Jump to content
FAS Goran
Sava NS

Potreban auto sa većim klirensom / 4x4 pogonom - saveti, mišljenja, iskustva

Recommended Posts

On 8/28/2020 at 4:41 PM, ISV_01 said:

Pa Renegade je jedino od Jeep-a cija registracija ne kosta levi bubreg. Kvalitetan je auto ali ni malo jeftin iz ne znam kog razloga.

Pandu zaobidji u svakom pogledu, ako gledas bezbednost..NCAP ce ti sam reci vec.

 

Ako im je u interesu da imaju kupce koji nece da, u slucaju da zbog vece bezbednosti, biraju izmedju njega i QQ-a ili eventualni Kadjara, bolje im da ne dizu cifru za 20kg vise lima ili koji airbag vise.

Definitivno Dacia, moj je licni utisak, nije auto koje treba gledati ako zelis iole auto za porodicu, a to znaci da ispunjava i neke danas standarde kada se radi o bezbednosti automobila, tu su tanki. Iako auto ovako jeste manje vise renault, pa i dobro i lose deli s drugim reno modelima.

 

On 8/28/2020 at 4:59 PM, vagenovac said:

Nisam neki ljubitelj audija, ali mislim da q3 i q5 mogu da se nadju u godistu i budzetu, a solidni su skroz. Moj izbor bi bio x1 184ks automatik jer on nosi zf8 automatik, koji je ubedljivo najbolji, ako se gleda manuelni menjac i/ili slabiji motor onda se prednosti x1 brzo tope.

 

Skoda octaviu bih gledao u scout verziji, dobijas dodatni klirens u odnosu na obicnu 4x4 oktaviju i jos ima dodatne zastite motora i patosa automobila, a izgleda dosta bolje od obicne oktavije karavan, mehanicki takodje vrlo solidna.

Skoda Skout je zapravo dobar izbor jako i predlog.

 

Mozda ce znaciti i drugima, jer vidim ima mnogih koji ce imati slicnu dilemu, pa da udopunim temu.

 

Nakon svih ino recenzija, uporedjivanja, foruma, u toj ceni godistu od SUV/ova, manjeg kalibra, za nekog ko ne treba naravno iskljucivo off road vozilo (jer ovi to ni nisu, niti ce biti) nego vozilo koje ce mu kad ustreba par puta godisnje pruziti 4 x 4 i ipak bolju trakciju nego da je samo 2 x 4 ma koliko dobre gume zimske imao. Za nas koji zivimo u delovima grada gde bude povis uvis zimi :) (I BGD ima takve naravno delove ili prigradska naselja) ili tik pored grada u urbanim naseljima na sremskoj strani NS-a (Kamenica recimo) gde tek ponekad stvarno ustreba neki 4 x 4 kad napada malo (to kamenicani znaju : vidim i po prethodnim commentima), za uspeti se, u toj ceni, godistu moze da bude izbor racionalan Renegade 4wd, Mokka fwd, QQ Nissan 4 x 4, Kuga. Mozda je Renegade od njih i najbolji za neki off road, jer ima klirens od gotovo 22 cm i dobar sistem 4x4 pa verovatno zato i kao sto je neko gore napisao drzi cenu. Mokka ima prednost jer u izlaznom godistu (2015) pa cak i ristajl verziji sa novim enterijerom a la astra K moze da se nadje u tim novcima., Lagana je relativno, i njen 4 x 4 ne funkcionise toliko lose, iako je daleko od nekog off rodera, ali moze da posluzi, a da pri tom nema kao putnicki auto nekih vecih boljki, niti se pokazala kao nesto ektremno kvarljiv auto, a pri tom nudi i turbo benzinac 1.4 ako se vec ne zeli dizel.

 

O QQ je vec dovoljno receno, on je definitivno najpopularniji. Kuga kako kome, legne ili bas ne legne, pa tako i meni, licno, milsim da je znatno bolji auto nego sto se meni subjektivno dopada. Nije mi ruzan auto, ali me ne radi. Izgleda je slicno svima, jer to pokazuje i toliko vise QQ na ulici koji je u tom cenovnom rangu.

 

Takodje, u nekoj malo putnickijoj i limuzinskijoj verziji, iako sport wagoni, tu su Skoda Scout sa proverenim Haldexom i pristojnom potrosnjom, a od te 'sabrace' sa VW elementima tu je i Leon X-perience, dosta slicne varijante, koliko su i Seat i Skoda, VW generalno dali prostora slicnostima i razlikama. Medjutim to je tu negde i o tim automobilima na ino forumima zaista lepe komentare daju i nije bilo vecih prituzbi, pa ste se kome svidja. 

