Jump to content
FAS Goran
fast_1107

Audi A3 2.0 TDI - da li je prekasno menjati brzine na 4.200 obrtaja?

Recommended Posts

On 4.6.2018. at 8:29 PM, fast_1107 said:

Pozz drustvo.Danas sam vozio svoj novi bolid.A3 2.0 tdi 16v CR 140 konjica.Malo sam zelio da se pokazem i dva puta prebacio iz trece u cetvrtu brzinu na 4200-4400 obrtaja.Do sad sam uvijek vozio benzinca i šaltao najvise na 5500 rpm.Poslije mi bilo zao motora sto sam ga ubio :( Naravno motor je bio na 90c .Ulje u motoru je tek zamjenjeno  Mobil 1 ESP formula 5w30 .Nakon te voznje sam pustio da se motor ohladi.Lagano se vratio kuci.Stao pred kucom i ostavio auto da radi na leru jos jedno 30 sekundi i ugasio ga.Pitanje da li sam mogao turbinu unistiti ? Da li je to puno obrtaja za dizela.Evo slika na koliko sam šalto.Oznaceno crveno

 

 5b15848ea0b2d_unutra11.thumb.jpg.f4a02c157d8a3f47ea3c431f2483e438.jpg

Taj 2.0 kazu ljudi najgori motor, ne bi ga preporucili ni najgorem neprijatelju, pucaju glave, zvizde turbine, trosi ulje... Ja otkako ga vozim preko 3500 obrtaja nemam tih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljas da se ovde radi o CR motoru, koji je usavršeniji i resen problema koji su bili na PD motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rkoma1986 said:

Taj 2.0 kazu ljudi najgori motor, ne bi ga preporucili ni najgorem neprijatelju, pucaju glave, zvizde turbine, trosi ulje... Ja otkako ga vozim preko 3500 obrtaja nemam tih problema

Kad si ti to poterao preko 3500 obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bingodalton said:

Kad si ti to poterao preko 3500 obrtaja?

Nikad :( priznajem, bojim se da mi ne pukne glava, rikne turbina, potrosi litru ulja pri tolkom pritisku...... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja 2 poznanika su se lepo proslavila sa 2.0tdi.Jedan na b6 radio dizne na 80k kn,drugi na touranu na 280k km blok motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 tdi CR, nakon 2009 je ozbiljno dobar motor. One ranije verzije su bas bas lose
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sto te djavo tera sad pa ga trazis? 🤣

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznat sam sa PD motorima i problemima.Moj je CR 2011 godiste.Provjerio sam ulje i danas ga vozao .Sve ok :) Servisna je tu kao i digitalni zapis.Kilometraza trenutna 150.300 .Vozim ga ponekad.Golfa duju maltretiram po gradu :D Duja je kupljena bas za to.Iako sam uvijek pljuvao da tako kazem po golfu sad mi je odlican.Nesto skripi,lupa prst u uho.Ne sikiram se.Dok sam zbog Punta osjedio i izgubio zdravlje.  Razmisljao sam izmedju 159-ke 2.0 jtdm 140 ks ili Audia i odlucio se za A3 .Volim talijane.I uvijek cu voljeti ali odlucio sam se za njemacki kvalitet pa sta bude neka bude

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko.jovanovic said:

Jel to prava kilometraža, ili neka poput Duletove? 

U prvom slučaju jeste milion %.U drugom slucaju ,nisam siguran,ali covek je uvezao auto iz Svajcarske.Inace radi u scania servisu ovlascenom,pa ne bi trebalo da je amater i kupi sebi krsa.

Ja nisam rekao da je svaki taj 2.0tdi los.Al da je generalno dobar,nije.Da jeste, sto bi neko vozio 1.9od 105ks ,kad za iste,pa cak i manje novce ima 35ks vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...