Jump to content
FAS Goran
neshtry

Protest zbog cene goriva

Recommended Posts

Gorivo nije luksuz ,iako je postalo kod nas. Imati auto danas nije luksuz. Ovaj protest je za sve gradjane . Ako neko nema auto koristi prevoz. A sta mislis koliko dugo ce proci dok ne poskupi karta u busevima ? Taj isti hleb koji ti uzimas nije pao sa neba ,iako ti to mislis. Da bi dosao do njega mora njiva da se spremi,da se poseje ,pozanje ,izvuce... a cene goriva su takve da ce i hleb uskoro poskupeti. Strajk je legitimno sredstvo. Druga je stvar sto narod kod nas cuti i trpi ,u fazonu "samo da nije gore ". A sve je gore. Bas me briga ko je na vlasti ,ali mi placamo najskuplje gorivo u evropi. Dizel je 23 dinn jeftiniji u Becu nego kod nas,ej u Becu ,gde su plate 10x vece. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato nam i ide ovako.Uzmu ti 100 dinara a onda vrate 10....a vi skacete od srece sto ste pobedili...U cemu ste bre pobedili?Sramota me kad vidim koliko sima nezrelih i slepih da mogu da se bave ovako sebicnim ciljevima.Moze na moj komentar i 1001 dislike....nema veze....ako uzivate u svojim malim porazima koje slavite kao pobede...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, VladaG9 said:

Gorivo nije luksuz ,iako je postalo kod nas. Imati auto danas nije luksuz. Ovaj protest je za sve gradjane . Ako neko nema auto koristi prevoz. A sta mislis koliko dugo ce proci dok ne poskupi karta u busevima ? Taj isti hleb koji ti uzimas nije pao sa neba ,iako ti to mislis. Da bi dosao do njega mora njiva da se spremi,da se poseje ,pozanje ,izvuce... a cene goriva su takve da ce i hleb uskoro poskupeti. Strajk je legitimno sredstvo. Druga je stvar sto narod kod nas cuti i trpi ,u fazonu "samo da nije gore ". A sve je gore. Bas me briga ko je na vlasti ,ali mi placamo najskuplje gorivo u evropi. Dizel je 23 dinn jeftiniji u Becu nego kod nas,ej u Becu ,gde su plate 10x vece. 

To je istina,ali ne mozes da se bavis samo jednom stvari i cekas da te z...bu na drugoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem sta si ti sad ovime hteo da kazes. A iskreno mislim da ni ti ne razumes. 

E zato necemo ni dozvoliti da nas zajebu na drugoj. Dokle god ljudi mogu da se organizuju i izadju na ulicu nece ni smeti. O tome se ovde radi.

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija masis poentu skroz. To gorivo ne sluzi samo za vozikanje do kafica, znamo svi kako i sta se desi kada skace cena energenta.

Zanima me samo koji je tvoj predlog borbe ?

Ne zelim da idem u off ali ovo nije borba protiv trenutne vlasti, vec nesto sasvim drugo.

Da dodam samo. Kolike god zaradjivali i imali para, ne moze a da ne pogadja visoka cena goriva i sve ono sto ide uz to..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proti cega bi se ti to borio druze????Vlast je super samo da izvristimo da nam rese....skole,vrtice,zdravstvo,saobracajnu infrastrukturu,posao za svakog,lecenje za bolesne,da nas ne kradu na sve moguce nacine,da nam vise ne pricaju kako bi nas ubio i kurta i murta da bi oni izgledali kao branitelji nasih interesa jer ne umeju da naprave nista od onog pre navedenog i gomilu ne navedenog.Ja vrlo dobro znam cemu sluzi gorivo i kako cena utice na druge stvari u nasem zivotu.Ali to je jako uzak cilj za poboljsanje opstih uslova zivota.Na kraju....OK borite se...al ne na slaviji...blokirajte Dedinje ako smete.De su vam bre oci,zapeli ste za gluposti koje ce da vam daju a onda uzmu duplo na drugom mestu.To je kao i ova sarada oko 2 tehnicka pregleda....pobedili ste....:lol:...sad  ste mirni pa cete da placate sve odjednom na jednom tehnickom i masnoj ceni goriva.I tako u krug....Ma vlast je super samo da im ukazemo na neke sitnice i zivecemo u diznilendu...

Btw...zabranjeno je boriti se protiv trenutne vlasti,zato i ne pozivam na tako nesto,samo ukazujem na siru sliku od cene litre goriva koja sama po sebi je veoma siroka posledica po sve ostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv vlasti se druze ne mozes boriti to si trebao shvatiti do sada..Oterani su jedni, pa drugi pa ovi, pa docice i sledeci uvek ce biti isto. Ko god da dodje bice isto, to smo valjda naucili do sada.