 

Ali tu je i Insignia Country kao treci takmac i to u onom izlaznom godistu ( od 2015. do 2017.) kada prema iskustvima nema vise problema koje je vukla od ranije, a opet je auto koji je realno star ne vise od 5 godina i lepo deluje i izgleda, za nijansku jeftiniji od pomenutih SUV verijanti, dok sam 4 x4 ok funkcionise prema ocenama (prigovor je da fali klirens, ali ni nije SUV, pa je prigovor naumesan)). Zahvaljujuci ristajlu, taj auto u tom bucmastom karavanskom izgledu jos izgleda sveze.

 

Ima jos jedan auto, koji smo mi na kraju i kaparisali, za oko grada, do grada, i uz 4 x 4 i proverenu minimalistiku, simpaticnost i mehaniku, a to je novi Ignis. Suzuki, okretan, lagan, panda, sa vise stila po meni, pri tom jedina mana - tvrd. Mlad auto i to je to. Cak ima i super prostora.

 

Koji ce uskoro zena da djira. A ja cu kad naleti nesto od trojca Skout, Insignia ili Renegade da upecam ili ne.

 

Svi drugi automobili, X trail, koji je nesto sto je vise terenac, Honda, da ne govorim neka Toyota u ozbiljnijoj SUV izvedbi, a da su u nekoj normalnoj km za polovnjaka i realnoj, i ocuvani, ne mogu da se nadju ispod 14.000, a pre bih rekao 15.000.

 

Q3, iako lep auto, ne nudi realno nista vise sem znaka od onih tamo pomenutih Renegade/a, Mokke ili QQ/a, jer za ono sto nama treba to daju i ovi. Seo, probao, nisam vozio malo automobila, niti sam bedz meraklija, pa da sam presubjketivan. Na stranu Q3 nikako nije los, auto, stavise, ali kao sto rekoh to je to.

 

E ako vam ne treba 4 x 4 za te novce moze da se uzme klasicnih putnih automobila jako finih, ali to vec svi znamo. Od Astre K u lepoj opremi pa nadalje svega, Alfa neka, 508, dakle da se bira. :)

 

Hvala svima na komentarima, i nadam se da ce ovaj moj komentar nekom pomoci, barem kolegi koji se javio sa slicnim nedoumicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda je super auto, to niko ne spori. Jako je lagan, tanke gume, visok klirens, plus 4 x 4 sto ga cini vrlo okretnim, upotrebljivim.

 

Rado bi ga birao za drugi auto na nekoj planini, ali je jako mali i to mu oduzima praktikalnost da pokrije i neke druge uslove kao prvi auto.

 

I novi Ignis je sa na ivici, ali su uspeli da zaista u tako malom automobilu ponude prilicno prostora, takodje auto imatu neku fanky notu da se tako izrazim i dopadljiviji je, narocito zenama.

 

Meni je panda ok, u smislu da bih ja verovatno birao polovnu pandu, a ne novog suzukija. Ali, svako ima neki svoj pogleda na stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jug, obzirom da se prica o AWD autima, dje vidje 4x4 Pandu sa tankim gumama??? :D

185/65/14

zbog korona krize ne registrovah 307 i Panda je vec pola godine prvi pik :) sve umije da radi (3 clana porodice, 3 velike torbe)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Zan Batist said:

@Jug, obzirom da se prica o AWD autima, dje vidje 4x4 Pandu sa tankim gumama??? :D

185/65/14

zbog korona krize ne registrovah 307 i Panda je vec pola godine prvi pik :) sve umije da radi (3 clana porodice, 3 velike torbe)...

Nisam vozio Pandu, tako da ne mogu da pricam o tom automobilu, ali ono sto je moj subjektivni utisak sam napisao, naznacujuci da ne sumnjam i da vidim po recima svih da taj auto valja, Uostalom, i na netu je umnogome takvo pozitivno misljenje dobio, bas kao i novi Ignis.

 

Sto se tice guma ne zameri, nismo se mozda razumeli, htedoh reci da za Pandu a i Ignisa, za razliku od drugih velikih SUV vozila gume naravno dolaze u znatno manjim, citaj jefitnijim dimenzijama :)

 

Ista je stvar za Mokku, ili recimo cak i QQ u odnosu na Insigniu, ili vece SUV varijante u Toyoti, Tucsonu itd.

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između Ignisa i Pande,5:0 za Pandu....
Bolji je u gradu,jeftiniji za vožnju i održavanje, svako ko popravlja Punta zna i Pandu,....
Joj ali deru ovi u Suzuki servisima....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko cene servisiranja za Suzuki. Imao sam Vitaru mk1 13 godina. Nije to tako dramatično kao vlada neka fama. A pre 2-3 godine sam od Euro Sumara bio pribavio i troškovnik redovnog održavanja za sadašnju Vitaru sa 1,4 turbo od 140 ks. Nije tu ništa posebno odskakalo od cena redovnog održavanja u ovlašćenim servisima drugih brendova (posebno, ne u odnosu na škodu). Čak ni diskovi nisu imali divlju cenu, jedino su zadnje disk pločice baš bile skupe (oko 150 evra), i daleko skuplje nego prednje.

