Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posto sam preko foruma do sada nasao gomilu delova za kola, uputstava, saveta, praksu, letovanje, majstore, prodao auto...i svasta jos da ne nabrajam, dosao je red i da kupim kola preko foruma :D

 

Doduse ne za sebe, vec za roditelje posto motorizacija i menjac svakako ne bi bili moj prvi izbor.

 

Ono sto me je privuklo kolima je italijanski smek koji mi bas nedostaje, a Italijan koji je solidan sa opremom i jos relativno redak, sa skroz otkacenim menjacem i napustenim amblemom  definitivno za mene ima smeka.

 

Oprema je, ako sam dobro video, Arđenta. Ima je poprilicno. Ono sto je vlasniku FR zanimljivo je pomicna zadnja klupa, senzor za kisu i senzor za svetla.

I stvar koja mi se bas dopada - samaraljke na volanu :)

Tu sam malo u iskusenju da narucim Ferrari style samaraljke kao sto se doplacuju na Giulii jer bolesno dobro izgledaju + mogu da se menjaju brzine iz vise pozicija ruku, ali videcemo vec.

 

Slika i iskustava za sad nema. Prvo da narezem CD Toto Cutugna i navozam se malo pa pisem :D

 

Od kola za sad ocekujem ekstremnu lakocu voznje i udobnost, a za performanse, ponasanje menjaca i potrosnju cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je drago što je ostala na forumu ako je to ona što se dugo prodavala. Čekam utiske tog menjača, potrošnje i kako se ponaša sam auto :D kakva mu je zvučna izolacija? trebala bi da je bolja od Brava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelep auto...

malo sale nije na odmet, nadam se da se ne ljutis ;)

interesuje me utisak za menjac...vozaj sa srecom, a i roditelji isto...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom, rodjo :D! Da vas lepo i bez problema sluzi, uz puno bezbednih kilometara!

29 minutes ago, igor0511 said:

sa skroz otkacenim menjacem

Ti si se opredelio za otkacen menjac, a ja za otkacen motor, pa nek nam je Bog u pomoci :lol: .

Astra pretpostavljam ide na dobos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege :)

Jos je rano za utiske, ali mogu definitivno da kazem da menjac ne salta sporije od mene. Stavise, 99% sam siguran da je brzi od mog saltanja.
Naravno, pricam o normalnoj voznji. U svakom slucaju ne vozim nesto divljacki tako da mislim da performanse nece trpeti.

Promene brzine su potpuno normalne, bez cimanja i klanjanja kola. Ide i motor prilicno lepo za 1.6. Stvarno sam krajnje prijatno iznenadjen kolima.


I stvar koja me je posebno odusevila je frizider ispod naslona :)

 

@Pluto Jeste, to je ta.

Nemam bas mnogo iskustva sa Bravom, ali nemam zamerki na zvucnu izolaciju Delte. Isao sam danas autoputem i tisa je od Leona. Najvise zbog guma koje su 3 broja manje (18" i 15").

 

@cika_kole Javljam utiske, jos je rano da nesto pametno napisem :)

 

@Ivan mislim da sa ok primerkom i normalnom voznjom ne bi trebalo da bude problema. Uporedjena je danas sa novim koleginim 595 Abarth i menjaci jednako rade, tako da za sada nema znaka zamora, nadam se da ih nece biti ni posle.

A tvoj 1.4 takodje ne bi trebao da bude problematican. Idu ti motori sve dok vozac zna da se ophodi kako treba sa kolima.

A Astra je vec otisla u zameni :) Super je ispalo posto se groznim kupovine i pregleda vozila tako da je proslo sve savrseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super da nije bilo pregleda. Od kako si je ono savio oko bandere i menjao motor, stalno je stucala i vukla ulevo. Ja sam mislio da zato drzis kontru, pa si stalno nagnut udesno kao balansero, a ustvari je to bilo zbog krivog sedista :P .

Salim se naravno (posto ko zna ko sve ovo cita), lepo si to sve i brzo skockao. Jeste li uspeli da prebacite premijski nivo na novu polisu osiguranja? To ja gledam da ugrabim, posto se naravno u osiguranjima svi prave ludi i niko to naravno ne pominje. Sto ne bih umesto "default" premijski razred 4, ugrabio svoj trenutni razred 1 i dobio odmah 15% popusta (a ne da skupljam opet 5%, po 5% svake godine)... Potreban je samo kupoprodajni ugovor, stara polisa i da znas na sta sve imas pravo :)

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meni problem pregled, stavise oba automobila su pregledana kod Gorana i drugacije ne bih ni pristao jer ne zelim da se zalecem za kupovinu, a ni da nekoga nenamerno prevarim.
Ali ne volim da me neko davi prvo preko telefona i da se cenka, onda da gleda kola 5 puta i opet se cenka, pa dolazi celo drustvo da proba,..em nemam vremena, a ni zivaca za to.

Ovako smo prakticno preko poruka dogovorili sve za auto, dosao sam jednom da probam sa roditeljima da vide kako im lezi, otisli do Gorana i resili sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ne odgovorih ti za osiguranje. Nisam jos proverio. Nadam se da je moguce, ali saznacemo vec kada se zameni polisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/9/2018 at 2:30 PM, cika_kole said:
prelep auto...
malo sale nije na odmet, nadam se da se ne ljutis

Je l' ja ovo dobro razumem da je šala to da je auto prelep?