Ako se ljudi izbore za manje cene, ovi sto su negodovali za ovakav vid borbe neka nastave da placaju ovu cenu goriva niko ih ne sprecava.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad si tako lepo shvatio,cemu pobeda na ceni goriva kad ce te uzulumciti na drugom mestu dok se radujes.A onda dok se ti izboris sa tim,oni ce se opet vratiti na cenu goriva....recimo....A ti si u medjuvremenu uspeo samo da se ogresis o nevine ljude,a nikakvo generalno dobro nisi doneo nikom,a ni sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci da cutimo onda za sve ? Koje nevine ljude ? Ovi sto ce izaci da se bore oni nisu nevini ? 

Nije mi jasno sta zelis da kazes.. Odosmo u off veliki, ovo je totalno neka druga tema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema nije druga...samo od drveta ne vidite sumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poziv na gradjansku neposlusnost i ostale vidove ugrozavanja vlasti je kaznjivo delo.Da li si ti neki provokator koji pokusava da me navuce na tanak led?:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: ja to prijatelju nisam jeo nikad i necu.A da pricam sa ljudima koji znaju....koja svrha od crtanja.Zato gorivo izmedju ostalog kosta toliko.Mora da ima mnogo ljudi na forumu koji rade svoj posao POSTENO....Sto se mene tice...ja sam izmislio ovaj forum sa Nesom i jos par odvaznih ljudi.Sa njima mogu i da pricam o ovakvim stvarima.

Naj veci neprijatelji sistema u Srbiji su upravo oni koji su placeni za to.Sto se mene licno tice...ja odavno cutim....

Kad 30 godina ne budes imao zdravstvenu knjizicu i ne budes izlazio na glasanje da glasas ko ce da te pokrade,ponizi i unazadi kao ljudsko bice mozda i popricamo nekad negde.Ja ne znam mnogo toga....ostali znaju jos manje,a oni koji znaju vise su placeni za to.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

" I najduzi put pocinje prvim korakom " 

Obican gradjanin mora da strajkom,protestom ili nekim saopstenjem izrazi svoje nezadovoljstvo.Neko zbog goriva,neko zbog malina,ovamo oruzari,tamo taksisti...itd..Mozda se nekada ovaj narod i dozove pameti(tesko),ali svaki vid protesta podrzavam jer neko pokusava da se izbori za nesto sto ga muci.Smrdi ceo sistem i postoje mnogo bitnije stvari od cene goriva(da ne nabrajam,svi znate ),ali bitan je svaki korak..Pa smem da se kladim da je 2/3 malinara koji sada sede na hladnom betonu dalo glas aktuelnoj vlasti.Ne misli se ovde o buducnosti vec samo o sadasnjosti.I opet ce dati glas ako dobiju 180 din za kg.Tako cemo mozda i mi dobiti jeftinije gorivo,ako se protest omasovi i potraje dovoljno dugo,ali ce nam povisti struju,info stan ili nesto trece.Srbija je favela u Evropi i bice jos dugo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, werp690 said:

" I najduzi put pocinje prvim korakom " 

Obican gradjanin mora da strajkom,protestom ili nekim saopstenjem izrazi svoje nezadovoljstvo.Neko zbog goriva,neko zbog malina,ovamo oruzari,tamo taksisti...itd..Mozda se nekada ovaj narod i dozove pameti(tesko),ali svaki vid protesta podrzavam jer neko pokusava da se izbori za nesto sto ga muci.Smrdi ceo sistem i postoje mnogo bitnije stvari od cene goriva(da ne nabrajam,svi znate ),ali bitan je svaki korak..Pa smem da se kladim da je 2/3 malinara koji sada sede na hladnom betonu dalo glas aktuelnoj vlasti.Ne misli se ovde o buducnosti vec samo o sadasnjosti.I opet ce dati glas ako dobiju 180 din za kg.Tako cemo mozda i mi dobiti jeftinije gorivo,ako se protest omasovi i potraje dovoljno dugo,ali ce nam povisti struju,info stan ili nesto trece.Srbija je favela u Evropi i bice jos dugo tako.

Kako ste mladi,naivni....mogu da vas...kako oce...Posle se cudim kad se neko ubije iz citsa mira...:lol:Kad covek razmisli...tako vam  treba.

6 minutes ago, dellas said:

Bravo 

Koj motor?Jesi ga imao u oglasima????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija, dosta uvijanja, šta predlažeš? Od čega početi? 

