Jump to content
FAS Goran
bellum64

Fiat Marea 1.6 16v - naknadna ugradnja menjača od JTD-a (dizela)?

Recommended Posts

meni je bila ideja da vidim da li ima svrhe prepakivati ili menjati menjac ili ostaviti kako jeste. smatram da bi, posto vecinu vozim po ravnicarskim putevima, produzena 5 imala smisla u odnosu na originalnu. samim tim bi se smanjila i potrosnja sto opet ima svojih prednosti. u prve cetiri brzine nebih nista ni izgubio ni dobio jer bi ostale nepromenjene.

poenta - dolazim kod gorana da promenimo zupcanik 5 brzine pa da vidim kakva je razlika. naravno da cu sve dokumentovati fotografijama i video zapisom

i podeliti sa svima na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel planiras da stavis petu od dizela ili da vratis na fabricka podesavanje? Mozda bi ti ovo od dizela bilo bolje ako si vecinom na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na multipli ugradjenu petu od dizela.Ne znam da li postoji usteda posto je multipla na metan pa me potrosnja uopste ne zanima,boljitak je u tome sto se auto mnogo manje dere u petoj i vrti se nekih 500 obrtaja manje.Ali zato kad vidi uzbrdicu........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ide cetvrtom 90 km/h na  2850 o/min  a nekima ide  u petoj na toliko. Nisu mi jasni konstruktori ali ni malo... Niti mi je jasna onda identicna potrosnja u knjizi za taj model jer ako moj ide petom 90/kmh na 2250 o/min a neciji 2850 potrosnja nikako ne moze biti ista. I iskreno jos nisam sreo Brava 1.6 16v  koji 5 brzinom ide na 3000 o/min 100km/h...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Trofeo said:

Moj ide cetvrtom 90 km/h na  2850 o/min  a nekima ide  u petoj na toliko. Nisu mi jasni konstruktori ali ni malo... Niti mi je jasna onda identicna potrosnja u knjizi za taj model jer ako moj ide petom 90/kmh na 2250 o/min a neciji 2850 potrosnja nikako ne moze biti ista. I iskreno jos nisam sreo Brava 1.6 16v  koji 5 brzinom ide na 3000 o/min 100km/h...

Taj koji petom ide na 3000 obrtaja 100km/h sa njim nesto nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj hgt ide 5-om na 3k obrtaja 100 km/h i sve je u redu sa njim. A kao sto je Goran objasnio u postovima iznad to je tako fabricki ugradjivano. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, IgorBG said:

Moj hgt ide 5-om na 3k obrtaja 100 km/h i sve je u redu sa njim. A kao sto je Goran objasnio u postovima iznad to je tako fabricki ugradjivano. :) 

Pricamo o 1.6 16v motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,kažem da je slično.Tako su izračunali prenosne odnose prema motoru,svakim posebno,odnosno da im je to i bilo namera da ide toliko sa toliko obrtaja....
Umorih se kucajući...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel bi ti godilo da je različito....

Znači da tako i treba da bude

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se umesam malo ali kasno. Moj je isao kao i Torfeo-v... Totalno isti odnos prenosa. Zamenio sam menjac i sada ide 100 (mozda cak i manje) na 3000. Ja bih iskreno menjao taj zupcanik  (ako je moguce) samo zbog zvuka, jednostavno ne volim kad se motor dernja po autoputu. I gde bih to mogao da uradim? 

 

On 6/15/2018 at 12:31 PM, bellum64 said:

planiram da ubacim 5 od dizela. a inace 90km/h mi ide na 2850o/min

Da li si uspeo da zamenis zupcanik 5-e? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nisam uhvatio vremena da odem do Gorana da to uradim posto imam posla preko glave. Prva dva slobodna dana MORAM to uraditi jer urlanje motora na 130km/h me bas nervira

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo novosti - posto mi je u medjuvremenu ostisao sinhron 2 brzine, oterao sam kod drugara koji mi je osim promene sinhrona 2 promenio i zupcanik 5 tj ubcio od jtd. 

efekeat je odlican - 90km/h na  2200o/min, 130km/h na 3200o/in.

ko je citao prethodne postove video je da mi je isao 90km/h na 2850o/min a 130km/h na 4000o/min.

u blagom brdu u 5 nije nesto mrtviji ali u malo ostrijem mora 4.

ja sam prezadovoljan i preporucujem svima koji mogu da promene 5.

mene je kostalo sve sa novim sinhronom i polovnim zupcanikom 5 i novim uljem u menjacu i rukama 100e

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...