Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018

Recommended Posts

Krstajić presekao - poznato koja 23 igrača će igrati na SP!

 

16539251525b11733fd23df648877485_w640.JPG

 

Sa spiska od 27 igrača otpisali su golman Aleksandar Jovanović (Orhus), defanzivac Matija Nastasić (Šalke) i igrači sredine terena Nemanja Maksimović (Valensija) i Mijat Gaćinović (Ajntraht)

 

Po svemu sudeći Matija Nastastić nije uspeo da se oporavi od povrede, dok su preostala trojica igrač otpala na osnovu Krstajićevog suda. 

 

Golmani: 

  • Vladimir Stojković (Partizan)
  • Marko Dmitrović (Eibar)
  • Predrag Rajković (Makabi TA) 

 

Odbrana: 

  • Antonio Rukavina (Viljareal)
  • Aleksandar Kolarov (Roma)
  • Milan Rodić (Crvena zvezda)
  • Branislav Ivanović (Zenit)
  • Uroš Spajić (Anderleht)
  • Duško Tošić (Gvanžou RF)
  • Miloš Veljković (Verder)
  • Nikola Milenković (Fiorentina) 

 

Sredina terena: 

  • Luka Milivojević (Kristal Palas)
  • Nemanja Matić (Man. Junajted)
  • Marko Grujić (Liverpul)
  • Adem Ljajić (Torino)
  • Sergej Milinković-Savić (Lacio)
  • Dušan Tadić (Sautempton)
  • Filip Kostić (Hamburg)
  • Andrija Živković (Benfika)
  • Nemanja Radonjić (Crvena zvezda) 

 

Napad: 

  • Aleksandar Mitrović (Njukasl)
  • Aleksandar Prijović (PAOK)
  • Luka Jović (Ajntraht F) 


Reprezentacija Srbije će pred odlazak na SP odigrati u Austriji dve prijateljske utakmice, 4. juna protiv Čilea i 9. juna protiv Bolivije. Oba meča su u Gracu. Srbija će na Mundijalu u Rusiji igrati u grupi E protiv reprezentacija Brazila, Švajcarske i Kostarike. Prvi meč igramo protiv Kostarike 17. juna, potom sledi meč sa Švajcarskom 22.6, dok poslednji meč u grupi igramo sa Brazilom 27. juna. 

Mundijalu u Rusiji na programu je od 14. juna do 15. jula.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar je tim,odlican sastav,tu je ovaj milinkovic savic,koji nije igrao kvalifikacije,a zbog njega su najurili muslina,moraju da ga prodaju englezima,al treba da ima najmanje 10 odigranih utakmica u reprezentaciji

al sve u svemu navijamo za nase i  jedva cekam pocetak svetskog prvenstva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grujić je u zadnje vreme prešaltovan sa ofanzivnog veznog na zadnjeg veznog. On, Matić i Milivojević od ovih pozvanih pokrivaju to. Gaćinović je ofanzivni, ali pored Sergeja, Ljaje, Tadića nema šta da traži kao desetka, a i na svojoj staroj poziciji (levi krilni) opet ne može pored Kostića i Ljajića (po potrebi).
Mene brine ko izgura ovog Radonju

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ko, Radonja je bio najbolji igrac u mladjim kategorijama. Najveci nas talenat ikada po recima nekih ljudi..
Evo sta je izjavio otac Marka Grujica pre par godina.
"Da na jednu stranu stavši mog Marka, Andriju Živkovića i Danila Pantića, a na drugu Radonjića, i da im se izmeri talenat, prevagnula bi ona strana na kojoj je Radonja“.
Poslednjih par meseci igra sve bolje i bolje samo mu treba vremena i mirna glava koju nije do sada imao. Toliko je sranja pravio da ima coveka koji je uz njega stalno i koji ga "cuva", da ne bi pravio sranja. Njega zele da ozive tj karijeru koja nije ni pocela a vec se ugasila.. Neki ce reci menadzerska fora ali to nije Gudelj, Alen Stevanovic i kompanija.. Ja sam za to da ide i da mu se da neka sansa, pa da vidimo.
Nemo' da mi diras Radonju. :D
Meni je samo krivo sto Zule Stojkovic ne igra za Srbiju. Nisam pristrasan ali gledajuci njegove igre u LE, decko je nas najbolji desni bek.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa aj to za Radonjica mi jos ok, mlad je, brz, perspektivan, neka ga, nesto mi ne smeta...

Ali za Gacinovica opet mislim da je bilo mesta, standardan je u klubu, igra, daje golove, u kvalifikacijama je dao 2 komada valjda. I slazem se da je na ofanzivnom veznom velika guzva ali zasluzio je. Cak mislim i da je mogao probati i jednu kao starter, levo naravno, umesto Kostica, koji odavno nije u nekoj zavidnoj formi...sto u klubu sto u reprrezentaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kostić je svaki svoj klub izbacio iz lige

Što se Radonje i talenta tiče... Ja bih sad do sutra mogao da nabrajam ko je sve bio neviđen talenat, a karijere nula. Pa Stefan Babović je bio Mesi za svoju generaciju dok je bio dete

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da svi srcem navijam da naši dobro prodj na SP.

