Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ima ga i u 90 KS varijanti u nekim modelim grupacije (90, 105 i 120), ovo je najcesci od 120.

Probao sam ih ne znam koliko, po mom skromnom misljenju od deklarisanih 300Nm u bunaru (fabricki je max torque na neverovatnih 1500rpm) nema nista, posto se motor budi tek na 2200 rpm. Sto se moze videti i iz logova koje ljudi kace, uvek je kriva obrtnog prilicno pomerena udesno u vise obrtaje, u odnosu na ono sto fabrika deklarise cak i kada su lepo odrzavani u pitanju. I ja sam primetnu razliku u znacaju kubikaze video recimo kada je auto opterecen teretom, klimom i sl... Na 1.9 mi se uvek svidjalo sto maltene instant reaguje na gas i u nizim obrtajima, a i sto moze lepo da se razvuce u crveno na zahtevnijoj konfiguraciji, slatko ga vozim i dan danas i iskljucivo zato se toliko dugo zadrzao kod mene...

Ili sam mozda samo na osnovu papira previse ocekivao od 1.6 i 2.0 kada su se pojavili 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je JTD 8v i ima dosta vecu zapreminu (0.3l) sto se oseca malo, ali daleko od toga da je 1.6 preslab.

Stavise robotizovani menjac bas tera na laganu voznju jer opusta dosta i, makar ja, nemam nesto zelju da zurim ili divljam.

 

Inace, prvi rezultat potrosnje metodom cep-cep na 500km je fascinantnih 5.2l.


Pogotovu sam iznenadjen rezultatom jer je od tih 500km jedno 150 bilo navikavanje na auto, isprobavanje kola i navikavanje na automoatik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja ni rekao da je 1.6 preslab, nego da je malo drugacije od onoga sto je predstavljeno "na papiru". Cak sam ga i gledao za sebe, jer vise necemo moci van "brazde" od silnih kontrola, radara, presretaca, prosecnih brzina... Mali je potrosac, pogotovo ona varijanta 105.

Jesam li propustio, kakva je situacija sa DPF - ziv ili pocupan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle JTD moze da zafali "sirove" snage u preticanju, mada mislim da tu nema pomoci ni sa jednim manjim motorom slicne konstrukcije.

 

Sto kazes dzaba mi sad 2.0tdi kako su poceli da paze na ogranicenja i da lupaju kazne. Barem ce moci da se ode 130km/h ko ima bubrege da to podnese :)

 

DPF je tu i sa smesnim procentom zapusenosti. Odradio je jednu nas brzu regeneraciju od kad sam ga uzeo i to u savrsenom trenutku tokom voznje na autoputu.

Generalno mi je utisak da je DPF na euro5 daleko manje "dosadan" nego na euro6.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Ivan said:

 Mali je potrosac, pogotovo ona varijanta 105.

I jeste i nije. Brat je kupio Bravo s tim motorom pa ga povremeno vozim. Na AP je kralj potrošnje ta 6.brzina baš spusti obrtaje i potrošnju, ali po gradu malo više troši u odnosu na stari JTD 8v.Mada možda i ja ga više čepam jer stvarno lepo povuče iz nižih obrtaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa to je opel onda? A zli jezici kszu da su tamo motori losiji nego u alfi, kad ono pljas :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije u konjima bit ovde već u obrtnom:D

 

Iskreno za prosečnog vozača koji će vučna sila iza 4000o/min? Ja sam poterao Deltu preko 4k svega par puta od kad je kod mene.:)

Lepo si napisao jednom prilikom da imaš utisak da će ako se "pripremi" na gasu 2.0 povući i ispod 1500o/min i tu se slažem. Ko nauči/navikne na ovaj motor nema problem sa niskim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na autiću! Koliko vidim ti si više u njoj nego u Leonu!?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce mi oglas za to, samo uzmem drugi kljuc :D

A i nije Delta za mene. Ogroman je auto i bas za uzivanje i kruziranje uz Toto Cutugna.

 

@bane1321 Hvala :) 

Leon je kod mene vec godinu i po, a Delta 4 dana pa je zanimljivija. A i obozavam italijanski smek koga Delta ima na pretek, od Lancia znaka na zadnjim vratima, preko Delta oznaka, aluminijumskih pragova, oblih delova enterijera, otkacenih farova... znaju Zabari da spakuju prelep auto, samo kad hoce.

 

Nazalost nema vise takvih novih automobila pa sam auto za sebe gledao u drugim taborima, ali i dalje bih vrlo rado posedovao i Italijana uz to (najradije Barchettu ili 500). 

A vozio sam ja i Astru poprilicno. Uglavnom ostavljam Leona kada parkiram van garaza u gradu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i dijagrama iznad, lepo se vidi ono o cemu pricam - koliko je kriva obrtnog pomerena udesno u vise obrtaje.

Tj. da se ovi noviji 16v bude kasnije od onog sto je navedeno u specifikaciji - max torque bude uvek negde oko 2200+ obrtaja (umesto deklarisanih 1500 i 1750 na 1.6 i 2.0).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekordno brzo predjeno 1000km sa Deltom bez izlaska iz grada :)

Razlog je definitivno tiptronic posto nam je svima zanimljiv. 

Roditelji su odusevljeni kolima, a i ja sam vrlo zadovoljan i prijatno iznenadjen.

 

Iskreno nisam ocekivao da ce mi se Delta, 1.6 i jos tiptronic toliko dopasti.

 

Ako treba da nadjem neku manu, to je definitivno fiksan naslon za ruku posto nema sanse da se vozi sa desnim laktom na naslonu kao na Leonu sto mi mnogo nedostaje.

 

Tj ovako:

20180510_170352.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeo sam koliko smori kvacilo po Bg.Upravo sada dosao iz Bg,jos sam isao na pancevacki most kad je bio onaj kolaps zbog udesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne baksuziram, ali ja vrlo retko zaglavim u guzvi tako da mi to nije veliki problem.
Idem na posao u suprotnom smeru od svih tako da najcesce ne stajem, a do grada uglavnom uvece idem.

 

Stavise vrlo cesto uspem i tempomat da koristim po par kilometara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.5.2018. at 10:05 PM, igor0511 said:

Ako treba da nadjem neku manu, to je definitivno fiksan naslon za ruku posto nema sanse da se vozi sa desnim laktom na naslonu kao na Leonu sto mi mnogo nedostaje.

Ja bih rekao i ovo jer nema podešavanja visine pojasa. :(

 

IMG_20180518_234651.thumb.JPG.39441e50ee43c01b9927e75803cffc91.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...