Jump to content
FAS Goran
blasterskv

Preporuka za auto sa 3 reda sedišta

Recommended Posts

Pozdrav svim forumašima. Moja tema nema neke preterane veze sa ovde prisutnim brendovima automobila.

Vlasnik sam Stila sa 5-oro vrata. Naime, proširila mi se porodica, a Stilo je uzak pozadi za treće sedište. Da li neko može da mi preporuči auto do 3000€ u koji mogu smestiti 3 sedišta? Ja znam da je Scenik dobar. Video sam u nekoliko automobila ovde po gradu da je isti slučaj kao moj. 

 

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Ulease, tj PUG 807 i Citroen C8, sa naravno 2.0HDI motorom. U suštini isti auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da. Oni su malo izvan mojih mogućnosti. Sama cena, pa i registracija posle za 2.0 je golema a njih samo ima sa 2.0 motorima koliko sam video. Scenik, Fokus C max... Ne znam za japance da li ima neki takav monovolumen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako van mogućnosti, evo na blic sam udario pretragu za C8:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/pretraga?sort=price_asc&brand=97&model[0]=1156&year_from=2003&city_distance=0&showOldNew=all&without_price=1&engine_volume_to=2000

Ima ih koliko hoćeš za 2500-3000€, i rega je tipa 25-28000.

Kolika ti je registracija za Stildžana?

edit:

evo sada pogledah na PA, za stila 1.6 2005g je 21500-25000....

Ne znam da li ti, aj neka je i 5000din skuplja rega igra ulogu, ako dobiješ auto koji ti treba.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima Toyota Verso modele, naprimer Korola Verso, Yaris Verso itd. to su im kao veći modeli, evo slika Korole Verso pozadi

2af05643af12-1920x1080.jpg

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze imaju gume, registracija, veliki servis i ostala ulaganja sa nabavnom cenom automobila?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svašta, pa lepo je napisao 3000 eur. Po tvom treba da gleda auto od 2000 eur da bi ga sve na kraju izašlo 3000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čovek je napisao do 3000e, ne razumem u čemu je problem?

1 hour ago, blasterskv said:

Da, da. Oni su malo izvan mojih mogućnosti. Sama cena, pa i registracija posle za 2.0 je golema a njih samo ima sa 2.0 motorima koliko sam video. Scenik, Fokus C max... Ne znam za japance da li ima neki takav monovolumen.

Sa ovim je rekao to što sam ja napisao. Baš svašta.

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, samo polako :D Ja sam se “zalepio“ za Senika jer mi je odnos novac=ponuda za taj auto nekako najisplativiji. Isto tako sam kupio i Stila. Auto je bombona. Svaki dan ga vozim. Nikad mu ništa menjao nisam (a da mu se polvarilo) sem redovnih servisa. I ćabari to trpaju silu božiju od opreme koje nema u, recimo, nemcima. C Max je lep spolja, ali je unutra kao dostavno vozilo, dok je Senik win win situacija iz bilo kod ugla. E sad, jedino se dvoumim, tj. troumim da li: 1.5 ili 1.9dci ili 1.6 16v? Koji model dizela nema onaj ozloglašeni plivajući zamajac...? Da li je taj zamajac stvarno za izbegavanje? Po forumima te teraju da se prekrstiš prvo pa da izgovoriš “zamajac“ :P

A taksisti voze taj benzinac 1.6 16V. A ako ga taxisti arče, onda to mora da je dobra mašina. Tako kontam. Vama hvala u svakom slučaju i radujem se novim savetima i keep it cool B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xsara Picasso.

Sestra je ima i bas su konkretno trazili auto sa 3 posebna sedista pozadi, istih dimenzija.

Ja bih generalno izbegavao Reno iz tog perioda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Semi said:

Pikaso je ok. Senik je lepši. Ako pričamo o estetici. Ali prvo mi reci zašto je za izbegavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste lepsi Scenic, ali sam misljenja, a to je potkrepljeno i iskustvima nekoliko ljudi iz mog okruzenja, da Reno te generacije i nije bas pouzdan. Laguna 2 i Megan 2 su konkretna vozila, a i Scenic je megan. Elektronika, pumpa, dizne, malo malo pa im nesto fali...

To je neki moj dojam o tim vozilima i kao sto i napisah, ja bih ih izbegavao, sto opet ne znaci da nema i pozitivnih iskustava 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno.Kod mene je ugradjen Lovato uredjaj,i osim redovnog odrzavanja uredjaja nisam imao nikakvih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svim forumašima. Moja tema nema neke preterane veze sa ovde prisutnim brendovima automobila.
Vlasnik sam Stila sa 5-oro vrata. Naime, proširila mi se porodica, a Stilo je uzak pozadi za treće sedište. Da li neko može da mi preporuči auto do 3000€ u koji mogu smestiti 3 sedišta? Ja znam da je Scenik dobar. Video sam u nekoliko automobila ovde po gradu da je isti slučaj kao moj. 
 