Quote

Postovani,

 

Cena zadnjih diskova po komadu je 7450 din, a seta zadnjih kocnih plocica je 19600 din.

 

Best regards/Srdačan pozdrav

 

SERVIS

Nebojša Čokić

 

Euro Sumar d.o.o.

Vojislava Ilića 145

Beograd

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2018 at 11:36 AM, Sava NS said:

Uh, Freelander-a onda necu hehe :D

Kad smo već kod Dacie i budžeta, jesi li razmišljao o Dacia Sandero Stepway

Ima bogovski klirens

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/3/2020 at 11:08 PM, srdjos said:

Kad smo već kod Dacie i budžeta, jesi li razmišljao o Dacia Sandero Stepway

Ima bogovski klirens

Ne bih kupovao Daciu. Nema 4x4, na bezbednosti nisu poradili. Gledaccu Insigniu Cuntry Tourer, ASX Mitcubishija ili QQ sa 4x4 svi.

 

Ali ne zurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suzuki Ignis Elegance Hybrid za 137 evra mesečno

 

suzuki ignis hyb.jpg

 

Najviši paket opreme Elegance za 137 evra mesečno uz 4.200 evra učešća. Iskoristite priliku da ugrabite svoj Suzuki Ignis Elegance Hybrid sa lagera po izuzetno povoljnim uslovima finansiranja.

Elegance paket opreme sadrži najmodernije tehnologije kao što su: radarski sistem detekcije vozila i pešaka, praćanje saobraćajne trake, LED farovi, multimedija sa ekranom osetljivim na dodir, navigacija, kamera za vožnju unazad, grejanje sedišta, pametni ključ i još puno druge tehnologije. Za sve informacije o kupovini Suzuki vozila pozovite prodajne salone (njihov spisak je na sajtu uvoznika za Srbiju).

 

PR Saopštenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....pa te posle otresu kroz redovne servise....

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
               
PREPORUCENO ULJE VITARA 1.4 TURBO      
1.4 I 1.0 TURBO ULJE 0W-30,10W-30,5W30-10W40      
1.6  ULJE  0W20,5W30,10W30-10W40        
TECNOST ZA KOCNICE DOT4  ILI SAE J1704      
               
               
PRVI SERVIS 15000            
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
USLUGE SERVISA         3720  
               
UKUPNO           15413.71  
               
               
DRUGI SERVIS 30000          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
ZAMENA ANTIFRIZA        2227.5  
ZAMENA ULJA U KOCNICAMA     1451.25  
               
USLUGE SERVISA         6820  
               
UKUPNO           20741.21  
               
               
TRECI SERVIS 45000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
USLUGE SERVISA         3720  
               
UKUPNO           15413.71  
               
               
               
               
CETVRTI SERVIS 60000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTER VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
ZAMENA SVECICA         15125  
KONTROLA PK KAISEVA       0  
ZAMENA ANTIFRIZA        2227.5  
ULJE ZA MENJAC /RUCNI MENJAC 2.8 L   4786.75  
ZAMENA ULJA U KOCNICAMA     1451.25  
USLUGE SERVISA         8370  
               
UKUPNO           43654.21  
               
               
PETI SERVIS 75000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
USLUGE SERVISA         3720  
KONTROLA DISKOVA I PLOCICA     0  
               
UKUPNO           15413.71  
               
SESTI SERVIS 90000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
ULJE ZA MENJAC /REDUKTOR, DIFERENCIJAL   973  
ZAMENA ULJA U KOCNICAMA     1451.25  
POGONSKI REMEN       4650  
ZAMENA ANTIFRIZA        2227.5  
KONTROLA DISKOVA I PLOCICA        
               
USLUGE SERVISA         9920  
               
UKUPNO           30915.46  
               
               
SEDMI SERVIS 105000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
KONTROLA ANTIFRIZA          
KONTROLA DISKOCA I PLOCICA        
USLUGE SERVISA         3720  
               
UKUPNO           15413.71  
               
               
OSMI SERVIS 120000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
SVECICE         15125  
ANTIFRIZ           2227.5  
ZAMENA ULJA U KOCNICAMA     1451.25  
KONTROLA DISKOVA I PLOCICA     0  
USLUGE SERVISA         7750  
               
UKUPNO           38247.46  
               
DEVETI SERVIS 135000KM          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTER VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
USLUGE SERVISA         3720  
               
