Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Nuova Bravo - skidanje maglenki

Recommended Posts

Stigle mi neke sijalice za maglenke B)

E sad pitanje... da li ceo ovaj deo

fiat_bravo_19mjet_vrhunnskii-1920x1080.thumb.jpg.f059f656c13706e128ef3f9bd2976413.jpg

 

...ide u napred (sto je mnogo laksa varijanta) ili se mora zavlaciti ruka iza, sto mislim da nema sanse bez dizalice i skidanja onog sus-pleha sa strane, ili cak mozda i skidanje tocka + podkrila?

Menjao neko slucajno ili mozda zna kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidaš šuspleh (i baciš) i onda zameniš sijalicu

Mislim da ne može da se dohvati sijalica kada se skine ta plastika oko maglenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav si ti to moderator :no ...

Odes, zamenis sijalicu, islikas, postavis temu u "Uradi sam" i lepo objasnis nama ostalima. Je li tako, @Dezurni ?

A ja znam, ali necu da ti kazem :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamena sijalice:

1.thumb.jpg.e2f375231b0c4e8b1660ce80ffa54d3e.jpg

 

Skidanje cele maglenke:

3.thumb.jpg.6ea41d962ab6c91a825ca8dacad34bea.jpg 2.thumb.jpg.75ed26f19b059b734f92c930cb3cb256.jpg

 

Stelovanje maglenke:

4.thumb.jpg.012a43c21dc30f3dba45921f4b2af185.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je prednja, tu je i zadnja :) . Jedna slika, 1000 reci...

 

Zamena sijalice:

6.thumb.jpg.eb2ffd14a4b18c395610805209d35128.jpg

 

Zamena maglenke:

5.thumb.jpg.626ef6326c3d4ebaf5e66b21e680eaae.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Kakav si ti to moderator :no ...

Odes, zamenis sijalicu, islikas, postavis temu u "Uradi sam" i lepo objasnis nama ostalima. Je li tako, @Dezurni ?

A ja znam, ali necu da ti kazem :lol: .

 

Pa rekoh prvo da pitam da li problemu da pristupim od nazad khm ili tako reci od napred ^_^  a za posle cemo lako...

 

4 hours ago, Dezurni said:

Kako on to duradi kad mora da spava popodne??? :rant:

 

Kakav beauty sleep kad znas da sam bio na sarani <_< to mi sve planove pokvarilo jebemgabas

 

4 hours ago, Dezurni said:

 

 

Pa vidim ja da bi taj "poklopac" mogao ici "dole"

 

4 hours ago, Ivan said:

Zamena sijalice:

1.thumb.jpg.e2f375231b0c4e8b1660ce80ffa54d3e.jpg

 

Skidanje cele maglenke:

3.thumb.jpg.6ea41d962ab6c91a825ca8dacad34bea.jpg 2.thumb.jpg.75ed26f19b059b734f92c930cb3cb256.jpg

 

Stelovanje maglenke:

4.thumb.jpg.012a43c21dc30f3dba45921f4b2af185.jpg

 

 

 

E to je to. To je koristan post. Hvala kolega Ivane. 

 

2 hours ago, Ivan said:

Gde je prednja, tu je i zadnja :) . Jedna slika, 1000 reci...

 

 

Ovo sam vec odradio, na parkingu, lagano. LED je sada nazad, sija jako lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora nista da se skida, meni je bane juhica montirao za dva minuta obe, samo je gurno ruku odozdo i magija :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kad je apsolutno sve zatvoreno...veliki sus pleh, mali sa strane i podkrilo, nemam gde ruku jednostavno da zavucem. 

Idem uskoro kod majstor Staneta da radimo svasta nesto pa kad bude u vazduhu lako cemo...

 

Sto se sijalica ovih tice - ocekujte neocekivano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate ne znam, mozda kod mene nema tih bocnih susplehova, a mozda se covek izvestio :D ubacio mi je neke bear h11 led, mislim da je 30-35e bio par i sijaju za sve pare i evo rade vec godinu dana da ne ureknem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako iznad ostavljah i detaljna objasnjenja iz eLearn... Natrcah na netu, prilicno korisna slicica za temu, u slucaju skidanja maglenke.

