Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ajde probaj da skineš onu sa marketa, trial. Mene je pro verzija zezala jer su nedostajali neki protokoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore,skidao sam i tu verziju...isto nije htelo...a pro verziju sam skinuo sa ove teme...neko je postavio.,i nece,ni sa jednim ni sa drugim.

Stoji mi vec par meseci,pa reko ajde cisto malo da se igram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi drajveri za galletto 1260 ima li ko da mi pusti na mail?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pokusao odraditi proxy alligment na puntu mk2a 1.2 8v,i to naravno nije uspjelo.Razlog zbog kojeg sam radio ovo je blinkanje kilometraze(opce poznata stvar).Da li je neko imao ovakav problem i uspio ga rijesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jednom tu situaciji, ali nisam imao vremena da se bakcem sta, kako zasto, a i nisam ja ugradio sat nego vlasnik, da li je sat ispravan ili ne, to ne znam, probao sa dva racunara i na tome ostalo. Tako da nisam nasao resenje ali reko da se javim da znas da nisi jedini slucaj.

Ako imas jos neku tablu pa da probas nju da bi znao gde da trazis problem da li u tabli ili autu, ili mozda verziji softvera ili samom elm-u. Ja znam da je moj elm ispravan kao i mes (fes), znaci u mom slucaju je bila ili tabla ili auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam onaj elm327 blutut, i nema sanse da se povezem sa fiatecu.. Znaci odaberem koji je com port kliknem na connect i cekam ali nista se ne desava... Da li neko zna u cemu je problem ? Auto je stilo 1.9 jtd 2003 god

 

cxcv1017.jpg

 

Kad ubodem elm, svetli mi samo crvena lampica? Da li treba to tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik je mijenjao ecu,nije tablu.Tako da je sat vjerovatno ok,al eto nece i nece.

razlicita je kilometraza na ecu i na tabli.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je pa opet radi,kod mene je u ecu 16 miliona :D , na tabli 195 000.Ovo jednostavno nece nikako da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

da li je netko narucivao kabel za dijagnostiku? Zanima me koja tocno radi. Narucio bih si je pa imao kod kuce, obzirom na cesto paljenje raznih lampica u Lybri. :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim sa elm bluetoothom( motor) i kkl-om sa prekidaci (abs i airbag) i ne pale mi se lampice non stop :p

Izgleda da nece od straha da se pale lampice kad si spreman da im dusu vadis :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kkl je dovoljan za lybru. Imas pristup svemu sto podrzava fiatecuscan. Imas na ebay. Obicno su plave boje...cijena pocev od 8€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo ovde na forumu od kolege Prijatelj.

Da i kkl zavrsava .

A prednost elm bluetooth je sto uz android telefon uvek imam dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kao da vozis moj auto! I meni je 16 miliona u ecu, a tabla je na 198 000! 

Meni je na tabli 170.000km a u ECU 173.000km :D

 

Da li je preko MES-a moguce resetovati (upariti) fabricki meta alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Na daljincu pise FIAT, plav je i okrugao. Ne reaguje na dugmence....sve u svemu, kako da ga resetujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da odradis PROXI prilagodjavanje i to je jedino sto moze kod punta koliko ja vidim u MES-u. Za sve ostalo bar je tako kod stila trazi petocifreni kod odnosno trazi ti kod karticu. Pokusaj malo se igraj, prvo ispitaj bateriju u daljincu pa onda sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baterija ispitana a i ploca na preko voltmetra. Ipak moram da radim prepravku mog ELM-a. Nece da me pusti u sasiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...