Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Koji adapter imas?

Ako je elm327 mislim da ne mozes vag-com,mislim da on moze samo sa KKL kablom.I VAG-kom je valjda za das Auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 je u pitanju. Ipak nisam uspeo sa ovim scanmaster da vidim dal se slaze km u kompu sa ovom na bordu a ni u kakvom su stanju dizne,turbina itd... Video sam da nema gresku i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stanje dizni,turbine ... mislim da moze samo Renault Can Clip da pomogne.Ali to je skupa igracka samo za proveru prijateljima :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo

 

Skinuo sam ovaj MES 2.2 i instalirao na lap top po prilozenom uputstvu. Medjutim kad unesem kljuc resetuje se i vrati u registrovanom modu ali kad ugasim MES i ponovo ga pokrenem on se vrati u neregistrovan mod....sta raditi ili imas ideju u cemu je problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj i kod mene, ali mi nije tesko da unesem serijski broj kada mi zatreba

jbg ja sam sa malo crnogorske krvi pa me mrzi da trazim kljuc svaki put ako ne moram. Ako mora jbg onda

Edited by Psiho

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se desavalo to i mislim da je problem u tome sto program nakon sto se pokrene ,spoji se sa svojim serverom,proveri serijski broj,utvrdi da je fake i ponisti registraciju.

Ja sam to resio sto sam mu blokirao pristup netu u firewallu i to se vise ne desava to jest registracija ostaje.

Drugo resenje je ne spajati racunar uopste na internet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam privremeno. Zabranjen mu je odlazak na internet ali je ogranicen na 20 minuta rada. i posle 20 minuta se ugasi

 


ima li negde krekovana ili otkljucana verzija mes-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gasi posle 20 minuta znaci da je ponistio "registraciju" ili uopste i nije bio registrovan to jest da je free verzija.

Link za skidanje imas na mnogo mesta u ovoj temi a najsvezije na pocetku prethodne strane.

Evo da se ne smoris  previse trazeci

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42823-fiat-lancia-alfa-dijagnostika-adapterisoftver-i-primena-by-banetv/page-108#entry1153694

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam pokretao program dok sam na netu tako da nisam primetio problem!

Bitno je da postoji rešenje.

Nego. Stari ELM mi vrisnuo (problem sa usb kabelom) kupio od "prijatelja-partner kluba" drugi i nastao problem!

Čim sam ga uključio u komp on ga ne prepoznaje bez obzira što ništa nije menjano!?? Stavio opet FTDI drivere i sve podesio ali opet ne radi! Identična stvar na dva kompjutera!

Da li je moguće da su mi poslali neispravan ELM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam privremeno. Zabranjen mu je odlazak na internet ali je ogranicen na 20 minuta rada. i posle 20 minuta se ugasi

 

ima li negde krekovana ili otkljucana verzija mes-a

Moras da ga instaliras ponovo. Deinstaliraj nekim programom koji skida kompletno sve, npr. Revo uninstaller, iskljuci se sa neta, instaliraj, blokiraj ga u firewall i trebalo bi da radi i da koristis net istovremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam pokretao program dok sam na netu tako da nisam primetio problem!

Bitno je da postoji rešenje.

Nego. Stari ELM mi vrisnuo (problem sa usb kabelom) kupio od "prijatelja-partner kluba" drugi i nastao problem!

Čim sam ga uključio u komp on ga ne prepoznaje bez obzira što ništa nije menjano!?? Stavio opet FTDI drivere i sve podesio ali opet ne radi! Identična stvar na dva kompjutera!

Da li je moguće da su mi poslali neispravan ELM?

 

Naravno da je moguće :D 

 

Kako ga prepoznaje kompjuter u Device Manageru? Pod kojim imenom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

proradilo za sada sve kako treba. Sta mi od kablova treba da bi sa MES 2.2 i lap topom pristupio svemu ponudjenom u programu. Najvise me interesuje kako moze da se promeni servisni interval koji je 20.000. da se resetuje, ocitavanje gresaka i brisanje istih. Izbacuje mi za air bag gresku kad neko sedi na suvozacevom mestu a ja stisnem sirenu. 