Samo prosipaš neku pamet, u fazonu mlađahni ste i naivni, a ja sam stariji i iskusniji i znam više od vas. 

Počeo si da ličiš na dule021, i to opasno.

I šta bre lupetaš, kakvi plaćeni huškači na flcs? 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bokija said:

Kako ste mladi,naivni....mogu da vas...kako oce...Posle se cudim kad se neko ubije iz citsa mira...:lol:Kad covek razmisli...tako vam  treba.

Koj motor?Jesi ga imao u oglasima????

 Bokija, molim te pojasni šta si ovim hteo da kažeš? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te objasni koja je to sira slika koju ti vidis,prosvetli mene posto sam jako mlad i baratam samo sa 20  slova.

Cini mi se da ja negde grdno gresim u svojoj mladosti i ne svesnom stanju sagledavanja zivota i   sredine u kojoj zivim.

Dakle,ako sam dobro shvatio,da zakljucim,oni su vlast a mi smo Podanici .Svi su lopovi i svi su isti,Mi smo neposteni i ugrozavamo postene,i krsimo zakon jer protestima ugrozavamo vlast a to je no no.I slepi smo jer ne vidimo siru sliku itd. Drugim recima sta koju pi..u ma.....u hocete stoko ne pismena . E druze, kenja mi se vise  od slicnih,i jos nesto,osnivaci foruma ne cine forum.    

Puno pozdrava od nepismenogizatucanogineskolovanogkolegesaforuma.Ziveli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sigurno ima ljudi koji neće izaći, neko neće jer neće, neko neće jer ne može, sprečen je poslom, obavezama nekim i sl. Neko će u petak da se zaglavi u 29-om, neko na NBG-u, neko na nekom drugom mestu. Neće mozda biti u grupi koja pokušava da se izbori za nešto, koja pokušava da pokaže svima da je ipak moguće pobuniti se za nešto, ma koliko nekome to bilo nebitno, koja će ipak stati nekad u nekom momentu zatražiti promenu poze u ovom dugogodišnjem sex-u, ali sigurno neće da kuka i svaljuje krivicu na ljude koji pokušavaju na ovaj način da se izbore za nešto, koji pokušavaju ovako da svima pokažu da ima načina, samo ako ima volje. Tako da, ako neko hoće da podrži nek izadje, povuče rucnu u petak i ladi 00, od mene samo ima jedno veliko HVALA i podršku! Ja ću možda izaći, možda ću sedeti na poslu, možda ću sedeti u kolini koja se vraća kući, ide po hleb, ide kod lekara, ide u pm, nebitno, ali sigurno neću kukati kako je to što se radi pogrešno. I da, dobro jutro svima

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2018 at 11:21 PM, bokija said:

Postovani clanovi foruma...Izivljavanje nad gradjanima srbije blokadom saobracajnica je jedan jako ruzan cin.Stavite sebe na mesto nekoga ko nema veze sa vasim ciljem...koji je uzgred vrlo sebican i jednostran.Blokirati sirotinju da donese komad hleba kuci svojoj porodici,ili da moli da ga pustite jer vozi hitan zdravstveni slucaj???Ima li smisla i dostojanstva u tom cinu.Svodi se na isto kao strajkovi malinara,prosvetara i ostalih ARA zarad svojih licnih ciljeva.Ako niste ljudi...i nemate ona dva klikera,koji nisu u glavi,nego malo nize...i ne borite se za sveopste dobro naroda....bolje sedite kuci.Svaka vasa pobeda na tako sitan poen je u stvari generalni poraz pred tiranima koji vas kradu.Puste vas da likujete u pirovoj pobedi a zavuku vam vec posle par dana na drugom mestu.Ako ne umete da se borite za dobrobit svih ljudi,pogotovu onih koji i ne imaju luksuz da trose derivate nafte....bolje sedite kuci.

Priznaj prijatelju da si ovo prepisao sa Pinka ili iz DEZinformera? Šalu na stranu, pa ovo kao da slušam Vućića! Bez zezanja, ali umesto BOKIJA moglo bi ladno da stoji njegovo ime.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde ima pismenih koji su NAJ veci pametnjakovic i nas koji nismo pismeni i nismo NAJveci pametnjakovic...licno ja volim sendvice, ali sa kulenom i sunkom. ne sa parizerom i podrigusom, tako da cu poneti dva sendvica u petak u 17h i stati na glavnu raskrsnicu u mom mestu, upaliti sva cetiri zmigavca i pojesti sendvice sa sunkom i kulenom...

 

zaobravih da dodam. @Sulc hoce da izadjes da nam se pridruzis ili da nas sklonis ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...