I šta Igoru čestitate... valjda roditeljima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/9/2018 at 4:27 PM, totti said:

Je l' ja ovo dobro razumem da je šala to da je auto prelep? emoji3.png

I šta Igoru čestitate... valjda roditeljima emoji4.png

Ma jok. Video sam slike ja i samo ja... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, danijel55 said:

Cestitam.Prenesi iskustva kako je nosi 1.6mjet,dal je slabo ili moze da prodje. 

Probao auto, ekstra se vozi. Ja to ne bih ni držao u manuelnom modu, kad već ume sam da menja. Matorci ima da uživaju, prostora u kabini koliko hoćeš, baš prijatan ambijent.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenjosto je cudo :D

Ja sam presao veceras oko 200km i u nekom trenutku prebacujem u auto mod jer mi vec postaje zamorno da cackam samaraljke po gradu. Sutra ima da se smorim sa kvacilom :D

 

@danijel55 ja sam prilicno siguran da ide bolje nego JTD. Najvise zbog niskog obrtnog tako da odmah lepo povlaci. Jeste da nema poente zavrtati u obrtaje, ali u normalnoj voznji je daleko veca iskoriscenost snage.

 

Sto se saltanja tice sama cinjenica da su leva noga i desna ruka slobodne ostavljaju utisak da saltanje traje daleko duze, ali nemam uopste zamerki na brzinu menjaca.

 

Trkanje i powershift nema sanse da ss izvedu, kao ni neki launch control, ali auto nije ni kupljen za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno delta i nije trkacki tip auto.Pitah za 1.6 kakav je posto se 2.0 nije bas proslavio kao recimo 1.9jtd,a 1.9twin turbo bi idealan bio,ali ipak tu treba vise novca sto pri kupovinu sto za odrzavanje i potrosnju.Inace prelepa delta.Jos pre 7 god kada sam cuo za nju i dan danas se uvek okrenem kada vidi neku da ide putem.Specifican dizajn i redak auto.Da se u zdravlju tvoji i ti navozas i naravno bez kvarova i puno bezbriznih kilometara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa srecom  da se vozaju roditelji, a i ti ponekad ;)
lepa Delta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke, video sam u nekoj temi da si se raspitivao za Deltu ali nisam pretpostavio da ćeš tako brzo rešiti pitanje šta posle Astre.

 

Verujem da taj 1.6 ide OK (marko jovanovic dislike this) ali će tvoji biti zadovoljni pre svega što su dobili prostraniji auto a pritom ne mnogo skuplji za registraciju i verovatno slične potrošnje. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Ja sam hteo nesto sto ce svima biti zanimljivo (tj meni zanimljivo, mojima korisno :) ). Svasta mi je padalo na pamet, od gradskih SUV, 500 i na dalje i kada je naleteo je auto vredan paznje nisam hteo mnogo da cekam.

 

Sto se potrosnje tice, po prvih par stotina km ocekujem oko 2l nizu potrosnju od odnosu na Astru ako ne i koji deci preko toga. 1.4 twinport kada nosi 1200+kg lagano ide preko 8l.

Ali bice i skuplje odrzavanje prakticno duplo tako da racunam da se samo ne placa na mostu vec na cupriji, a bonus je dobitak prostora i daleko luksuzniji auto :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se sedne u lanciu,svako stekne utisak da je u skupljem auto nego sto kosta ta lancia.Stvarno sto se enterijera tice odradili su odlican posao. 

Jesi li mozda uporedjivao prostor u kabini sa nuova bravom?Meni se cini da ga u delti ima u ozbiljnoj meri vise nego u bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo i diskutovali vec X puta po forumu, mozes da procitas... Stilo, Bravo i Delta su na istoj platformi (Fiat "C-platform" druge generacije), a razlika potice od toga sto je medjuosovinsko rastojanje na Delti 10 cm vece nego na Bravu/Stilu (270 vs 260 cm).

Ili npr. ukupno 12 cm duzine vise u odnosu na Bravo, sto se odmah moze videti i po bocnoj silueti koja je "razvucenija". 

Apropo poredjenja 1.6 16v i 1.9 8v motora - koliko god automobila probao, moj je utisak da se razlika u kubikazi itekako oseti u korist zapreminski veceg motora, pogotovo u zahtevnijim stuacijama, iako na papiru stoji da su relativno slicni. Na stranu sto se (opet po mom ukusu) 1.9 mnogo lakse i tecnije vozi, prenosi su lepo odmereni a mana mu je nedostatak 6. brzine koja bi samo spustila obrtaje, buku i potrosnju na autoputu. Trudim se da sam sto manje na istom, tako da mi to nije toliko smetalo svih ovih godina, ali realno jeste "propust" u konstrukciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

oliko god automobila probao, moj je utisak da se razlika u kubikazi itekako oseti u korist zapreminski veceg motora, pogotovo u zahtevnijim stuacijama

Mislim da je ovo kljucna stvar posto 1.6 umire vec na 3000rpm i nema ga smisla vrteti, a JTD ima snage do kraja.

0.3l nije malo na prakticno istoj tehnologiji.


Ali, za penzionersku voznju je mnogo zivlji 1.6 zbog nize dostupnog obrtnog.

 

Napravicu neko poredjenje Stila, Leona i Delte kada malo prodje vremena i saberu se utisci. Mada, iako su na istoj platformi, ipak se oseca 7 godina dizajnerske starosti Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pitah te koliko je beše ks u tom 1.6 motoru? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...