Edited by Psiho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to bi već bilo korektno da pročitaš malo temu. Pisano gomilu puta sve što si pitao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nego. Stari ELM mi vrisnuo (problem sa usb kabelom) kupio od "prijatelja-partner kluba" drugi i nastao problem!

Čim sam ga uključio u komp on ga ne prepoznaje bez obzira što ništa nije menjano!?? Stavio opet FTDI drivere i sve podesio ali opet ne radi! Identična stvar na dva kompjutera!

Da li je moguće da su mi poslali neispravan ELM?

 

Naravno da je moguće :D

 

Kako ga prepoznaje kompjuter u Device Manageru? Pod kojim imenom? 

 

Resio sam problem!

U device Manageru ga je uredno video kao COM port. Sa FTDI driverima probao stariju i najnoviju verziju istih medjutim jednostavno ga MES ili bilo koji drugi program ne vidi! Posto sam pre sa starim ELMom na drugom kompu sve podesio za 2 minuta bio sam ubedjen da je problem u novom ELMu te se obratio "Vlaki-Prijatelju" i u kratkim crtama mu izlozio problem.

Da ne duzim previse, jednostavno svaka generacija ili proizvodjac uredjaja treba drugacije drivere da bi ELM radio kako treba. Pustio Win da ih sam nadje na netu i pronasao neke PROFILIC drivere. Instalirao ih i gle cuda! Radi!

Na drugom kompu (mali lepi top) imam Win7 starter i on nije htio da sam trazi po netu drivere pa sam ih skinuo sa Proficove stranice i naravno i tamo sve radi!

Sta reci? Jeftino Kinesko smece koje stvara probleme ali ako se osposobi zavrsava posao!

Uz novi ELM sam dobio CD ali ga dva racunara nisu mogla otvoriti na trecem jedva uspio i na njemu (CDu) hrpa necega sve razbacano bez uputstva i ikakvog smisla tako da nisam ni pokusavao gubiti vreme sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još samo da se uspem spojiti sa autom! Sinoć nisam uspio?!?

Bog dragi zna šta ga sad muči?

Kupiš nešto što si već imao i proverio i dobiješ nešto sasvim drugo koje samo izgleda kao ono prvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Mozda je fabricka zastita od kineskih elm-ova :smoke:

Slucajno vidim na jednom drugom forumu temu na oko ne vezano za ovu nasu ovde ali...

Elm interfejsi koriste FTDI drajvere za koje je proizvodjac skoro pustio drajvere preko Windows update-a a koji "brikuju" ne originalane uredjaje to jest sve ove nase interfejse koje dobijamo od kineza.

Drajver posle instalacije na specifican nacin proveri da li je chip u uredjaju originalan ili ne i ako nije upisuje mu u memoriju neki kod koji blokira rad uredjaja.

Ne mogu reci 100% da li ovo stvarno ima veze sa elm interfejsima ali ne bi bilo lose malo pripaziti odakle se instaliraju drajveri to jest ne preko windows update-a ili sajta proizvodjaca.

Konkretno moj elm u sebi nema uopste FTDI chip nego neki Prolific ali vecina koristi bas ovaj FTDI.

 

Vise informacija:

http://www.elitesecurity.org/t479872-0-Novi-presedan-FTDI-Chips

http://www.zdnet.com/ftdi-admits-to-bricking-innocent-users-chips-in-silent-update-7000035019/

 

Isti slucaj i za vagkkl 409. Noviji drajveri blokiraju cip pa tako uredjaj ne reaguje i MES ga ne vidi. Ko ima taj problem moze probati sa ovim drajverima.

 

https://mega.co.nz/#!ot0SBKwC!-B50jd71WYCaZlyng71Hqgnfv5_ycj8-k_2oqZWsE1g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...