Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima, uzeo sam Stila pre godinu i po dana, pa resih sad da ga predstavim...

Uzeo sam ga od komsije, koji je bio vlasnik auto 4 godine. Uzeo sam ga u mehanicni dobrom stanju.

Na satu stoji 282 000. Auto ima TNG i smesan je potrosac, znaci bukvalno za 1000 din 150km mesane voznje. Auto put 110, 120 u 6-oj brzini 1000 dinara - 170km.

Na 160 km/h pustim volan, auto nema da mrdne, niti se nesto preterano cuje, niti bilo sta lupa...

E sad na auto sam radio sledece: 

- Sto se mehanike tice :

   - veliki servis 

   - set kvacila pre 2 meseca 

   - trap neke sitnice

Auto je sad mehanicki u full stanju, apsolutno nema nista da se radi.

- Estetika: 

  - farbanje lajsni i rucki i zadni branik jer je imao ogrebotine

  - alu felne 16" i nove gume 205/55/16

  - farbanje farova u crno i ubacio sam morimoto projektor sa angel eyes, bixenon naravno.

  - zamenio sam sedista, auto sam uzeo sa plavim, ubacio sam sivi enterijer

  - zamenio sve znakove i umesto plavih stavio crvene, napred, nazad i cepove na felnama.

 

Image uploaded from iOS (2).jpgImage uploaded from iOS (5).jpgImage uploaded from iOS (4).jpg

Image uploaded from iOS (3).jpgImage uploaded from iOS (11).jpgImage uploaded from iOS (8).jpgImage uploaded from iOS (10).jpg

Image uploaded from iOS (9).jpgImage uploaded from iOS (7).jpgImage uploaded from iOS (6).jpgImage uploaded from iOS (10).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, ako stignes ubaci i neku sliku enteijera.

Jedan, nadam se, konstruktivni predlog kao bivseg dugogodisnjeg vlasnika - kacket (krovni spojler) mi je "must have" na 3 Porte Stilu.

Zadnji kraj izgleda neuporedivo lepse sa njim, a ulaganje je smesno. Steta sto nas *** sa folijama, blago zatamnjenje bi mu leglo kao du*e na nosu na tu boju.

Zvrcni Indjiju za levu resetku maske u prednjem braniku, par stotina kinti je, steta da ovako zjapi. A sve tri resetke sam kod sebe pricvrstio sa po jednim srafom sa gornje strane. I da bas lako ne dobiju noge, a i ta srednja resetka je dugacka, pa vremenom izgubi formu i padne na sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, resetka i spojler stizu do kraja meseca. Mnogo je lepse sa spojlerom...Sto se stakala tice, stvarno bedara sto ne mozemo vise da ih tamnimo.Mislim moze, al ne daju mi se pare za atest. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em se cima za atest, a i meni bitnije je sto vec lapo-lapo nije to to...

Imao na Stilu komplet Llumar 65%, meni pristojna mera i da se lepo vidi i da korektno izgleda. Ali sam ih skinuo par meseci pre prodaje, a razlika je du*e i glava sa i bez njih u svakom smislu. Nazalost.

Sada na Bravu imam fabricka tamna stakla pozadi i zadnja strana auta odlicno izgleda. Jos kad bi se samo malo pritamnila stakla u ravni vozaca, ali ne mere :) ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A reci mi brate posto si imao stila dugo, i verovatno mu znas sve sta i kako... Da li da mu stavljam 18" ili je prevelika felne za stila 225/40/18? Mislio sam od Brava sport 2008,9 da uzmem felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, s obzirom da je 1.2 pa jos sa TNG :mellow: ... Ali ako ti se svidja, manje su ti bitne performanse i udobnost - zasto da ne :) . Vidjao sam da su stavljali, mada meni je za Stila 17'' i vise nego dovoljno, a 225/45/17 prilicno povoljna guma... O izboru se pisalo dosta ovde:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brate puno na informacijama, pa Slažem se sa tobom da je možda 18 previše... iskreno ne svidjaju mi se abart 17” a ima premalo izbora felni 4x98... Claw nisu loše, mada  petokraka je petokraka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srce mi ostalo na tom motoru...samo u bravo i EU2.Taj se cipuje lako na 92ks i 14 Nm.Al imao 5 sepeni menjac.Probao sam auto kao tvoj.Stock verzija i dopao mi se jako.Licno ne bi  pretrivo sa velikim felnama.Za Stlo do 17 incha...zbog menjaca od 6 stepeni.Na mom Big Fotu nisam presao 16.I tad je isao kao voz i nije se mucio.Cuvaj tu luiku i ne preteruj...Zelim ti mnooogo lepih putovanja sa Stilicem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2018 at 11:06 PM, NenadFcb said:

iskreno ne svidjaju mi se abart 17” a ima premalo izbora felni 4x98

Ne znam kakve su ti emocije prema 17'' Sport varijanti sa Brava :) :

 

f.thumb.jpg.b0a91eceb63e1391e15efa5557cfca71.jpg

 

Za moj ukus prilicno lepa felna, srecom pa mi je auto stigao sa njima, posto bih to iskljucivo vijao u 17'' prici. Samo imaj u vidu da im je ET 31mm (za razliku od 41mm na Stilu, pa bi bile za toliko izbacenije). Sve su siroke 7'' i to je identicno. Sto se guma tice, na Stilu mozes da ides na varijantu fabrike 215/45, nesto uzu 205/50 ili danas najpovoljniju 225/45.

