Jump to content
FAS Goran
n0va

Fiat Grande Punto 1.4 8v - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Zdravo,


Primjetio sam da mi ce sve cesce krece desavati da kad ubrzavam naglo i brzo, dok prebacujem prva, druga, treca, cuje se neko brujanje iz motornog prostora koje obicno traje par sec dok traje ubrzanje i kasnije nestane. Isto tako mislim da kad idem uzbrdo sa jacim gasom cuje se brujanje, dok po ravnom kad idem rijetko kad. Zvuk je tesko opisati, ali da nesto grebe i struze "BRRRRR".

 

Da li je neko ima slican problem na gp kao ovaj?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam malo jasnije uspio da reprodukujem zvuk, naime kad ubrzam preko 3000 obrtaja recimo od 3000 do 3400 se cuje taj zvuk, trrr trrrr i onda prestane, ne znam kako da opisem zvuk. Cujem ga obicno uzbrdo jer tad vozim u rezimu tih obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je nosač motora. Meni brunda iz suvozačevog dela table na oko 2100 i kad dođem tipa na 2300 prestane.. Obzirom da je taj nosač oko 150e, nek brunda što se mene tiče :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se tako culo kad je lamela odradila svoje- opruge na lameli su se razlokale i od 2000 do 2500obrtaja sam imao brujanje pre tih i posle tih obrtaja nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi,

 

Pošto majstor nije mogao da utvrdi o čemu se tačno radi, auto na 2800-3200 obrtaja pravi čudan zvuk ne znam kako da ga opišem, primjetio sam da mi se najvise dešava kad je uzbrdica veća i kad stišćem gas u tom dometu obrtaja.

Uspio sam snimiti i staviti na net pa ako neko ima vremena ili ako je imao sličan problem, da posluša pa da mi pomogne, jer me problem stvarno nervira, a sa obzirom da auto ide normalno, svi govore "ma vozi tako", a ja ne volim voziti pokvareno auto ;)

 

Audio zapis: https://vocaroo.com/i/s0gyVP5czYzf

Ovo su ispod vremena na kojima se cuje:

1:30
1:36
2:03
2:11
2:24
2:36 - 2:50
2:54
3:08
3:25 - 3:40 <- Ovdje je najizrazenije
3:45
3:58
 

Hvala, n0va

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@n0va

 

Pored živog, zdravog i besplatnog YouTube, ti kačiš na one neke budalaštine od sajtova. :D 

Nego...jel' to neki zvuk drugačiji od onoga koji si letos pominjao (kada si otvorio temu na kojoj smo sada, posle spajanja), ili je to isti zvuk? Dobio si tada neka iskustva, tj. da vidiš šta je sa nosačima, ili sa lamelom...ne znamo jesi li to proveravao u međuvremenu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se zaboravio sam na temu, samo se sad vise cuje, majstor kaze da je losa gumica balans stangle pa da struze u nagibu, sutra ce promjeniti pa cemo vidjeti, drugo nista ne vidi kaze. Ja ne vjerujem da je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, danas sam preuzeo auto od majstora, kaze da se najvjerovatnije cuje diferencijal, lezaj neki, da li neko ima iskustvo da li ovaj zvuk moze se javiti zbog toga?

 

Provjeravao sam, drugi mjenjac dodje oko 200eu sa prebacivanjem, a pitanje je sta cu dobiti, pa me intresuje sta mi je najpametnije raditi ovdje, oticu kod jos nekoga da pogleda za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si uradio sa autom, jel su ti konacno dijagnosticirali problem, i kod mene kao da primecujem iste/slicne simptome, jedan majstor mi je rekao da se radi o lezaju menjaca,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je problem napokon rijesen, nasao sam majstora koji ima strpljenja i covjek fino sve rastavio pogledao i nasao da je remenica bregaste otisla, nije obicna pa sam na otpadu kupio drugu za 50eu i to je rijesilo problem, ne cuje se vise onaj zvuk i sad radi sve ok, eto ako neko bude imao slican problem.

 

Posjetio sam dosta majstora, svi su rekli nosac, zakretac, mjenjac, lezajevi radilice itd... Sve veci trosak od veceg, a na kraju banalna stvar.

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,

Veceras u toku voznje je odjednom poceo da se cuje cudan zvuk prilikom dodavanja gasa (preko 3000 obr),kao da struze metal o metal,i to se konstantno cuje,dok se na manjim obrtajima i prilikom polaska cuje povremeno lupkanje i struganje  Sta bi mogao biti problem?

 

 

Nisam napomenuo da nema nikakvih zvukova prilikom paljenja,gasenja i rada u leru,kvacilo i menjac  perfektno funkcionisu

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Toskeee

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Grande puntu 1.4 16v 95hp starjet 2008 godiste imam isto neki problem što se tiče zvuka pri ubrzavanju,

Dok se auto kreće, pri dodavanju gasa kada je auto u stanju da treba ubaciti u nižu brzinu, ali generalno ne mora još ( još prima gas, ne fali snage toliko)
čuje se kao neko grebanje/šuštanje, koliko sam primetio u trećoj najredje, češće u četvroj, petoj i šestoj. Mada možda se ne čuje u prvoj, drugoj i slabije u trećoj
jer tad auto ima snage i teško ga je staviti u ovakvu situaciju. Ne dešava se ni ako je motor preopterecen ni ako je slobodan. Recimo ako idem nekih 65/70kmh u petoj,
po relativno ravnom i dobrom putu i dodam gas (ovo je samo primer).

 

Da li iko ima neku ideju šta bi ovo moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,primetio sam od jutros cudno blago cesanje iz motora...cini mi se da je oko kaisa....

Evo snimka pa ako neko se bolje razume da kaze da li je normalan zvuk ili ne....

Takodje sam cuo lupkanje ali to je sada prestalo.

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...