UKUPNO         15413.71  
               
               
DESETI SERVIS 150.000          
               
FILTER ULJA          1022.5  
ULJE           4764.96  
FILTERA VAZDUHA         3401.25  
FILTER KLIME         2505  
KONTROLA ANTIFRIZA        0  
               
USLUGE SERVISA         3720  
               
UKUPNO           15413.71  
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
JEDANAESTI SERVIS NA 165000KM        
               
FILTER ULJA          9  
ULJE           33  
FILTERA VAZDUHA         28  
FILTER KLIME         20  
KONTROLA DISKOVA I PLOCICA     0  
KONTROLA ANTIFRIZA       2  
               
USLUGE SERVISA         30  
               
UKUPNO         122  
               
               
DVANAESTI SERVIS 18000KM        
               
FILTER ULJA          9  
ULJE           33  
FILTERA VAZDUHA         28  
 FILTER KLIME         20  
SVECICE         121.32  
ULJE ZA MENJAC /RUCNI MENJAC     23.35  
ZAMENA ULJA U KOCNICAMA     11.61  
POGONSKI REMEN       37.2  
ZAMENA ANTIFRIZA        21.39  
KONTROLA DISKOVA I PLOCICA     0  
               
USLUGE SERVISA         148  
               
               
UKUPNO           452.87  
               
               
               
               
DISKOVI   55311-61M00   1KOM   9032.5
PLOCICE 55810-61M01   PAR   16610
PK KAIS VODA 95141-61M10 ZA 1.4 TURBO 1KOM   1235
PK KAIS KLIMA 17521-61MA0 ZA 1.4 TURBO 1KOM   1307.5
FILTER VAZDUHA 13780-68M00   1KOM   3401.25
FILTER KLIME 95850-61M00   1KOM   2505
SVECICE  09482-00642   1KOM 30.33*4 15165
FILTER ULJA  16510-81420   1KOM   1022.5
ULJE 1L   8100 X-CLEAN FE   1L   1323.6
EUR         DIN   125
USLUGA         1 SAT   3100
ANTIFRIZ       1L   891
ULJE U MENJACU       1l   973
PLOCICE I DISKOVI SE MENJAJU PO POTREBI      
ULJE ZA MENJAC  ZAMENA NA 45.000 KM 2.8L      
ULJE ZA KOCNICE ZAMENA NA 30.000KM      
ZAMENA ANTIFRIZA NA 45.000KM 3L        
ULJE ZA A/T MENJAC ZAMENA NA 150.000KM 6.2 L    
NA SVAKOM SERVISU SE VRSI KONTROLA KOMPLETNOG VOZILA  
ULJE ZA KOCNICE 1L          
NAPOMENA            
EUROSUMAR DOO ZADRZAVA PRAVO PROMENE CENE DELOVA I USLUGA.
Beograd  22.02.2017          

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili: Subaru Forester

 

Druga generacija Forestera svakako nije najlepši model Subarua, ali se lepota ovde nije ni očekivala. Ispod haube je 2.0 bokser atmosferac sa 158KS/186Nm, pogon je stalni na sva 4 točka.

Ljudi se odlučuju za Subaru uglavnom zbog njihovih tehničkih karakteristika i voznih osobina, a ne zbog njihove estetike. Ovaj Subaru predstavlja dobar paket za one vozače koji traže nešto više, ali nisu spremni da izdvoje preveliku sumu novca. Besprekorna servisna istorija testiranog primerka je za svaku preporuku, a kako se vozi i šta sve krije u gepeku, pogledajte u našem najnovijem testu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

automarkethr.jpg AutoMarket.hr: Suzuki Ignis AWD

 

Pogledajte 5 najvažnijih stvari koje trebate znati o Suzuki Ignisu sa pogonom na sve točkove i hibridnom tehnologijom:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/11/2020 at 1:26 PM, neshaoct said:

mobilautotv.jpg MobilAutoTV video: Honda CR-V 1.5 CVT

 

Uvoznik Honde za SRB pripremio je specijalne uslove i posebne pogodnosti za kupovinu novih Honda CR-V modela do kraja juna meseca. U pitanju je dobro poznati model koji je na našem tržištu predstavljen pre četiri godine. CR-V je zasigurno najnapredniji SUV koji je Honda do sada napravila:

 

 

Kako sam čuo danas u "Delti", za naše tržište više nije dostupan CR-V 1,5T sa manuelnim menjačem. Samo sa CVT. Navodno se više ne proizvodi sa 6MT za Evropu.

Lep je za vožnju taj CVT, ima 7 virtuelnih stepeni prenosa. I maltene nemate pojma da je CVT - osim ako "potopite gas". Ali, totalno mi je bez veze da više nema mogućnosti izbora i manuelnog menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...