Jump to content
FAS Goran
Radivoje

FIAT bravo 1.4 T-JET SPORT 150hp 2008

Recommended Posts

Zdravo svima evo da i ja predstavim svog brava.Vec dugo pratim forum do sada sam vozio punta 1.9d i bio sam zadovoljan.Sada resih da probam sa benzincom pa cu videti.Bravo mi se svideo na prvi pogled i morao sam da ga kupim u dobroj je opremi sa veoma atraktivnom bojem.Sve ostalo cu videti posle nekog vremena voznje.Voleo bih neke komentare o ovome 1.4 t-jet 150hp motoru mane i vrline na sta treba obratiti paznju.

f7.jpg

f20.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi je poznat - da li je ovaj bio u Paracinu, uvoz iz Svice, skidana mu je cena sa 4500 do 3900 kada sam sacnuo zadnji put? Ako je taj, mislim da je 2007., proveri u ePer-u. 

Malo je novijih turbo benzinaca na forumu generalno, par Bravaca i GP, ali pisalo se pa mozes da pretrazis pomocu Search. I ja skoro uzeh restyle Bravo Sport, takodje turbo benzinjara ali MultiAir, jos sam u fazi papirologije, sredjivanja i testiranja.

Da te lepo sluzi, puno bezbednih kilometara ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican je i boja mu je lepa,ekstra felne,sa srecom da ga vozis,,a Ivane tvoj je multiair,a kakav je ovaj tjet,koja je razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razlika je upravo u dodatnom MultiAir hidro-razvodu, koji omogucava varijabilni rad usisnih ventila u nekoliko modova.

Primetno lepse povlaci iz nizih obrtaja zbog veceg obrtnog na manjim obrtajima, maltene kao dizel (230Nm@1750rpm vs 206Nm@2250Nm). I cak i do 2l manja potrosnja po fabrici, u odnosu na T-Jet 150.

Ali naravno i potencijalna glavobolja vise, upravo zbog hidro-razvoda :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Nesto mi je poznat - da li je ovaj bio u Paracinu, uvoz iz Svice, skidana mu je cena sa 4500 do 3900 kada sam sacnuo zadnji put? Ako je taj, mislim da je 2007., proveri u ePer-u. 

Malo je novijih turbo benzinaca na forumu generalno, par Bravaca i GP, ali pisalo se pa mozes da pretrazis pomocu Search. I ja skoro uzeh restyle Bravo Sport, takodje turbo benzinjara ali MultiAir, jos sam u fazi papirologije, sredjivanja i testiranja.

Da te lepo sluzi, puno bezbednih kilometara ;) .

 

 

Hvala nadam se da ce posluziti.Jeste iz Paracina 2007 je proizveden a prva registracija je 2008 tako pise u CH saobracajnoj.U solidnom je stanju ima mana ali i u lepoj je opremi i sve radi.

Mislim da je oprema spotr+ alu felne su 18 sa novim letnjim gumama a zimske su 15.Cena je bila povoljna pa se moze uklopiti i u manja ulaganja (tipa cuje se druk lezaj i jos nekih par sitnica).

Nisam ga slikao ali evo nekoliko koje su bile na oglasu. I dali neko zna cenu druk lezaja za ovaj model ne mogu pronaci na internetu?

f9.jpg

f13.jpg

f1.jpg

f15.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep bravo.Boja je bruka.Mislim da bi bolje bilo da odradis ceo set,ako vec skidas menjac.Ali bolje se konsultuj sa kolegama.Cestitke,da ga vozih u zdravlju i veselju i bez kvarova naravno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, danijel55 said:

Prelep bravo.Boja je bruka.Mislim da bi bolje bilo da odradis ceo set,ako vec skidas menjac.Ali bolje se konsultuj sa kolegama.Cestitke,da ga vozih u zdravlju i veselju i bez kvarova naravno :D

Hvala naravno mislio sam korpu i lamelu ali kada se skine menjac da se sve pregleda u kakvom je stanju.Nadam se da plivajuci nema potrebe jer se lepo ponasa nema nikakvih losih simptoma.Ali gledam po neti nigde nema cena za set za brava 1.4 t-jet osim ako nije isti za neki drugi model fiata,alfe ili lancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem ti da su retki, to je i razlog. Mada i dosta stvari se poklapa sa drugim modelima sa tim motorom, neke cak i sa 1.4 atmosferca, koliko sam do sada imao priliku da vidim.