Ali, realno, teško da ćemo i jedan gol dati....osim možda Brazilu, pošto će do trećeg kola sve biti rešeno, pa će Brazil igrati sa drugim timom, opušteno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiten ima problem sa kvačilom....ne odvaja kako treba...nikako da ubaci u brzinu..sve nesto trči u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresivna najava SP - ''petarda'' Srbije, het-trik Mitrovića!

 

Fudbaleri Srbije na impresivan način su najavili Svetsko prvenstvo - pobedom nad Bolivijom od 5:1!

 

14603729045b1c0c7d46e31004277146_640.jpg

 

''Orlovi'' su odigrali impresivnih prvih 45 minuta na Merkur Areni u Gracu tokom kojih su postigli četiri pogotka. Tim Mladena Krstajića je delovao izuzetno motivisano, od početka su naši momci krenuli agresivno ka golu Bolivije, a tečne akcije su omogućile nizanje šansi iz napada u napad. Srbija je povela već u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića glavom, posle kornera koji je izveo Adem Ljajić. Mitrović je do kraja susreta još dva puta zatresao mrežu, pa je tako het-trikom poslao jasnu poruku rivalima. Odličan je bio i Ljajić koji je ''namestio'' Mitroviću i drugi gol za 3:0 u 23. minutu, dok je u međuremenu i sam zatresao mrežu nakon sjajne kombinacije Ivanovića i Tadića po desnoj strani. Upravo je ovaj tandem bio osovina sjajne igre Srbije na ovom meču, konstantno su probijali po desnom boku i mučili odbranu Bolivije.

 

15644282015b1c137e42b34210494598_640.jpg

 

Krajem prvog poluvremena ta igra krunisana je golom Ivanovića, koji je dočekao loptu posle neuspešnih ''makazica'' Mitrovića i volej udarcem je zakucao u gol. U drugom delu Krstajić je napravio nekoliko izmena, na poluvremenu je u svlačionici ostavio na klupi Matića, uveo je Milivojevića, a kasnije su zaigrali još Grujić i Rukavina, umesto Milinković-Savića i Tošića, pa je tako Ivanović zaigrao i na mestu štopera. To je sve dovelo do pada tempa u igri Srbije, a Bolivija početkom drugog poluvremena koristi prvu dekoncentraciju, te nakon kontranapada Kampos vara Tadića i Stojkovića i smanjuje na 4:1. Međutim, ''Orlovi'' su brzo uspostavili novu dominaciju, počeli opet da redaju šanse, golman Anes je sprečio Tadića da u nekoliko navrata zatrese mrežu, ali nije imao rešenje za Mitrovića koji 20 minuta pre kraja sjajnim udarcem stiže do het-trika.

 

19999679935b1c137eaeddf290223476_640.jpg

 

Do kraja meča Srbija je nastavila da pritiska odbranu Bolivije, odličnu priliku za gol imao je Grujić, ali je sa pet metara šutirao glavom za malo pored gola. U finišu je sjajno zapretio i Kostić, ali i njegov šut završava pored stative.

 

Fudbaleri Srbije se posle u subotu uveče vraćaju u Beograd, u nedelju će imati slobodan dan kako bi se oprostili od porodica i prijatelja pred put u Rusiju u ponedeljak ujutru. Baza ''Orlova'' biće mesto Svetlogorsk pored Kalinjingrada, a prvi meč igraju 17. juna protiv Kostarike u Samari. Pet dana kasnije rival će biti Švajcarska, upravo u Kalinjingradu, a u trećem kolu 27. jula veliki Brazil, u Moskvi. 

Srećno, ''Orlovi''!

 

izvor: b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas svi igraju fudbal :D

Realno, nije lako dobiti 5:1 vise ni Maltu ni San Marino...

Meni se svidja sta sam video. Od 70-og minuta do kraja 3 sanse koje su mogli lagano ici...2 puta Grujic glavom i Tadic volej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mozda i nije toliko dobro.. Znajuci nas mentalitet opustice se a moraju jos da rade..
Mozda bi bilo bolje 1:0 al ajd.. makar se Mitrovic razigrao..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se.. Citao sam izjavu Krstajica on ga za sada vidi u sredini, mada mislim da mu nije to odgovarajuca pozicija. Izgleda da Krstajic vise ceni Ljajica, doduse on samo tu i moze da igra :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stekao sam utisak da je on iza napadaca uvek.. Mada nisam ga ni pratio, nisu mi crno beli nesto zanimljivi :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...