Pogled sa zadnje strane :) , sa izvadjenom H11 sijalicom:

 

maglenka.thumb.png.2912bdabce40962fc7cd10328494f6b9.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam merkao danas na parkingu, unutrasnjost maglenke je solidno nagorela. Kada sam skinuo plastiku, 2 srafa su sa unutrasnje strane koja se moraju odsrafiti i to je to...e sad da li bi trebao auto malo podici napred (tipa ivicnjak) da bi se srafovima pristupilo ili mora (u) kanal ?

Hteo bih mu nekako ocistiti unutrasnjost sa alkoholom, bar malo da se stanje sredi.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

2 srafa su sa unutrasnje strane koja se moraju odsrafiti i to je to

Nije :) . Imas i treci sraf sa spoljne strane. Tj. pomeri se potkrilo, odsrafe tri srafa sa zadnje strane koji drze maglenku, zarotira H11 sijalica (ili skine konektor). Skida se i ukrasna maska sa prednje strane i izvlaci maglenka ka napred. Ostavio sam gore i proceduru iz eLearn i sliku maglenke sa zadnje strane (bas iz razloga skidanja). Samo treba pogledati ;) .

1 hour ago, ISV_01 said:

Hteo bih mu nekako ocistiti unutrasnjost sa alkoholom, bar malo da se stanje sredi.

Nista od tog posla, to im je fabricka mana i plastika sociva nagori i pozuti vremenom. Sto stariji auto, veca mogucnost da bude u losijem stanju. Ako trazis iz originala novo, maglenka je ziska. Iz originala polovno, tesko ces naci neku da je OK i da nije vec nagorela, a krecu se 25-30 EUR. Zamensko novo, imas Depo, TYC od 30 EUR pa navise.

PS: Ako trazis polovno iz originala - odgovara ti i sa restyle Brava, stare i restyle Delte, kao i samo sa restyle Crome. Identicne su, a ako kolegi ne verujes na rec :) , lako se proveri Compatibility u ePer. Originalnu maglenku lako prepoznajes i po serijskom broju, a i sto u cosku sociva stoji ugravirano Fiat, Lancia, Alfa Romeo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, znaci samo polovno dobro ili novo da bi imalo efekta....

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se neko dopise sa boljim resenjem, to je moje iskustvo.

Meni je desna maglenka odlicna, a leva malo krenula da zuti kod sijalice. Verovatno Svajcarac vozio levi krug na stazi :lol: . Tako da sam vec gledao ponudu OEM polovnih. I sta god da su mi na slikama poslali najbolje sto imaju, primetno je gore od te moje :) . Na sve to, Bravaca/Delti za delove i nema bas, u smislu da mozes da proberes kao ranije za Stila. Zato ti i "ispucavam" i cene i ponudu. 

Za sada mi stoji tako, ali vrlo moguce da cu kada mi bude vise bolo oci skoknuti da kupim novu maglenku i zamenim, a ovu bacim u oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja mislim da ce biti..nisu bas zagorele cele kod mene, vidjao sam dosta gore. Ima dosta do sijalice i UV zastite kod njih, neke sigurno 'imaju' zastitu a neke stvarno imaju. Ja turio LED 2300K sada, manje se greju a voltaza ista 55w bez ikakvih drangulija, samo plug n play...do sledeceg tehnickog, u Areni umeju da drndaju zbog ne-oem stvari.
Ipak bode oci sto je centar fino zaprljan.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507

Ako mislis na skidanje - jesu same maglenke iste (Bravo/Delta/restyle Croma), ali je pristup na Cromi i Bravu totalno drugaciji.

Bravo ima usku masku oko maglenke, dok ovde na Cromi vidim da mozes i ruku da zavuces odozgo :) , zamenis sijalicu i sl...

Tako da je postupak za demontazu kao iznad neminovan na Bravu (pristup sa zadnje strane maglenke).

PS: I ovome je maglenka spaljena, na ivici za zamenu :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...