu. Takodje super stvar je podesavanje sedista u lumbalnom delu. Ma necu ga dirati dok ne krene da se guli :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport i standardne varijante na Fiatima tih godista su kao du*e i glava :) . Jeste to sve na prvi pogled mozda sitno (sedista, delovi enterijera i opreme, pragovi, kacket, felne, izduv, tamna stakla,...) ali na kraju sve to rezultira ne malo drugacijim i atraktivnijim automobilom.

12 hours ago, BaneAK74 said:

dok Punto gubi snagu i trazi nizu brzinu. Verovatno je to zbog slabijeg obrtnog momenta.

Sve te non-turbo varijante bloka od 1368 ccm u 16v izvedbi su tu negde na 127Nm obrtnog pri 4500 rpm. Dok im maksimalna snaga bude na oko 6000 rpm +/-. Daleko od toga da su neki sprinteri, ali vrse posao pogotovo u manjim auticima - pa ko sta voli...

Da te masina lepo sluzi, dobrodosao na forum ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

Sport i standardne varijante na Fiatima tih godista su kao du*e i glava :) . Jeste to sve na prvi pogled mozda sitno (sedista, delovi enterijera i opreme, pragovi, kacket, felne, izduv, tamna stakla,...) ali na kraju sve to rezultira ne malo drugacijim i atraktivnijim automobilom.

Pa nije isto kada sedneš u ovo njegovo sedište i ono moje obično, veruj mi da ti ta razlika znači, dosta ljudi prebacuje ta sedišta sigurno sa razlogom. Ne znam, ja volim te neke sitnice koje razlikuju moj GP od običnog GP-a. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Sport i standardne varijante na Fiatima tih godista su kao du*e i glava :) . Jeste to sve na prvi pogled mozda sitno (sedista, delovi enterijera i opreme, pragovi, kacket, felne, izduv, tamna stakla,...) ali na kraju sve to rezultira ne malo drugacijim i atraktivnijim automobilom.

Sve te non-turbo varijante bloka od 1368 ccm u 16v izvedbi su tu negde na 127Nm obrtnog pri 4500 rpm. Dok im maksimalna snaga bude na oko 6000 rpm +/-. Daleko od toga da su neki sprinteri, ali vrse posao pogotovo u manjim auticima - pa ko sta voli...

Da te masina lepo sluzi, dobrodosao na forum ;) .

Lepo si to rekao. I kad sam trazio auto za kupovinu, samo sam trazio sport varijante jer izgledaju top. To jeste, tek sad vidim da bi mi legao 1.4 t-jet :D I hvala ti :D

Edited by BaneAK74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) . Za te benzinske 1.4 varijante - ako hoces performanse, nista bez turbinice (za sebe sam na kraju izabrao MultiAir, jer je atmosferac u klasi koju sam trazio mrtvo puvalo). Isto vazi i za 500L, Tipo, itd... Atmosferac je na tu tezinu vozila cisto za prevoz od tacke A do B, nikakvo zadovoljstvo u voznji.

1 hour ago, Pluto said:

Pa nije isto kada sedneš u ovo njegovo sedište i ono moje obično, veruj mi da ti ta razlika znači, dosta ljudi prebacuje ta sedišta sigurno sa razlogom.

Upravo to sam i rekao ;) . Sitnice, koje kada jednu po jednu skupis na gomilu cine prilicnu razliku na Sportu (GP, Bravo, nebitno...).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Ivan said:

Upravo to sam i rekao ;) . Sitnice, koje kada jednu po jednu skupis na gomilu cine prilicnu razliku na Sportu (GP, Bravo, nebitno...).

Aha, izvini, nisam te razumeo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce ugradnje neke turbinice tipa od t-jet-a? Ipak je 1.4 motor, verujem da su jako slicni ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i od mene i dobrodosao u klub :)

 

Skoro isti auto imamo, razlikuje nas boja i taj panorama krov (felne, blue&me .... ):)

 

Auto je u sustini vrlo koretkan, videces vec. Ja sam bas zadovoljan Grandeom.. ako nekako u buducnosti budem mogao da pomognem slobodno pitaj :)

nema nas mnogo sa ovom kombinacijom - Sporting i 95 16v, ali svakako ima puno iskusnih i dobrih ljudi na forumu ;)

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti !!!:)
Super je auto nema sta, samo da moze malo jace da povuce:D
Kad sam istrazivao malo o Punticu naleteo sam na tvoj na Auto Analizi, i tu sam se vec zaljubio u auto :D Da li mozda znas koji akumulator odgovara za auto , mislim koliko Ah ? 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep puntic :-) Baneak47 koliko si platio grandea,koliko ti trosi u gradu?

Dvoumim se da li da uzmem jedan grande 1.4 16v(probao sam ga,meni ide bas fino) a;i nije sporting i nema neku opremu ili 1.3mjtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BaneAK74

za akumulator mislim da je nesto oko 55A,  ali nisam siguran. Nije neki mnogo jak sigurno.

Moj auto u gradu trosi od 7-10l, zavisi koji grad, koje doba godine (klima ili bez klime) i da li se vozi u guzvi ili kad nema bas zastoja.

Svakako dizel trosi manje, a benzinac ima jeftinije odrzavanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Sasamjtd said:

lep puntic :-) Baneak47 koliko si platio grandea,koliko ti trosi u gradu?

Dvoumim se da li da uzmem jedan grande 1.4 16v(probao sam ga,meni ide bas fino) a;i nije sporting i nema neku opremu ili 1.3mjtd

Platio sam ga 3200e. Po bordu pise 7l. Vozim ga po gradu i na otvorenom. 

@MickeyS
Hvala ti ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na autu @BaneAK74, pogodio si pravu opremu kod Grandea :) 

 

Inače, deo postova je prebačen u odgovarajuću temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1448236

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno kupih patike za Punta. Kacim slike kad ih obuje:D Nego, da li je neko kupovao srafove za alu? Negde sam iskopao da je ova dimezija odgovarajuca M12 x 1,5?

 

IMG_20190518_101429.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta je dimenzija. Ja sam kupovao u Lav autu,220 dinara komad koliko se secam. I meni su crne felne pa sam na srafove stavio one crne plasticne kapice da se ne vide srafovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dr. Tuborg said:

Ta je dimenzija. Ja sam kupovao u Lav autu,220 dinara komad koliko se secam. I meni su crne felne pa sam na srafove stavio one crne plasticne kapice da se ne vide srafovi.

Hvala ti. A to za kapice je dobra ideja.

Totalno drugi auto.

IMG_20190518_142857.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mudri said:

Fino su mu legle felnice. Najlepse mu stoji crvena boja. 

U kombinaciji sa crnom, top ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...