18'' Sport za Bravo koju pominjes je malo sira - 7.5'', sa ET 35, cisto ako ti zatreba i taj podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem ;) , pa jos kad se petokraka zarotira u laganom cruise...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05/06/2018 at 11:58 AM, Ivan said:

Apsolutno se slazem ;) , pa jos kad se petokraka zarotira u laganom cruise...

Buraz sta mislis o ovome?

https://www.kupujemprodajem.com/Alu-Felne-17-4x100-4x114-3-7J-sa-205-40-17-61530356-oglas.htm#photoBig

f.thumb.jpg.9491d54964f7f0732c5331d467dd6a32.jpg

 

Da li moze 4x100 na stila? Koliko sam upoznat moze ali sa konusnim srafovima, i jel to sigurno?

Sto se guma tice stavio bih 225/45...

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze 4x100, pozeljno sa plivajucim srafovima koje pominjes.

Ono sto nema napisano u oglasu je kolika je centralna rupa. Na Stilu ti ide klasicnih Fiatovskih 58.1mm, ovaj pominje da ima prstenove ali nisam bas fan Opela pa ne znam napamet. Ako je centralna rupa na felni veca od Stilove, moraces da nabacis prstenove. Ako je manja, razbusuje se felna.

Sledeca stvar koja fali u oglasu je ET (offset felne, fabricki Stilov je od 43 mm za celicare do 41mm za alu 16'' i 17''). 

Sirina vidim da je 7'', sto ti je identicno kao i fabricka 16'' i 17'', sto znaci da komotno ide guma od 205 do 225.

Ovaj profil iz oglasa je prenizak za Stilo (bila bi velika rupa izmedju tocka i ruba), ali ionako planiras da menjas gume...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi da je i on morao da pravi prstenove, kaze da je velika rupa i izmerice, i poslace mi prstenove za slucaj da se pasuju....a ako je rupa manje od stilove onda odustajem, nebih da busim felnu...

Kako ti se cine felnice, mislim da je ponuda full, jos ima dobre gume koje cu da prodam jer su preniske.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bacih pogled, trebalo bi da je CB za Astru G 56.5mm (Stilo 58.1mm).

Ponuda je korektna, samo sto sam ja uvek za neke lepe i retke OEM felnice. Em su dizajnerski uskladjene sa samim autom, em nema nikakve brige oko raspona rupa, centralne rupe, kojekakvih plivajucih srafova i prstenova, offset-a, da li ce negde kaciti, duzine srafova i svega sto uz to ide... Daleko od toga da kazem da sam u pravu, svako bira po svom ukusu i potrebama :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offset ti je rastojanje izmedju ose kacenja i ose same felne. Tj. nema direktne veze sa sirinom gume, nego na to koliko je felna izbacena (manji offset-izbacenija felna i obrnuto). Felna sa ET od 32 mm komotno staje na Stila (recimo 17'' felna sa Brava ima 31 mm). Ali cisto da znas da ce biti izbacenija 0.9 cm od fabricke 16'' ili 17'', kod kojih je offset 41 mm.

Precnik OK, sirina identicna fabrickoj (7''), znaci mozes da ides na gume 205/50-215/45-225/45, opet zavisi od tebe (225/45 bi trebalo da je najjeftinija, 205/50 najskuplja). Ostaju ti samo plivajuci srafovi za Stilovih 4x98 (mada neki ne stavljaju na tu razliku od 4x100, sa cim se bas ne bih igrao). I ostaje ti da vidis kolika je tacno centralna rupa, posto ce ti (po recima prodavca ako je velika) trebati prstenovi.

Ako ti se felnice svidjaju, to je otprilike cela filozofija :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) , tu smo da se druzimo i pomognemo. Imas i onu forumsku temu koju sam ti linkovao, imas i tu dosta informacija. Imas i kalkulatore po netu...

Ovo sve znam napamet za Fiate, pa ti zato ispucavam na prvu :) .

Uglavnom - sve staje, samo racunaj da je 0.9 cm izbacenije u odnosu na fabricku alu, pozeljni su plivajuci srafovi, a prstenovi obavezno. Gume po zelji, npr. od gore navedenih dimenzija (uglavnom se od one 3 sve svodi na sirinu i cenu, visinom su vrlo blizu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti odgovara sirina, 225/45 se danas izdvojila kao standardna, pa je zato i jeftinija (ako planiras nove, recimo imala je Sava UHP2 za oko 55-60 evrica, pa ostale krstene navise). A 225 ima i pola santima visi bok pa je trunku udobnija.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...