Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Alfa Romeo 147 TI voglio bene!

Recommended Posts

Ovoga puta bez tizera( a i odmah bi se pogodilo šta je :lol:), na red je došla i ova cool 147ica u TI izdanju. Malo sam promenio gorivo i sad kao najveći izdajnik benzinaca, i ja čađim okolo JTDm traktorom. Šta da kažem o modelu a da nismo već X puta prežvakali sve? 

 

Ima 140000km predjenih, stigla iz Švice na kamionu. Imala je problematičan menjač, ali smo kolega @Boza_ns i ja našli brzo drugi dobar menjač u Obrenovcu kod momaka koji samo rade auta iz CH i uglavnom Alfe. Čim je bilo prilike i vremena, ubačen je drugi menjač, friško Febi menjačko ulje, novi semerinzi poluosovina i nov Valeo set kvačila. 

 

Motor je u odličnom stanju, pa nije bilo potrebe ni za kakvim intervencijama. Mali servis je uradjen u ch pre 10000 km. Veliki pre 20hilj. Zamenili smo i onu "pletenicu" na izduvu jer je bila malko bušna. 

Bila je loša i kvaka na suvozačevim vratima, pa sam i to rešio. Vožačko sedište je bilo rasparano na jednom šavu, pa je to rešavao tapetar. 

Zadnji brisač je bio blokiran, tj prenos sa motorića,pa je opet @Boza_ns umešao prste i to uspešno. 

 

Posle svih tih malih problemčića, pala je registracija i uživanje u vožnji je moglo da počne... Svakako da za par dana gradske vožnje nisam ni "zagrebao" po voznim mogućnostima  147ice, ali sam oduševljen držanjem, stabilnošću i upravljivoćšu. Jedva čekam malo duže putovanje da osetim toliko hvaljenu dinamiku u vožnji. 

 

IMG-da510223a51d24c949d6e776427b0820-V.jpgIMG-af7f252b257a439304cecd7bae2386fe-V.thumb.jpg.62bbb0e05350649fd55d08fced600694.jpgIMG-6ee6e5c571ec637a5f4af626deaa9279-V.thumb.jpg.bc271dc635636f5338381ec338787f52.jpgIMG-7ca0ef8a9109df756347a94331edea72-V.jpg

IMG-ea3fe6d88f11938bd522e175c16d0fed-V.jpgIMG-5c5226fce1380bb8a7084bfe39e9de15-V.jpgIMG-a10605f859e0045bb4f95721bcb5de54-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ti ovde zvanicno cestitam iako sam za ovog italijana znao jos pre mesec dana.  :D

Sad mozes da osetis torque i da se konacno vise ne zezas sa ugradnjom plina, smanjivanjem zapremine gepeka, nalazenja mesta za rezervni tocak itd. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Comi90 said:

Uh, dobra :-) Koliko izadju tablice po zelji, tj..kolika je doplata?

Mislim da je bilo samo nekih 10ak eur preko normalne cene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa, ne ne sinko, grešiš...neće ovo skoro u oglase. Pitanje je na mestu, s obzirom da sam par auta sredio, registrovao i prodao. Al, ova neće skoro. Pravim i po 20k KM godišnje, pa mi zaista treba takav dizelaš. Imam i zimski set u 15 cola, pa sam i tu miran. Dakle, samo održavanje redovno i poneki styling. :lol:

Crvena navlaka volana i sl..

Share this post


Link to post
Share on other sites

srecno , nego kako to da joj je menjac tako otisao na 140.000 km da si ga celog morao menjati (pitam zbog kilometraze) , jer ja imam stila sa 350.000 km (racunaj x 2) i nista nije otislo na menjacu do sada - a fabrika je , zamenjen je samo set kvacila jedan valeo pre 2 godine + 1 termostat + ventilator kabine za svih ovih 7 godina druzenja i svi servisi normalno ........... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

"kod momaka koji samo rade auta iz CH"?? Ovo je pobjeda... :D

p.s. Bellezza & Velocità.. fenomenalna je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, sa srecom, da se lepo navozas.

Sa onim teaser-ima si se vec uverio da sa nama bas i nema vajde, pa bolje da odustanes :P .

On 5/19/2018 at 7:35 PM, gile smederevo said:

Malo sam promenio gorivo i sad kao najveći izdajnik benzinaca, i ja čađim okolo JTDm traktorom.

Evo ga, herojski pade i jos jedan petrolhead u nizu :lol: ...

Na celom forumu, izgleda da sam jedan od retkih koji pi*a uz vetar, sa prelaskom sa turbo-dizela na turbo-benzinca :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Na celom forumu, izgleda da sam jedan od retkih koji pi*a uz vetar, sa prelaskom sa turbo-dizela na turbo-benzinca :) .

Ovo htedoh da napisem, nekolicinu si nagovorio na čađavce a na kraju sam bežih od istih. :lol: Rekao bih da je preovladao strah od DPF-a, EGR-a i ko zna čega još. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2018 at 3:03 PM, Zan Batist said:

"kod momaka koji samo rade auta iz CH"?? Ovo je pobjeda... :D

p.s. Bellezza & Velocità.. fenomenalna je!

Bar su meni i Boži rekli da samo rasturaju Alfe iz CH...a, mi, jbg verujemo :lol: nama je bio bitan dobar menjač,a s kog je auta skinut...i ne toliko. 

 

On 5/21/2018 at 9:37 AM, Milutinac said:

Dobra!
Kako bih ja ovo patosirao ijao! B)

Brodski pod, laminat.... parket? ...linoleum :lol:

On 5/21/2018 at 9:37 AM, Milutinac said:

Dobra!
Kako bih ja ovo patosirao ijao! B)

...i onda 18 cola 225/35 il 215/40 :unworthy:

I stavim Pilot Sport 4 :o...i posle neam ni za crvenu da sipam:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

...

Na celom forumu, izgleda da sam jedan od retkih koji pi*a uz vetar, sa prelaskom sa turbo-dizela na turbo-benzinca :) .

 

Ne bi ja to nazvao pišanjem uz vetar već pravovremenim reakcijama na neizbežno  :thumbup:

Ovi ostali samo kasne, ništa više  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2018 at 12:44 AM, gile smederevo said:

Brodski pod, laminat.... parket? ...linoleum :lol:

 

Tja. Mozes da biras. Ima sada bas velik izbor, eibach, KW, H&R. AP itd itd itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2018 at 7:17 AM, PremieRacing said:

Ne bi ja to nazvao pišanjem uz vetar već pravovremenim reakcijama na neizbežno  :thumbup:

Ovi ostali samo kasne, ništa više  :P

Gdine Rejsing, jbg, sam ja kriv sto 147ica nema turbo benzinca? Nisam. Etooo...:P

Dakle, evolutivno gledano, sledeća je Giulietta...1.75QV :clover:...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...