Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Zabranjuje se pušenje u automobilu?

Recommended Posts



Šta je pre 20 godina moglo da ti skrene pažnju u kolima sa vožnje?


Pre malo više od 20 godina - radio sa RDS-om
Taman u to vreme Radio Beograd i 202 počeli sa tim. 10 puta sam mogao da se slupam buljeći u ekran prvi dan kad sam ga ugradio

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvati su to imali ranije,pa smo ranije oguglali,mi pored granice...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hrvati su to imali ranije,pa smo ranije oguglali,mi pored granice...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


Šta jel kod njih zabranjeno, svaki dan prelazim granicu, i ne znam, redovno se dimi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, ovo neka ispovedaonica?!
Da se onda i ja zapljunem.
Jedino i, samo kada sam sam u autu palim cigaretu.
Ako je neka duža relacija pravim pauzu.
S tim u vezi i nisam ljubitelj autoputa jer su te pauze obično na nekim pumpama goriva.
I dalje ne vidim vezu između recimo čeprkanja po telefonu i cigarete za upravljačem.


sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni nema veze, čak ni meze u autu, ako kane, pa valjda si spreman da sve iscuri ako si več počeo u autu, jer se to refleksno obavlja, gori je kompijuter veliki monitor 199 dugmića i kombinacija, preglasna ili bilo kakva muzika u autu, ogledalce i lakiranje noktiju

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta jel kod njih zabranjeno, svaki dan prelazim granicu, i ne znam, redovno se dimi...
RDS je bio prvo kod njih,pa smo blenuli...
Odgovor na prethodni post

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2018 at 1:13 PM, Bingodalton said:

Pusenje ima isto veze sa bezbednosti u sapbracaju kao i voznja u paucama ili bez majice. Manje ili vise.

I pusaci isto kazu kako njima pepeo (uzaren) ne pada na sediste i kako njima cigara uopste ne odvlaci paznju, kao i onom sto je pisao da mu mobilni manje odvlaci paznju nego manuelni menjac. A kod pusaca sediste obavezno izbuseno. Vijaju pepeljaru ili prozor po kolima. Kad me vozi punjac meni bas deluje sludjen sa tom cigarom, pa kad nesto hitno vata volan bas u trenu kad je hteo da otrese pepeo...

Na stranu sto ne shvatam tu ogromnu potrebu da cim krenes kolima negde palis cigaru, isto i za mobilni. Upotreba mobilnog je zabranjena ako nemas opremu koja omogucava telefoniranje bez angazovanja ruku. Poenta je da su ruke slobodne, ne zracenje telefona ili nerazgovaranje. Za cigaru bih rekao da covek ima ruku i po. :)





Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 


Kakve ime veze vožnja bez majce? Jedinu pažnju time odvlačim gospođama na semaforu :D

Što se pušenja tiče, iskusnom pušaču/vozaču pušenje odvlači pažnju isto koliko i promena brzine, sve se odvija automatski, kao isprogramirano, bez gledanja.

Inače ja ne pušim ima skoro 2 godine.

Edited by lajsna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko majica toliko i pusenje ima veze. Bez majice i papuce su zabranjeni odavno koliko znam. Papuce razumem, za majicu mogu da nagadjam.

Nemoj da pominjes automatske radnje, neki je nedavno napisao da mu je automatska radnja kucanje poruka, dok mu je manuelni menjac odvracanje paznje. :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako bi vozile bez donjeg dela da ometaju oRgane reda...napr.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bokija said:

Ako bi zene vozile bez majce....to bi bilo ometanje saobracaja....B)

 

Bice uskoro i rutinske kontrole :D

 

 

SmartSelect_20180512-105921_Facebook.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku
14cm! A jel napunjet?


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozači u Srbiji masovno izbegavaju da voze u papučama, japankama, štiklama, iako to našim Zakonom o bezbednosti u saobraćaju nije zabranjeno, a zabluda je i da policija može da kažnjava ukoliko proceni da neko u takvoj obući potencijalno ugrožava bezbednost.

Znaci nije zabranjeno...


http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2884544-misterija-voznje-automobila-u-papucama-niko-vam-ne-brani-ali-dobicete-kaznu-u-pojedinim-situacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne volim da vozim u papucama, ali igrom slucaja pre tri godine sam morao da pozurim, navucem papuce i gas...zaustavi me baja na motoru i vidi da vozim u papucama.

znate kaznjivo je voziti u papucama...ok pisi druze zurim...kaze cajac, a da vam pisem pojas? ne, pisi mi papuce!!! ja sam vezan, pisi papuce, samo je mahnuo rukom i reko dovidjenja...

a sto se tice voznje bez majice, to je samo stvar kulture...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma treba da nas kavaju i stojećki i ležećki.
Malopre slušam zabraniće uzimanje hrane , vode i "smouking" za upravljačem.
Sve je dobro dok mogu da pr'nem u svom autu.
Idemo...

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestao sam da pušim pre 18 godina. Nedugo nakon toga sam prestao i da izlazim na mesta gde je pušenje dozvoljeno. Smrdi. Pušenje u autu bih zabranio ne samo jer smeta ljudima i deci koji sa njima putuju, već i zbog samih pušača. Makar dok voze da im se pluća malo odmore, kad već sami nemaju dovoljno mozga da u autu ne puše. U kolima smrdi tri puta gore jer je skučen prostor. Prekjuče na povratku iz obližnjeg sela stanem da povezem poznanicu jer se pokvario autobus. Žena ugasi cigaretu i uđe u auto. Smrdelo je unutra narednih 20ak minuta koliko mi je trebalo do kuće kao da je fekalije jela ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne govorim ja šta će ko da radi u svom autu i da sad ja objašnjavam moje stavove i ponašanja.
Ovde se ugrožavaju ljudske slobode.
Pa sutra će smisliti retardi da na semaforu koga primete da čačka nos , naplatiće mu kaznu.
Kapiši.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo su došli po komuniste,
a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista.
Zatim su došli po Jevreje
a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin.
Zatim su došli po sindikalce,
a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.
Zatim su došli po katolike,
a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant
Zatim su došli po mene,
ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni


http://sh.wikipedia....u_do%C5%A1li...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kratke relacije mi je bzv da palim cigaretu a na duže npr do 100 km izduvanim par samo..Što se tiče ostalih putnika ne branim  da se zapali po neka cigareta al da se ne preteruje pa da se gušimo..

A da je glupo zabraniti pušenje u kolima jeste glupo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak je zabranjeno telefoniranje.

Zatim ide hrana i piće.

Ša cigarete.

Posle će da zabrane i muziku.

Pa će nam uvesti tahografe.

I puntne naloge.

A onda će da nam uvedu uniforme,

Sami zamislite šta će dalje biti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...