Unapred hvala!
Ulysse, 807, C8, Phedra nemaju alternativu u ovom cenovnom rangu. Prednosti, najduži u klasi, 10 cm duži od Sharana, Galaxy, Alhambre, ravan pod celom dužinom, zapreminski najveći, vrlo lep nivo opreme, navigacija, dvoozonska klima, tempomat, webasto, električna klizna vrata, proveren 2.0 hdi motor. Ima i 2.0 benzinac koji lepo prihvata plin , mesta za boce ima ispod šasije kao kod Lade Nive, ne zauzima unutrašnji prostor. Do 3000 evra nema alternativu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu osim onog sa 10cm u odnosu na vw grupu.Isti su po dimenzijama ali unutrasnjost je na zabarskoj strani po udobnosti.Takodje i cenovno ford,seat i vw su dosta skuplji.Hebi ga...brand.Imam i ford galaxy i ulysse,znam ih u dlaku oba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, The Punisher said:
On 5/22/2018 at 2:30 PM, blasterskv said:
Pozdrav svim forumašima. Moja tema nema neke preterane veze sa ovde prisutnim brendovima automobila.
Vlasnik sam Stila sa 5-oro vrata. Naime, proširila mi se porodica, a Stilo je uzak pozadi za treće sedište. Da li neko može da mi preporuči auto do 3000€ u koji mogu smestiti 3 sedišta? Ja znam da je Scenik dobar. Video sam u nekoliko automobila ovde po gradu da je isti slučaj kao moj. 
 
Unapred hvala!

Ulysse, 807, C8, Phedra nemaju alternativu u ovom cenovnom rangu. Prednosti, najduži u klasi, 10 cm duži od Sharana, Galaxy, Alhambre, ravan pod celom dužinom, zapreminski najveći, vrlo lep nivo opreme, navigacija, dvoozonska klima, tempomat, webasto, električna klizna vrata, proveren 2.0 hdi motor. Ima i 2.0 benzinac koji lepo prihvata plin , mesta za boce ima ispod šasije kao kod Lade Nive, ne zauzima unutrašnji prostor. Do 3000 evra nema alternativu.

Bojim se da nisi razumeo pokretača teme, on hoće do 3000€ sa sve registracijom, velikim servisom, novim gumama, nepredviđenim troškovima....

Tako da mislim da je najbolje da batalimo ovu diskusiju.

Ako si video i ja sam predložio Ulysse, 807, C8, dao sam link sa pretragom za C8, ali ne vredi, ne možeš ljudima da objasniš da je jedno nabavna cena auta, a drugo su ostali troškovi.

Po toj logici mu treba auto sa cenom do 2000€ max, da bi bio 80%  siguran da će nakon kupovine taj polovnjak biti u maksimalno ispravnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo Grand Senic...al mnogo skup auto a i odrzavanje je poskupo.

Ima temu o ulysse pa nek pogleda.Placen je 2700 plus registracija

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, bokija said:

Sve si u pravu osim onog sa 10cm u odnosu na vw grupu.Isti su po dimenzijama ali unutrasnjost je na zabarskoj strani po udobnosti.Takodje i cenovno ford,seat i vw su dosta skuplji.Hebi ga...brand.Imam i ford galaxy i ulysse,znam ih u dlaku oba.

Kako isti, Galaxy je 4.64 a Ulysse 4.73 metra?

https://www.auto-data.net/en/ford-galaxy-wgr-1.9-tdi-90hp-7890

 

https://www.auto-data.net/en/fiat-ulysse-ii-179-2.0-16v-jtd-107hp-7153

 

sva je prednost na strani Eurovan-ova

Drugo, Eurovanovi (Ulysee, C8, 897, Phedra) su mnogo sigurniji automobili

 

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/vw/sharan/15510

 

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/peugeot/807/15619

26 minutes ago, marko.jovanovic said:

Bojim se da nisi razumeo pokretača teme, on hoće do 3000€ sa sve registracijom, velikim servisom, novim gumama, nepredviđenim troškovima....

Tako da mislim da je najbolje da batalimo ovu diskusiju.

Ako si video i ja sam predložio Ulysse, 807, C8, dao sam link sa pretragom za C8, ali ne vredi, ne možeš ljudima da objasniš da je jedno nabavna cena auta, a drugo su ostali troškovi.

Po toj logici mu treba auto sa cenom do 2000€ max, da bi bio 80%  siguran da će nakon kupovine taj polovnjak biti u maksimalno ispravnom stanju.

Ja tu ništa ne mogu, neka se svako prostre po svom guberu. Dat mu je najbolji predlog, a on će da sam odluči.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2018 at 2:42 PM, blasterskv said:

Da, da. Oni su malo izvan mojih mogućnosti. Sama cena, pa i registracija posle za 2.0 je golema a njih samo ima sa 2.0 motorima koliko sam video. Scenik, Fokus C max... Ne znam za japance da li ima neki takav monovolumen.

Registracija za tvoj Stilo je oko 21 000 a za Ulysse 28 000

Ima i Japanaca large MPV ali su em skuplji em su svi opet 2.0 em su japanski dizeli što ne bih ni razmišljao. Mazda 5 mk2, Toyota Avensis Verso itd

 

 

Ako je suština samo u dečjim sedištima a ne i na celokupnom prostoru onda pogledaj šire automobile tipa Multipla ako možeš da podneseš dizajn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...