Jump to content
FAS Goran
neshtry

Protest zbog cene goriva

Recommended Posts

14 hours ago, Smireni said:
Ja sam skapirao od pocetka sta je pisac 'teo da kaze, ali prosto nisam verovao da je takav se*ator, pa nisam hteo da se mesam.
 
Zapravo je ovim na silu uvijenim, provokatorskim izjavama, dao sebi neku pseudo-prorocku dozu mistike.
Umesto da kaze jasno i glasno da je crven, i da ovi protesti, ne da su suvise radikalni, nego naprotiv... Nisu dovoljno.
Covek ne priznaje nista osim sveopste KLASNE borbe, sve ostalo je jalovo!

U modernom stilu , objasnio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce nam mozda smanjiti 2-3 dinara i reci da nece vise poskupljivati :D a to sto je skocilo 20 din nema veze . Koliko sam cuo 56% od cene iznosi akciza... Otkud ce oni smanjiti ili ukinuti akcizu koja inace sluzi za otimacinu novca od gradjana:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko 100% od cene je akciza..Prvo, "namet na namet" je pdv na akcizu sa kojim bi odmah mogli da skinu preko 20 dinara od cene.Drugo, postoje mere koje su zakonski određene da država može da skine cenu 20% koja ne zahtevaju izmenu zakona o akcizama.Sve preko toga, mora se menjati zakon.U ovom trenutku imamo pretenziju da skinemo makar 20 dinara.Ukoliko narod ne odustane i bude tvrdoglav, može se skinuti taj PDV na akcizu i dobiti solidna cena od 120-130 dinara po litru evrodizela.Za ostalo i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam gledao na tv-u pre neku godinu gde javljaju da cena nafte pada na svetskom trzistu a kod nas skacu cene naftnih derivata,sta dalje govoriti o ovoj drzavi.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da znate kad negde stanete kao juče zbog goriva ako neki dzukac počne da slika samo podignite haubu onda on mora da vam pomogne a ne da slika kao zbog kazne inače  ovo pravilo važi za bilo gde ako morate da stanete na brzinu pa da vam nebi pisali prijavu samo hauba gore i može da slika pokvaren auto koliko hoće...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, bokija said:

Zanima me.ima li neko da svoj mladi zivot posveti poboljsanju zivota naroda....boli me uvo za cenu goriva i ostalih sr...nja

 

Vidiš, ja sam potrošio svoju mladost 90-ih na ta sranja da bih shvatio da sam svaki put bio izmanipulisan, ybg bio sam mlad i pun ideala, dok neko gine za ideale neko dobija uplate na račun ili keš na ruke. Dokle god proteste organizuju organizacije (čitaj partije, stranke) biće nam ovako. Ovo juče je prvi put koliko ja znam da se narod bez obeležja stranaka podigao protiv nečega, ne mislim da ranije ciljane proteste pojedinih grupa tipa poljoprivrednika ili radnika neke propale fabrike, penzionera i sl..

 

Sadašnja vlada od svih prethodnih vlada najviše vređa svoj narod svojim izjavama i svojim radnjama. O tome mogu da napišem 2 toma veličine kao Rat i mir, ali nemam vremena. U ovoj i većini prethodnih vlada su najsebičnije osobe koje postoje u Srbiji, svako gleda kako što više da zagrabi u svoj džep. Kakvi nesposobanjakovići vode ovu državu objasniću na prostom banalnom primeru. Pozivaju se strane fabrike izjavama da će dobiti UVEK bolje uslove od bilo koje države koja im BILO ŠTA ponudi, u prevodu najjeftinija radna snaga. Umesto da dajemo benificije tim fabrikama za koje se btw zadužujemo kod MMF-a i Svetske banke mogli smo primera radi da izgradimo na desetine vrhunskih hladnjača širom Srbije koje bi bile u vlasništvu države a gde bi seljaci stavljali maline, jabuke i sve ostalo što se izvozi i svako bi mogao da bira kad će i po kojoj ceni da proda svoju robu kako mu tržište odgovara. Ishod je isti, OGROMAN izvoz, kao i u slučaju Fiat-a i ostalih velikih igrača, ali sa par sitnih razlika. Prvo, pare ne izlaze iz zemlje nego ostaju ovde, drugo, nema protesta jer su svi zadovoljni.

 

Gledam sinoć Pantića kod Ivana Ivanovića, koliko mi u stvari nemamo pojma šta se dešava oko nas. Fudbal pratim koliko i prosečan Srbenda, ne ulkazim u detalje, ali za ovog Kokezu sam prvi put čuo sinoć, pa krenem malo da guglam

http://www.rtvbn.com/3867095/ko-je-buntovnik-slavisa-kokeza

http://www.istinomer.rs/akter/683/Slavisa--Kokeza

 

Kakvi Đilasi, kakvi Jeremići, kave pii materine kojih su pune vesti. Da se razumemo, nijednog od njih ne mogu očima da vidim, ko je jednom bio na vlasti taj je kod mene završio, pokazao je šta je imao. Ali ovaj predsesnik FSS, drug na bratka od tatka, znate onaj osećaj kad hoćete da puknete od nemoći, kad ne možeš više da trpiš nepravdu. Tako ljudi dobijaju infarkte.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki od mojih prijatelja ,koji su policajci su podrzali protest. I oni rade za male plate i na njih uticu cene goriva. 

 

Inace .koliko ja znam dogovor je bio da se protesti nastave u ponedeljak ,ne bi bilo dobro da se rasipamo . 

 

Ko god da je na vlasti ,ja cu morati da radim. Nisam ni u jednoj stranci niti me to zanima. Ali me jako iritira bahatost,a to je sad postalo bas izrazeno, Sad nece preuzeti Niski aerodrom ali ce smeniti direktora i postaviti nekog svog nesposobnjakovica. Ej hoce da uniste aerodrom ,to namerno i otvoreno rade i bas ih briga. U fazonu niko nam nista ne moze. Protestante nazivaju idiotima . Sa malinarima nece da pricaju zali kad taksisti blokiraju Slaviju onda hoce da pregovaraju da bi se zatvorila konkurencija. I da ne nabrajam vise,samo se iznerviram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim pisu da se krene od ponedeljka ujutru ako ne smanje cene a naravno da nece smanjiti. Samo ne znam ko ce blokirati ujutru ponedeljkom kad svi rade..


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...