Jump to content
FAS Goran
neshtry

Protest zbog cene goriva

Recommended Posts

On 6/5/2018 at 2:57 PM, bit said:

Sebično je sedeti kući u ovom slučaju.

nije, ako sedis za sendvic, a pride dobijes i jogurt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:
Problem je sto smo se uvek okretali protiv pojedinaca, Tadic, Sloba, Djilas, Vucko, ovaj onaj, ko god dosao isto ce da radi. Zato treba na ovaj nacin da se borimo protiv tih na vlasti. To u svim zemljama rade tako, samo eto mi uvek poslednji skapiramo kako treba. Ne treba ni da se cuje vucicu pederu, jer ovi jedva cekaju da okrenu to protiv njih.. Jedno po jedno, ako se uspe nesto sa gorivom opet na ulice, jer od glasanja i ostalih metoda koje dokazano ne rade u ovoj drzavi nema leba.

Bravo, to je poenta, samo sto smo mi takvi da kad dobijemo nizu cenu goriva ima da blejimo i trpimo jos jako dugo dok nesto opet ne predje sve moguce i ne moguce granice.
Cak su sanse da se protesti otkazu 99% ako do petka padne cena za koji dinar, a ne bi smeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pogledamo odnos cene pšenice i dizel goriva..Milsim da smo najgori u svetu..16 dinara je kg ..Treba dati 100 kg pšenice za 10 l dizela po trenutnoj ceni.. Šta reći a ne zaplakati a slušati nebuloze kako nam je super..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iskreno mislio da cemo docekati 190 il 200 dinara kako je krenulo pre nego sto neko digne glas..
Dobro je i dalje ima inata u ljudima, sto kaze djomla daj malo da promenimo pozu bole kolena :D
Realno cena goriva bi trebala da se vrti kod nas oko 1e, znaci 120, 125 din/L ne bi trebalo da bude vise.
Samo kad bi razmisljali malo i smanje porez na kubikaze i cenu goriva dovefu na razumnu, ne bi mogli da uvezu toliko goriva koliko bi se trosilo...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce oni da usvoje da nema daljeg povecanja, tako da cemo imati "cost avoidance", jer bi inace bilo 190 ali ce nam uciniti da bude 160 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs
Upravo je u tome poenta, što ne žele toliko da uvoze, onda im se povećavaju troškovi, imaju više posla, papirologije, administracije itd, radnici na pumpi imaće povećan obim posla, pa će tražiti veće plate ili više kolega.
Realno, nije problem u samim pumpadžijama, jer oni imaju maržu od nekoliko dinara po litri, bila ona 140 ili 200 din. Problem je u državnom aparatu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, knezevic76 said:

Realno, nije problem u samim pumpadžijama, jer oni imaju maržu od nekoliko dinara po litri, bila ona 140 ili 200 din. Problem je u državnom aparatu!

Problem je nesumnjivo u zahvatanjima države.

Samo jedna napomena oko marži pumpadžija...daleko je to od par dinara. Zavisi i od vrste goriva, ali uopšteno stvari stoje ovako:

Quote

...najveća količina derivata na našem tržištu stiže iz velikoprodaje NIS. Velikoprodajna cena benzina od 95 oktana je početkom marta bila oko 126 dinara za litar, a u sredu 142.64. Evrodizel je u velikoprodaji nabavljan po 137.70 dinara za litar.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40885-cene-goriva/&do=findComment&comment=1446040

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, nek je nabavna 126 a prodajna sa PDVom 146, dakle, razlika je 20 din po litri, i kad pumpadžija odbije sve troškove što ima, a ima ih dosta i prema državi i prema radnicima, izađe na kraju 5-8din po litri zarade. Pre par godina sam imao uvid u marže jesne dobrostojeće pumpe, i sam sam se iznenadio. Mislio sam da je veća zarada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 11:47 AM, knezevic76 said:
Pošto vlada velika medijska blokada i cenzura, kao devedesetih, samo masovni protestima se može protiv toga.

Ma čak ni '90-ih nije bilo ovako.

 

9167c34dabe33ce6460973a952803e70.jpg

 

Ova 4 programa što fale i što su izbrisana su pink, pink info, studio b i happy. Odmah proliv dobijem kad ih pustim, pa je brisanje bili neminovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 6:59 PM, dekirs said:
Priznaj da se samo hvalis sa televizorom

Matoro to već, prevaziđen, više od 3 godine star

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 6:57 PM, totti said:

Ma čak ni '90-ih nije bilo ovako.


9167c34dabe33ce6460973a952803e70.jpg

 

Ova 4 programa što fale i što su izbrisana su pink, pink info, studio b i happy. Odmah proliv dobijem kad ih pustim, pa je brisanje bili neminovno.

Jedna moja anegdota iz devedestih, čisto da ovi malo mlađi članovi stvore neku sliku.

Služio sam tada vojsku na kosovu. U kasarni samo prvi i drugi kanal. Sve informacije o dešavanjima u zemlji dobijamo samo preko RTSa. I tako jedan dan, ja dobijem odsustvo. Ne sluteći šta se dešava, stignem kasno uveče u BG. Dođem na Trg i čekam trolu. Čekam ja tako jedno sat ipo, kad mi priđe neka žena,

- sinko, šta ti čekaš?

- Pa trolejbus.

- a odakle si sine?

- sad sam doputovao u Srbiju.

- e pa dete, trolejbusi ne idu već danima zbog protesta, zar nisi čuo za to!?.........

 

Eto, toliko o tome i kako je bilo, ništa bolje nije ni sada, na žalost.

 

 

Samo ove danas malo ebe ova era interneta, pa mogu da drže u mraku po neko selo.... Za sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, tačno je to sve, samo što ja govorim iz svog ugla. U Beogradu smo makar imali studio b, pa smo i neke drugačije informacije mogli da zakačimo.
Danas je to moguće samo kod onih koji imaju kablovsku i N1 na njoj. Upravo sam sad gledao na pomenutoj kako su premijerka i ministar zaštite životne sredine, a potpomognuti vesićem, malim i ekipom čistili priobalje savskog jezera od otpada. Da ne bi N1, ne bih znao da je čišćenje ukupno trajalo 10 minuta, tj dok su kamere radile.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 6:57 PM, totti said:


9167c34dabe33ce6460973a952803e70.jpg

ko je ona riba za kompom tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije tužno bilo bi smešno ali svaka vlada, vlast..  nas jebe s cenom goriva uvek kod nas najskuplje gorivo. Nikada mi nije bilo jasno kakva je to ekonomija u BiH pa tamo godinama gorivo jeftinije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi poreze i doprinose u Bih 26%, a kod nas 65%. Ti na neto platu od lupam 100k koju imas ovde , tamo bi imao 130...

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...