Jump to content
FAS Goran
driftwood1

Lancia Nuova Delta 1.9 twinturbo - dim iz motora

Recommended Posts

E zadnjih 7 dana mi se toliko nekih problema pojavilo na autu da ne znam otkud da krenem...u zadnje 4 godine sam prevalio 100 000 km bez ikakvih problema, valjda je sad sve doslo na naplatu....

 

Danas na autoputu pri brzini od 140km/h ucinilo mi se kao da sam cuo da je nesto puknulo u haubi, a potom je auto poceo da gubi snagu uz  jako jako spor odgovor na papucicu gasa i cudan zvuk iz motora kao da je recimo probijen auspuh. Obzirom da ECU nije prikazao nikakvu gresku uspio sam odvesti auto do prijatelja koji ga je digao na dizalicu racunajuci da je lako moguce da se otpojilo neko crijevo. Kad smo ga digli na dizalicu, upalili i dali gas poceo se javljati crni dim iz nekakve "rupe/kanala" povise kartera pojma nemam o cemu se radi. Prijatelj mi je savjetovao da odem kod majstora koji radi servisira ausphe da pogleda o cemu bi mogla biti rijec...spojio na dijagnostiku i zacepljenjost dpf je pokazala 70%. 

 

MOzda je ta rupa sigurnosni ventil u slucaju prezacepljenosti dpf filtera ??!??? Inace zadnjih pa mjeseci mi je znao pokazati  gresku senzora temperature dpf...nekakv plan je mozda uklanjanje dpf. Da li bi mi netko mogao pomoci i reci mi o cemu je rijec....jer ni majstor nije siguran o cemu se radi. 

 

Drugi problem koji mi se pojavio jeste taj da je klima prestala raditi iz cista mira, pritisnem tipku za paljenje klime ali mi ne pali kompresor niti ventilator klime, s tim da sam provjerio osigurace, kompresor i ventilator i navodno su ispravni. U prilogu saljem sliku "rupe" i kodove gresaka koje je danas ocitala dijagnostika....svaka sugestija je vise nego dobro dosla.

 

WP_20180525_14_39_04_Pro.jpg

WP_20180525_14_48_02_Pro.jpgWP_20180525_14_48_04_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, mozda lupam gluposti ali da ti nije sazvakao klapnu iz usisa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.9 bese nema klapne?

Jesi iscitao gresku za klimu, ne vidim preko TT, nisam siguran na sta se kacis tacno.
Mozda zbog tog prvog problema ne pali klimu iz neke zastite.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam iscitao dijagnostiku i pojavile su mi se greske koje sam uslikao. Moje je pitanje sta je i cemu sluzi ona rupa i da li je moguce da je na njoj bio nekakav cep

 

WP_20180525_14_39_04_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...skinuo sam kod majstor taj dio iz kojeg suklja dim u onom momentu kad se pritisne papucica gasa, najvjerovatnije  se radi o EGR cooleru (neka me neko isparvi ako grijesim) i nedostaje cep na njemu (to je zapravo ono sto je uzrokovalo "pucanj"-cep izletio). DPF je dobrano bio zacepljen spredpostavljam kad sam pritisnuo gas da je doslo do porasta pritiska te je isti izletio van, ali ga nisam pronasao. Moje je pitanje da li je netko vec ranije iimao iskustva sa ovakvim problemom i neki savjet??

 

Da li moze samo da se cep kupi ili mogu odnijeti nekom tokaru dio prema kojem bi isti napravio cep?

 

WP_20180526_14_08_52_Pro.jpgWP_20180526_14_09_10_Pro.jpgWP_20180526_14_09_17_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update teme, napravio sigurnosni cep i nisam ga bas jako zatvorio da bi sluzio svrsio, auto isao jedno vrijeme odlicno dq bi opet poceo zezati i slabije vuci uz pojavu crnog dima iz auspuha te gle cuda opet izletio cep koji sam ovaj put zavario. Uglavnom problem je bio nekakav steker koji otvara turbinu i stvara vakum da se otvori hladnjag egr ventila. Turbina  znaci povremeno radila, hladnjak egr ventila nije otvarao te nabijao pritisak i izbijao cep, a dijagnoza nije pokazivala nikakvu gresku. Zamijenjen steker,auto leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...