Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Zabranjuje se pušenje u automobilu?

Recommended Posts

Ako nešto volim, volim da zapalim cigaru dok vozim. Cigare sam smanjio, na pola paklice sam dnevno ali merak mi je dok vozim da palim. I ne postoji zakon koji će to da mi zabrani. Posebno ne od strane smrdljive vlasti.

 

PS. Kod mene u kolima ne smrdi na cigare, zato što imam pikslu koja se prazni posle svake vožnje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bolju reakciju javnosti imali ako bi kažnjavali bacanje opušaka i smeća kroz prozor auta.
Samo tu leži zec. Morali bi dobrano da se pomuče jurcajući za prekršiocima po siću.
Zašto bi se mučili kad ovako pare same "prilaze".
Nego, setiće se oni da ima i onih koji nekim slučajem nisu napravili mnogo prekršaja u saobraćaju, ili bar nisu uočeni i sankcionisani, te će stoga preventivno slati kazne na kućnu adresu jer eto nije moguće da nisu u međuvremenu nisu napravili bar neki prekršaj.
Statistički posmatrano.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možemo mi da se mrdamo i sprdamo, ali novo dolazi, i to vrlo restriktivno, ne izmišljamo to mi, nego dolazi.
Pušim kad mi se puši i koliko mi se puši, pijem kafu kad moram, ponekad i jedem kad idem sam a neću da pravim dodatno vreme, uvek obučen uredno i nikad papuče . Neki i bosi šlepere voze, kažu mnogo je to zatvorenih nogu u jednom danu svaki dan.

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesavesni vozači koji jedu, piju ili preturaju po torbi dok voze automobil kao i pripadnice lepšeg pola koje koriste priliku da poprave šminku mogu da plate kaznu do 150.000 dinara...

 

znaci niko nije spomenuo cigaretu, niti iko moze to da ti zabrani u tvojim kolima, stanu, kuci...drugo su javna mesta, kafici, restorani, trzni centri bla bla...

sminku nisam nikada koristio, kad vozim nejedm, stanes u rostoran pojedes nesto i teras dalje, ali cigaretu ce tesko ko moci da zabrani, ne meni, bilo kome od nas...

pa zamislite tu scenu gde u jednoj traci zaustavljeno 100+ automobila zbog cigarete...

i za kao i sve sto se nadje nacin da se izbegne, tako moze i za cigaretu dovoljno je da lekar napise F30.1 Manija bez psihotičkih simptoma.Mozes da vozis, a mozes i da varis jednu za drugom, bilo koji zakon je tu nemoguce primeniti...

Za mnoge pušače cigareta za volanom pruža najveći užitak. Saznanje da bi zbog toga, navodno, mogli da plate kaznu od 3.000 dinara, užasnulo ih je. Međutim, mogu da odahnu, jer pušenje nije stavljeno u zabranu, kako kaže profesor Saobraćajnog fakulteta, Milan Vujanić.

 

- Smatra se da vozač može da puši i da ne skreće pogled sa upravljanja - objasnio je sagovornik.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/25/2019 at 5:02 PM, Mijailović P. said:
Ma ne govorim ja šta će ko da radi u svom autu i da sad ja objašnjavam moje stavove i ponašanja.
Ovde se ugrožavaju ljudske slobode.
Pa sutra će smisliti retardi da na semaforu koga primete da čačka nos , naplatiće mu kaznu.
Kapiši.

Znaci vozaci bmw bajeb u najavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vozače koji puše tokom vožnje u Grčkoj kazna 1.500 evra

 

166431-pusenje.jpg

 

Reforma u saobraćajnim zakonima Grčke donela je nove kazne za vozače koji puše cigarete dok voze. U novim saobraćajnim propisima i letku koji je objavilo grčko Ministarstvo zdravlja navodi se da će vozači taksija, autobusa ili bilo kojeg drugog vida javnog prevoza koji puše tokom vožnje biti kažnjeni novčanim iznosom od 1.500 evra, a upravljanje vozilom biće zabranjeno mesec dana. Prema novim propisima, ukoliko je u vozilu dete mlađe od 12 godina novčana kazna će iznositi do 3.000 evra. Vozači privatnih vozila koji puše cigaretu tokom vožnje, a u vozilu je dete mlađe od 12 godina biće kažnjeni sa 1.500 evra i oduzimanjem vozačke dozvole. Vozači će se suočiti sa istom kaznom ukoliko njihov suvozač konzumira duvanske proizvode.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad videh ovu temu

kakva je kazna za pušenje u službenom autu? meni je neko pre par god rekao da se to računa kao da si u službenoj prostoriji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pušenje u kolima će se kažnjavati i do 3.000 evra?

 

223401-pusenje.jpg

 

Nema sumnje da je pušenje nezdrava navika. Pasivno pušenje je još štetnije po vaše zdravlje, jer nefiltrirani duvan ulazi u vaša pluća. Pušenje je generalno zabranjeno u zatvorenom prostoru, ali u privatnom vozilu možete slobodno da radite šta želite. Nemačka pokrajina se nada da će uskoro promeniti ova pravila, kako bi zaštitio putnike od neželjenih zdravstvenih rizika od pušenja.

 

Kako prenose nemački mediji, veće Severne Rajne-Vestfalije u Bremenu, Hamburg, pokrenulo je amandman na stavove 1, 2 i 5 Saveznog zakona o zaštiti od nepušača, koji bi sprečio vozače da puše u svojim vozilima u prisustvo trudnica ili maloletnika. Zabrana se ne odnosi na ljude koji voze sami. Opravdanje Saveta za zabranu je da putnici ne mogu dobrovoljno da pobegnu od dima. Otvaranje prozora ili krovnog otvora takođe nije dovoljno; jedini način da se izvučete je da imate potpuno otvoreno vozilo. Ako vas uhvate, kazne će se kretati od 500 evra pa sve do 3.000 evra.

 

Pasivno pušenje ubija 166.000 dece godišnje širom sveta, a prema podacima Nemačkog centra za istraživanje raka (dkfz), koncentracija dima u vozilu je i do pet puta veća nego u prosečnom zadimljenom baru. Dkfz takođe kaže da je milion maloletnika u Nemačkoj trenutno izloženo duvanskom dimu u automobilima. Nacrt zakona će biti prosleđen nemačkom saveznom parlamentu, koji će odlučiti da li će prihvatiti predlog ili ne. Nemačka je već pokušala da zabrani pušenje u vozilima 2019. godine, ali nije uspela. U slučaju uspeha ovoga puta, Nemačka bi se pridružila zemljama poput Velike Britanije, koja je zabranila pušenje u vozilima pod sličnim okolnostima 2015. godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam po cemu se razlikuje cigareta od telefona?
Nije u pitanju zdravlje, vec sigurnost.

Meni je gust da popijem malo pivo (ne bih presao granicu) ili kuckam na viber dok vozim, bas uzivam u tome, al jbg...

Cudno je kako svako brani svoj stav po svaku cenu, a ja cesto gledam na pusace vozace kao odsutne i nespretne, jer im ta jedna ruka vodi svoju politiku posvecenu njohovom uzivanju u cigareti, a ne voznji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...