Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Kupljen autić za sina... - Lancia Musa 1.4 16v

Recommended Posts

Prvih 300km sa Musavom. Od toga sam ja presao 100km. Da probam, da cujem zvukove i slicno. Utisak onako na prvi pogled ok. Pregledna sa svih strana, cak preglednija od Delte. Lepo vuce, menjac je ok. Klima radi odlicno, nisam stekao utisak da izgubi na snazi. Sediste je udobno, naslon za ruku na pravom mestu...

20180519_113421.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, da se vozite u zdravlju i veselju. 

Jeste da se sedi visoko, ali ne zamara, nije idiotski položaj za volanom kao u Z10 na primer, tj u punto klasiku. 

Meni lično smeta što je auto pretvd, skače ko jarac. Stavio sam nove amorte i opruge, i opet sve isto. Ima mnogo malih automobila koji su mekši, na primer Ford Fiesta 2000g....

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko.jovanovic said:

Svaka čast, da se vozite u zdravlju i veselju. 

Jeste da se sedi visoko, ali ne zamara, nije idiotski položaj za volanom kao u Z10 na primer, tj u punto klasiku. 

Meni lično smeta što je auto pretvd, skače ko jarac. Stavio sam nove amorte i opruge, i opet sve isto. Ima mnogo malih automobila koji su mekši, na primer Ford Fiesta 2000g....

e sreca sto su 205/50/16 bile 11000. pa sam probao 205/55/16 i kupim njih. auto mnogo, ali mnogo udobniji sa tim gumama.  Fiestu koju prodajem jeste udobna, ali je mala, 2002 godiste je...odlican auto, malo trosi, ali jbg ide na dobros, treba mu malo veci auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam malo poterao sinov autic...ide lepo.

za ova tri meseca koliko je kod nas odlicno se pokazala...

38050983_2260507833965037_8074442773069037568_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yuhica je sredio farove...sad namontirani na musu ponedeljak idemo na stelovanje i cekamo vece da vidimo efekat...

 

20180811_140249.jpg20180811_140252.jpg20180811_140255.jpg

20180811_140256.jpg20180811_140300.jpg20180811_140304.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigle felne za zimski set guma. 100 evropskih novcanica placene...felne su 15 i ceka se novembar da se nabace...

 

b4d6f45ec670-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct stigle jutros, bio odmah do vulkanizera, ravne su, cak sta vise odlicne, nisu farbane, imaju po koju ogrebotinu, ali zanemarljivo...dobre felne, a cena jos bolja...

mislim da je to model od lybre, ali lancia znak, lancia felna tako da se musava nece buniti.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljena zimska obuca i filne 15...

Lepo je leglo, meni lepo izgleda i sto je najbitnije, felne su ravne...

20181009_111951.jpg

20181009_112002.jpg

20181009_111958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 jeste, ali imas caku ili ti kvaku. nedaj boze nekog cukanja, policija vrsi uvidjaj, slika sve i ako nisi imao zimske gume, a kalnedarski i zakonski je sezona zimskih guma, nece da ti priznaju osiguranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali malo sutra, policija uradi zapisnik a osiguranje je to koje pokusava da ne plati na racun neodgovarajucih guma....
Ali ti dan posle udesa odes u agenciju das punomoc agenciji koja ima, advokata i vestaka, dogovoris sa njima kad i gde radite procenu (malo je glupo da ti procenu radi osiguravajuca kuca koja ti isplacuje stetu) oni odrade procenu i ti ako imas para odma popravis auto.
Agencija naplati stetu od osiguranja uz malo pretnji tuzbom, osiguranje ispalti stetu ali je umanji za neki procenat zbog eto tih guma a ti svakako dobijes mnogo vise para nego da si imao zimske gume i sam bez agencije zavrsavao posao.
A onda posle par meseci te zovu po jos para posto je advokat te agencije tuzio osiguravajuce drustvo posto ono sto su oni uradili nije po zakonu i logicno izgubili spor, i to sve za nadoknadu od 20% agenciji, sto je realno nista u odnosu na to koliko si dobio i koliko si se ti cimao......
Ko jos naplacuje stetu bez agencije?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja znam. Zna dosta nas, ali to je bilo situacija u nedogled.

 

@danijel55 jos mleka :)

Sto se tice unistavanja, neprelazi se 10000km mesecno, tako da nije to nista bitno i strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne govorim ja o kilometrazi.Vec sto se zimska guma vozi na +20-25c,sto svakako nije dobro za nju.Uglavnom svako radi kako misli da treba.Ja prosle zime stavio zimske gume 25dec skinuo krajem februara,jel njje imalo potrebe voziti ih ,a i svakako lepse se auto ponasa sa letnjim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali gradski autic sa lepim paketom opreme. Neka Vas dugo sluzi. Meni prvi auto bio suza 1.3 cale se nekako nategao da je kupi 2005-te... Ja bih voleo cerka kad odraste da je ne zanimaju toliko kola kao mene. Inace ce biti tata vreme je da kupimo porodicni auto audi rs6 ne moze vise da se vozi ovako spor auto od 200 konja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nas sa musavom...bila je kod doktora, zamenjen termostat i termodavac, malko se grejanje "smanjilo" bilo, reseno...

pocetkom decembra stavljen i nov akumulator, tako da nema problema sa paljenjem...

odlicno sluzi, po snegu se ponasa lepo, odlican autic...

jedino sto ce mozda na prodaju, mali bi za Njemacku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vidi @knezevic76 ja sam forda prodavao od aprila do oktobra, nudili su mi 1800, 1900, 2000...nisam hteo da ga dam ispod 2200...

na kraju je dosao covek sa cerkom, oterao auto kod svog majstora, pregledao, ustanovio da je onako kako sam rekao...i ponudio 2100, moze druze 2100 bez drugog seta felni sa gumama...izvadio je 2200 i tu se cela prica zavrsila...

tako cu i za musavu da stavim cenu koju smatram da trebam da dobijem, naicice neko...imam racune od svega, osim za farove da su sredjivani kod baneta...

natrcace neko, mada sam uvek lako prodavao svoja kola, osim forda. ispada one posalica i  delom istinita, ford je izmisljen da opel ne bi bio najgori auto...

svaka roba ima svoga kupca, a meni za pare nije frka...tako da lagano, cekam samo subotu i lepo vreme da mogu spolja da je operem, uslikam i bacim na oglas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

musava je vrhunska u svakom pogledu i dobra oprema i sve na svom mesto,zato nikako netreba da ode za male pare,a kad bi mogao i da je ostavis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...