Jump to content
FAS Goran
neshtry

Protest zbog cene goriva

Recommended Posts

On 6/5/2018 at 11:03 AM, Sulc said:

Nema sklanjanja ja izlazim privatno kao i ostale moje kolege iz SAJ-a

blokirajte sa hamerima :) sad ti je avatar bolji ;)

samo mislim da nece proci bez saobracajaca i pisanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, sad u Blicu, ministar Antić najavljuje moguće smanjenje cene naftnih derivata!?
I da, podržavam proteste, iz prostog razloga što retko, ali retko, ova država pregovara sa bilo kim i o bilo čemu ako ne izađeš na ulicu.
Pa štrajkuju i blokiraju u mnogo razvijenijim i uređenijim zemljama od naše, što ne bi i mi? S tim, što su njihove vlade iole školovanije, poštenije..... Da ne nabrajam dalje, a ova naša....

Ovim našima je najveći problem kako izaći narodu u susret a da se ne zamere tajkunima, odnosno finansijerima svojih stranaka ( da ne kažem ličnim), koji upravo zarađuju na tim štrajkačima.

Kad se već hvale tolikim suficitom, pa gospodo izvolite. Punili su i pune budžet od penzija, od akciza, od PDV na PDV, od monopola..... I tačno kad su ukinuli namet na penzije i uveli povećanje dodataka na decu, tako je gorivo skočilo.
Da ne zalazim dalje i dublje u priču, što više štrajkova i blokada, pa da se onda stvarno vidi gde smo, da vidi i evropa gde smo. Pošto vlada velika medijska blokada i cenzura, kao devedesetih, samo masovni protestima se može protiv toga.

A te priče, prekinite blokadu pa da sednemo za sto, to ne puje vodu. Jer upravo godine ćutanja i čekanja da bude bolje su dovele do ove situacije sada. Da imamo ovu cenu goriva, bebi opreme, tajkune, monopol....
Bez blokada i dogovor može u civilizovanom svetu sa civilizovanom vladom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da ti se pridruzim? samo ako krenu da biju moraces da me zastitis posto sam ja u osoba sa invaliditetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ubacim ponovo,

 

Sulce, procitao sam negde da su sve zandare koji su na odmoru vratili sa odmora zbog protesta u petak, ne znam koliko je to istina, da li ti imas neku informaciju oko toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dezinformacija doduše nisam vise u zandarmeriji pa ne znam, ali sto se tice nas iz Saj-a vecina nas ce ici i podržati protest

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 12:04 PM, Sulc said:

Samo laganica i ceo grad treba blokirati

Ne samo grad, on je svakako polu blokiran u to vreme zbog guzve pa se manje vise to oseti. Treba blokirati ZEMLJU - Gazela, Beska, Preljina, Vrcin, Nais...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim jesu, evo kod mene jutros su i po kaficima delili letke za blokadu u petak

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da će ova vlast do Petka spustiti cenu, ali se nadam da narod neće nasesti na to, jer ako ne spuste ISPOD 135 dinara, onda ćemo ispasti ovce- kao po običaju, i dozvoliti da nas opet preveslaju. Znači, SAMO cena ispod 135 dinara dolazi u obzir. Sve preko toga- dzaba smo krečili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto i jednostavno, treba da se odreknu bar 1/3 drzavnih zahvatanja, dok je gorivo bilo dzabe nakokali su akcize sad kada je skuplje moraju i oni malo da popuste. Ne mozes stalno biti u maksimalnom plusu, tako je u svemu u zivotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako su se samo ponadali da su najavama povecanja plata javnom sektoru i vracanja onih penzija pokupili kajmak i kako su svi srecni zadovoljni kada oni onako grandiozno najave NIKAD VECE plate pa daju 3% uopa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Hrvatskoj cene goriva pale...
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2002420
 

Quote

NAKON više tjedana rasta cijena benzina i dizela, u ponoć su na snagu stupile nove cijene - ovaj put niže nego proteklog tjedna.
Prosječna cijena benzina od ponoći iznosi 10,58 kuna po litri, u odnosnu na 10,71 kunu koliko je iznosila prošli tjedan.
Eurosuper 95 od danas stoji 10,40 kuna po litri. Eurosuper 100 danas stoji 10,94 kune po litri.
Pala je i cijena dizela pa sada litra iznosi 10,02 kune

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je deki! 

I vise puta je naglaseno da ovo nije politicki skup! Muka mi je od opozicionara koji su se vec brze, bolje prikacili samo da bi izvukli mozda neke politicke poene! Ovo je protest protiv kradje, lopovluka i sve tezeg zivota u nasoj zemlji. Nece ovo nista drasticno promeniti, ali polako, korak po korak. Samo da se slozimo, jer jedino tako mozemo nesto postici. Od izbora, kao sto kazes kolega, nema nikakve vajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2018 at 11:21 PM, bokija said:
Postovani clanovi foruma...Izivljavanje nad gradjanima srbije blokadom saobracajnica je jedan jako ruzan cin.Stavite sebe na mesto nekoga ko nema veze sa vasim ciljem...koji je uzgred vrlo sebican i jednostran.Blokirati sirotinju da donese komad hleba kuci svojoj porodici,ili da moli da ga pustite jer vozi hitan zdravstveni slucaj???Ima li smisla i dostojanstva u tom cinu.Svodi se na isto kao strajkovi malinara,prosvetara i ostalih ARA zarad svojih licnih ciljeva.Ako niste ljudi...i nemate ona dva klikera,koji nisu u glavi,nego malo nize...i ne borite se za sveopste dobro naroda....bolje sedite kuci.Svaka vasa pobeda na tako sitan poen je u stvari generalni poraz pred tiranima koji vas kradu.Puste vas da likujete u pirovoj pobedi a zavuku vam vec posle par dana na drugom mestu.Ako ne umete da se borite za dobrobit svih ljudi,pogotovu onih koji i ne imaju luksuz da trose derivate nafte....bolje sedite kuci.

 

Ja ne znam gde ti živiš i ko ti rešava probleme.Naravno da ćeš sam da se boriš gledajući da ne ugroziš usput nekog, nema tu sebičluka, svako se bori protiv onog štoga bode, na pr. ljudi putuju svaki dan na posao od 10-200km, koja plata može da ti plati trošak recimo 100km dnevno ako cena ode na 200din, jel treba otkaz da se da ili da se ide na posao za grickalice.

Isti slučaj je i sa svim poljoprivrednicima kada protestvuju, znači da su u minusu i to ne računajući ljudski rad lični, da nećeš možda ti život da im platiš.

Sebično je sedeti kući u ovom slučaju.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...