Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ta priča malo ne pije vodu jer su i ELM i KKL standard i njihove šeme su javno dostupne. Takođe, čipovi koje koriste ova dva uređaja (FTDI, CAN kolo itd) su standard čipovi koji se mogu kupiti u bilo kojoj radnji elektro komponenata i ugraditi u bilo koji uređaj koji recimo samostalno praviš itd. Takođe, proizvođaču MES-a odgovara da koristiš bilo koji uređaj jer oni prave softver i to im je primarno. Ne interesuje ga da li si kupio kineski ELM ili si ga pravio... isto tako ne postoji "kineski" i "originalni" ELM. Elm je jednostavno ELM i svi znaju šta je to i svi mogu da ga proizvode, što se može i videti ako se pogleda ponuda kako kod nas tako i preko... ima oblika, veličina, boja kakvih hoćeš... jednostavno to je standard uređaj i to je to. ;) 

 

Ta priča oko blokiranja kineskih uređaja važi za neke proizvođače koji uz softver isporučuju i uređaje. Oni se ozbiljno bave blokiranjem i uređaja, pa i samih krekovanih softvera kada se nađu online (što radi i MES) iz naravno veoma razumljivih razloga. 

 

Zabuna nastaje kada naši ljudi hoće da imaju sve najnovije pa tako skinu i najnovije drajvere koji su prilagođeni nekim drugim uređajima. U Device Manager-u sve stoji super, prepoznato, a ono neće da radi kad ga zakačiš... i ubiješ se tražeći šta je problem, a ono sam si ga sebi napravio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta popravlja stvar?

Sinoć probao sa nekoliko programa i svi uredno vide ELM i kada pokušavam konekciju diodice na njemu blinkaju ali neće da se konektuje kao da uopšte nije dat kontakt!

Pre se u momentu konektuje na računar automobila. Šta činiti?

Kupim nešto uredno platim i nemam koristi od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj drajver koji sam ja okacio je za vagkkl 409. Ukoliko neko ima problem sa prepoznavanjem istog u multiecuscan-u ili fes-u, vcds-u, a windows uredno vidi vagkkl pod device manager kad se instaliraju ftdi drajveri, moze da proba sa ovim drajverima. Desilo mi se pre nekog vremena da je jedan prestao sa radom, i uzeo sam drugi. I taj drugi je prestao sa radom posle 2 meseca. Sa ovim drajverima ponovo rade oba vagkkl kabla sa prekidacima. 

 

Verovatno je i kod tebe problem sa drajverima, ukoliko windows vidi elm uredjaj i prijvaljuje da je uredno instaliran, a mes ga ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buni me to što ga i MES i ostali programi vide! Ali neće se konektovati sa autom.

Ponaša se kao da ga nisam ni uštekao u obd na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže da je sve ok i da bi trebalo da se spoji.

Ako testiram interfejse onda ga uredno prepozna samo kaže da je kašnjenje preveliko ali tako mi je bilo i pre. Ponavljam kada testiram ELM sve je OK.

Jednostavno se ponaša kao da ga uopšre nisam ni priključio na auto!

Ovaj novi i naopačke stoji tako da su mi diodice sa donje strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako pise posle testa "interface is compatible with ELM 1.3 ili ELM 1.4" onda je sve okej sa drajverima i podesavanjima u port-u. Javice se valjda neko ko koristi elm, ja ga ne koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo pogledaj pinove na elm-u, da se nije neki uvukao unutra, imao sam taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odmah posumnjao na tako što ali nije!

Probat ću uspostaviti konekciju sa plavim zubalom da vidim da li onda hoće.

Unutar Elma ima konektor sa kablićem možda je tu problem ali uređaj je nov i u garanciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sa ELM Bluetooth i naravno sve radi, odnosno radi Mes 2.2 Bluetooth adapter i OBD port na autu.

Prema tome metodom eliminacije USB varijanta ELM327 koju mi je "prijatelj" prodao ne valja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit.

Probao na jos jednom kompu i drugom autu. opet sve isto! Svi testovi veze su OK ali nece da se spoji na auto!!!

5 dana ja jedem svoje zivce samo zbog toga sto mi je covek rekao da je ISPROBAO uredjaj pre slanja! 

Divan partner kluba a ja mator i naivan jer sa 44godine zivota jos ne znam da zivim u zemlji lazi i prevara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je vec kasno, probao sam jednom i covek se ne javlja. Necu gnjaviti nekog van radnog vremena. Poslao sam mu poruku i verujem da ce me kontaktirati da to resimo.

 

Izvinjavam se na malo povisenom tonu ali zaista sam se nazivcirao bez potrebe! Sumnjao sam u sebe da posao od 2 minuta nisam obavio kako treba i 5 dana razbijao glavu zbog toga!

Kontam necu uzeti preko ebaya ili oglasa za neku sicu pa da si stvaram probleme nego od coveka koji verovatno uzima na veliko od proverenog dobavljaca, kad ono...medjutim...

Kako se ono kaze? "Covek se uci dok je ziv"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opet glup umre, :) ili Sto uštediš na mostu izgubiš na ćupriji. :)  itd..... ali ko radi taj i greši, šta ćeš.

Edited by viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da na gp pin za motor nije isti kao na ostalim fiatima,ili je neki drugi modul razlicit,uglv ima nesto sto nije isto pa ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi procitao sta sam pre pisao. ELM 327 imam vec 5 godina ali je crkao pa kupio drugi. 

Najnormalnije se povezuje na auto. treba mu citava sekunda od pritiska na "conect".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam ELM na reklamaciju i par dana nakon toga su ga momci proverili i snimili i poslali mi snimak.

Na snimku se vidi otvaranje paketa priključenje, test i konekcija sa ecu auta.

Po priključenju ELMa u USB port računar ga prepozna(kao i kod mene), prilikom testa intrfejsa MES kaže da je sve OK (kao i kod mene) prilikom konekcije komunikacija se normalo USPOSTAVI!

Nisam verovao svojim očima! Dakle ELM je potpuno ispravan a zašto se kod mene unatoč svim pozitivno odrađenim testovima nije htio spojiti sa autom je misterija kako za mene tako i za prijatelja!

Poslat će mi drugi uređaj koji nije iz te serije pa da probam sa njim.

Sada više ništa ne znam!

Ima li itko kakvu ideju? Na snimku se je odmah povezao na novu Chromu a na moj GP neće. Isto je sve dao kontakt ili ne, ukopčao ELM u auto ili ne, lampice svetlucaju na svim programima za dijagnostiku ali konekcija se jednostavno neće uspostaviti!

Da ponovim sa bluetooth Elm nemam nikakvih problema normalno se poveže!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz pomoć adaptera i MESa na Fiat grupi možeš skoro sve da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto je adapter??za koja jos vozila mogu da koristim i od koje godine...?probao sam na hjundai tucson 2002 radilo al na fiat bravo nije stelo a isto 2002...i da li mogu da proverim kilometrazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliraj MES (postavio sam par stranica unazad) tamo ćeš videti šta sve može i na kojim vozilima. Ako pokreneš simulaciju mislim da će ti reći koji adapter ti je potrenan za konkretan sistem i vozilo. Ili pogledaj na MES sajtu. Bilo je već takvih pitanja pročitaj temu.

Adapteri nisu skupu imaš partnera kluba vlaka doo (prijatelj) pogledaj kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...