Jump to content
FAS Goran
Radivoje

FIAT bravo 1.4 T-JET SPORT 150hp 2008

Recommended Posts

1 hour ago, bane1321 said:

Uz ovu opremu stoje samo crna i crvena, uklapaju se sa enterijerom!!!

Postoji Sport enterijer i u plavo-crnoj varijanti, kao i kozni. A od boja mi se na Sportu pored bordo i crne, svidjala i svetlo-plava i mis-siva varijanta.

Rekao sam sebi posle BluNavy Stila nikad vise taman auto, a nasledio ga je crni :lol: . Bilo je jace od mene, cak i sto je takav auto cist samo dok se pere.

Oko reparacije farova - imamo nekoliko forumskih partnera:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen set kvacila kostao 230e + 50e rad.Sad novi problem cuje se menjac u trecoj brzini zuji neki lezj.Procitao sam negde na forumu da Raco u Sapcu ima menjace pa ako neko ima broj 

neka mi napise.Razmisljam da zamenim i menjac i onda sam miran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćuti i teraj, ne provociraj

 

Možeš vrlo lako napraviti sebi još više posla i troška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bre to 2007 a sad mu menjas maltene sve (sto ne popravis menjac tvoj) , mislim pitam dobronamerno :happy: jer ja imam stila 2002 zamenjen isto samo set kvacila pre 2 god. valeo , jedan termostat i jos nekih sutnica ali stvarno sitnica za 7 god. -- km kad bih ti rekao na stilu pao bi u nesvest na satu 330 al u ku...rcu kad moram da lajem ;) i ide bez ikakvih zvukova za sada .......... ma ne da ide - cepa a nigde korozje ili neceg slicnog , zato mi se i ne prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom satu je 175000km ali mislim da je realno oko 250000km.Set kvacila je morao da se promeni druk lager je bio fabricki zato je i zujao.Svi se zale na ove 6-stepene menjace kazu da generalno

imaju problem sa lezajevima unutra.Nije to zujanje strasno malo se cuje u trecoj brzini.Naravno necu jos menjati ali da se pripremim:).Generalno sam zadovoljan na auto i zato bih voleo da napravim da  sve bude tip top.Vide sam ovde na nekom bravu ove stitnike od vetra sto idu na prozore to planiram da stavim svidja mi se kako izgleda.Naravno i neku tipsku navigaciju (nije mi potrebna ali dobro izgleda) Ali sve po redu prvo mehanika pa onda estetika:D

Naravno u ponedeljad zakazan veliki servis (Kaisi,spaneri,vodena pumpa,ulje,filteri...):D

Edited by Radivoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pitao samo onako :) , racunam ipak je 5 god. mladje nego moje , km mu je 3 puta manja i to od tvoje vece , pa mi nista nije jasno ............. ali ako fabricki vec imaju problem sa menjacima to je onda nesto drugo. sto kazes prvo mehaniku sredjuj pa posle lickanje tipa navi itd, itd ............ :happy:.

ovako je ekstra - bas mi se svidja , ali to sam ti vec i rekao u jednom postu gore ............ :thumbup:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima u sebi M32, a mislim da ima  onda nista cudno. To je smece od menjaca. Promeni sve lezajeve i resio si problem dok je auto kod tebe..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac mozes naci u Sapcu kod Makija, ili u Dobricu kod Race, ali mislim da si otisao daleko.... Kakvi odmah nov menjac....

Mislim da je popravka, odnosno zamena lezajeva bolje resenje.

Ne znam odakle si, ali mozda je najbolje resenje da ga oteras do Gorana, pa da ti covek kaze sta je i kako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ulje da zamenis u menjacu...ali sad se vise i me secam.da li u taj menjac moras paziti ili u drugi koje se ulje sipa. I valjda je tu problematicna 6. brzina.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno samo se raspitujem da vidim sta koliko kosta pa cu videti sta da radim.Inace sam iz Kosjerica kod Uzica.

Ulje ide posebno u ove menjace. 6-a brzina mi je ok.

Goran mi je prilicno daleko ali ako budem morao otici cu.Ovde nece niko da se bakce da otvara menjac samo menjaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Fuchs Sintofluid po spec i zadovoljan sam. Ali i fabricko po spec mislim da je Tutela Matryx je dobro ulje i nema greske.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac servisiran dugo sam razmisljao dali da menjam ili servisiram ipak se odlucio za servis.Posto sam trenutno u inostranstvu supruga odvezla auto u Sabac na servis.

Menjac uradjen u servisu Zegarac i sve pohvale za njih.Sve zavrseno za jedan dan skinut menjac servisiran i vracen.To zadovoljstvo kostalo 320e.Uradjen i veliki servis.

Zamenjen zupcasti,spaner,vod.pumpa,ulje u motoru i filteri.Zamenjeni i silen blokovi na viljuskama i zadnji lezaj tocka.Nadam se da je sad sve tip top samo sipaj i vozi.

Potrosnja za sada oko 6.5l vecinom na otvorenom putu se vozi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

320 evrica samo za menjac? Sta je sve radjeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni lezajevi i ulje.

 

Ako sam dobro razumeo jedan lezaj za ovaj menjac je preko 4000din.

Jeste mnogo ali sta cu racunao sam na to.Auto sam platio 3600e i planirao sam ulog oko 600e.Tako da me je servis menjaca i set kvacila toliko i kostao.

To je 4200 a na oglasima je tesko pronaci ovakav za taj novac.I naravno sada znam sta je uradjeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista komentarisao za cenu, nego pitam sta je sve radjeno.

Daju li (i koliko) garanciju na menjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trenutno preko supruga je terala auto ima garancija naravno ali ne znam koliko.Zvao sam za polovne menjace i oni se krecu od 300e do 400e.

Naravno jos ugradnja oko 50e + ulje oko 30e i daju samo radnu garanciju par dana.Ove menjace je tesko naci u dobrom stanju.

Tako da mi je ovo bila bolja i jeftinija varijanta.

A sta su sve menjali nemam pojma imao je problem sa lezajen koji je zujao u leru i trecoj brzini i ponekad zakrci u drugoj.Sada to sve glatko i tiho radi bez ikakvih zvukova.

A za cenu to ja tesim sebe da sam prosao povoljno:(:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti kazes, uzeo si ga povoljno, imas lufta za sredjivanje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaaa oce kolega u cumurase :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi...bice "trazio ali bezuspesno, dosta su retki, bla bla truc..i kupio dizela" :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgovori, Mico, izgovori ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mijailović P. said:

Aj sredi sve pa da pravimo posao. emoji16.png

sa TT
 

Sve vec sredjeno nema nista vise:D mozda jos neke estetske sitnice tipa multi medije itd ali to mora da saceka.

Nisam ga ni ja cestito provozao tako da od posla nista;)

Razmisljam jos i o farbanju felni u ovu boju sta mislite kako bih izgledalo?

FELGEMERCEDESGOLD2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...