12 hours ago, Radivoje said:

Mislim da je oprema spotr+ alu felne su 18 sa novim letnjim gumama

Kao sto iznad napisah - upravo da ne bi nagadjao, uneses VIN u ePer i lepo ces dobiti "licnu kartu" vozila, kakav je izasao iz fabrike. Sa tacnim datumom proizvodnje, nivoom i spiskom kompletne opreme, itd...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala sve pronasao ulazio i u ovaj ePer proiyveden 23.10.2007g. Nasli set kvacila u sredu majstor menja. Jos jedno pitanje kada se ubacuje u drugu brzinu ne udje dovoljno

pa ako se pusti kvacilo onda zakrci jednostavno ne udje dovoljno ne krci pri ubacivanju.Dali je moguce da je samo do sajli ili je neki problem u menjacu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laički, ne znam da menjači imaju sajle, oni stari što ja znam   obično direktan prenos od ručice preko viljuške do menjačke kutije, to što ti krči druga, je verovatno posledica od bivšeg vozača, nedovoljno stiskanje pspučice kvačila i žustre promene iz prve u drugu, drugim rečima sinhro druge brzine se pojeo.

Ili baš to što treba da zameniš, set kvačila, ne odvoji dovoljno da bi lepo ušla brzina.

 

Lep ti autić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije sinhron jer ne krci bri prebacivanju nego kad pomislis da si ubacio u drugu i pustis kvacilo on tek zakrci.

Ako povuces rucicu malo jace (dalje) unazad ne krci.Na puntu su imale sajle od rucice do menjaca pa mislim da je i na bravu slicno resenje.

A lamela i korpa su u solidnom stanji kvacilo je kako treba u sve brzime se salta lepo i mekano (cak i u drugu u vecini slucajeva ne desava se uvek)

 samo se cuje druk lezaj koji treba zameniti(ali kada se vec skida menjac onda da zamenim sve).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na stilu isto imaju te sajle.E sada kako je na bravu,to ne znam.Al ce svaki iskusniji majstor pronaci problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na novom saznanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam još u osamdesetim

I verovatno tamo ostajem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican autic,ja sam toliko trazio neki t-jet al je jako slaba ponuda bila pa sam opet zavrsio sa multijet-om.

Dobro je sto sad ima delova za njih posto su retki na trzistu.

Nadam se da si zadovoljan farovima,posto imaju sociva koja vremenom izgore pa je nocu muka voziti.

Ja kod mene nisam zadovoljan svetlima nikako i to je nesto sto cu gledati da odradim u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle punta dvojke svi farovi dobro sijaju:D.Na puntu sam bas imao problema sa svetlima bilo je doslo do toga da neidem od kuce kad se smraci.Ova mi za sada sijaju dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trazio crnog kao tvog ali nisam uspeo da nadjem,generalno ih je malo u ovoj opremi.Meni je svaki auto najlepsi u crnoj boji jos kad se sklope neki sitni detalji i dobre felne onda je top.

Tvoj auto je bas ono sto sam trazio.Mada mi se i ova boja sve vise svidja.Sto se tice motora mislim da je to sada sve slicno sto se tice odrzavanja i potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo čestitam! Ako su sad retki, te 2012. kad sam ja kupio mog ex traktora, sport oprema je bila statistička greška! Uz ovu opremu stoje samo crna i crvena, uklapaju se sa enterijerom!!!

Kao što reče kolega vladac, dok svetle ok su, kad crknu, mislićeš da si oslepeo! Savet je da počnem da odvajaš parice i kod yuhice odradio reparaciju i ugradnju xenona!!!

Svakako ti želim puno pređenih km, bezbrižno i sa uživanjem!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...