Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

 

To je napravljeno da radi preko mes i preko racunara,a ne preko telefona!

Ja imam plavi Buluetooth ELM i imam jedno 10tak aplikacija. Sve mi rade. Ja ga koristim za brzinu a i otklonio sam jednu gresku tako da je fenomenalan za 1200 dinara.

 

Ovde je rec o Puntu a ne o Peugeotu.....!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bluetooth ELM se može povezati sa Android aplikacijom Torque i iščitati parametri u realnom vremenu kao i ECU greške. Iste se mogu i obrisati.

Dino ako imaš od nekoga da pozajmiš drugi ELM pa da vidiš da li se isto dešava. Ako se dešava onda je do auta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene na stilo radi preko androida,nemora da znaci da ce na svakom autu da radi...ipak je to made in P.R.C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bluetooth ELM se može povezati sa Android aplikacijom Torque i iščitati parametri u realnom vremenu kao i ECU greške. Iste se mogu i obrisati.

Dino ako imaš od nekoga da pozajmiš drugi ELM pa da vidiš da li se isto dešava. Ako se dešava onda je do auta .

Ta Torque aplikacija nije ni za ziv Q za greske. Em sporo skenira, em meni nije htela da izbabi gresku koju mi je auto prijavio. Skinuo prvu sledecu i duplo je brze nasla i ocistila istu. Torque je jedino dobra za one parametre auta.

Da napomenem da je APP full verzija. Nije ona free za Play-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene na stilo radi preko androida,nemora da znaci da ce na svakom autu da radi...ipak je to made in P.R.C

 

ELM je kao uređaj pravljen da bude univerzalan i za sve automobile koji rade na CAN magistrali. Potreban mu je samo odgovarajući softver i može pristupiti svakom vozilu bez problema. Fiat/Alfa/Lancia imaju tu sreću da postoji odličan softver koji podržava gomilu toga, ali bez obzira na to, Torque mora da može pristupiti svakom motornom računaru. Ako može da pristupi nekim vozilima, nema razloga da ne pristupi i ostalima. Ako ne može da pristupi nijednom, onda se to može dovoditi u vezu sa tim gde je proizveden.

 

Osim toga, može se diskutovati i o tome da li je nešto čačkano na ECU (kilometraža, čipovanje i sl.) jer ako to nije urađeno kako treba, neki uređaji ne mogu očitati ECU. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja koliko sam razumeo on se poveze sa elm i torque ali posle se desava problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali ako to isto uradi na drugom autu bez problema, onda su šanse da je problem u ELM-u ili Torque skoro nikakve ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo. Znaci prvo kontakt pa povezivanje pa onda kada se poveže upalimo ga.

Edited by Dražen.OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo vidite kako se ponaša na kontaktu... čačkajte malo, gledajte parametre i tako to... ako na kontaktu radi sve kako treba, onda ga upalite. Imajte u vidu da prilikom paljenja napon pada pa se može izgubiti konekcija, ali samo budite strpljivi sačekajte da sam skonta, a ako ne uspe posle minut, onda ga vi ručno ponovo povežite. 

 

Generalno, moralo bi da radi i na upaljenom autu bez problema. Proverite napon akumulatora kada je auto ugašen, kada je na kontaktu, kada je na kontaktu duže od 15sec i kada je upaljen... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probali sa kontaktom, ne želi se spojiti isto resetira komp. pali lampice kazaljke odu do kraja i vrate se na nulu i nešto šrota (zvuk kao kod kompa kada nešto skida) u satu. Ne možeš auto upaliti dok se ne izvadi ELM van. Tako da do daljnjeg odustajemo od toga. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Mozda je fabricka zastita od kineskih elm-ova :smoke:


Slucajno vidim na jednom drugom forumu temu na oko ne vezano za ovu nasu ovde ali...

Elm interfejsi koriste FTDI drajvere za koje je proizvodjac skoro pustio drajvere preko Windows update-a a koji "brikuju" ne originalane uredjaje to jest sve ove nase interfejse koje dobijamo od kineza.

Drajver posle instalacije na specifican nacin proveri da li je chip u uredjaju originalan ili ne i ako nije upisuje mu u memoriju neki kod koji blokira rad uredjaja.

Ne mogu reci 100% da li ovo stvarno ima veze sa elm interfejsima ali ne bi bilo lose malo pripaziti odakle se instaliraju drajveri to jest ne preko windows update-a ili sajta proizvodjaca.

Konkretno moj elm u sebi nema uopste FTDI chip nego neki Prolific ali vecina koristi bas ovaj FTDI.

 

Vise informacija:

http://www.elitesecurity.org/t479872-0-Novi-presedan-FTDI-Chips

http://www.zdnet.com/ftdi-admits-to-bricking-innocent-users-chips-in-silent-update-7000035019/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite napone kao što sam rekao... dakle: 

 

- napon bez kontakta

- napon čim se da kontakt

- napon posle 15sec

- napon kada je auto upaljen

 

Probajte na još nekom autu... ako na drugima sve radi kako treba, onda bih je prvo proveravao akumulator na Puntu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ohrabrim Dražena ako mu nešto znači da nije sam koji je kupio kloniranog kineza.

Kod mene se isto ponaša na dva stila 1.9 jtd  jedino što ih ne gasi,

ali čim se konektuje na instrument tabli se pojave sve moguće greške i blinkuje sijalica rezerve goriva.

A sa komšijinim radi bez problema.

Ne kaže se džaba koliko para toliko muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamerite ako nisam pročitao svih 105 strana, ali imam sledeći problem.

 

Blutut ELM327, kopčam i očitavam preko Torq-a na telefonu bez problema. Kod drugara na fordu sam dva puta očitavao kada mu je izbacivao greške i sve je bilo kako treba, obavljao je posao. 

 

Malopre, problem br. 1:

 

Na Alfi mi izbacuje na boardu grešku na grejaču. Skopčam ELM preko Torque-a, on kaže nema grešaka.

 

Problem br. 2:

 

Odlučim da ga povežem preko FES-a. Napominjem da ga prvi put povezujem preko računara. Uparim uređaje preko blututa, ali tamo na računaru u opciji ''devices'' pored OBD piše da je offline. I ne mogu mu ništa... Naravno FES ne može da očita ništa. Windows je 8... Ali hajde, to ću malo da vidim oko drajvera, i šta ste još pisali, ali više me intrigira prvi problem.

 

Npr, kod drugara na Fordu je isto riknuo grejač i lepo sam očitao grešku preko Torque-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJudi iscitao sam veci deo teme i mislim da sam skontao, ali mi treba potvrda.

Hocu da kupim KKL koji ce mi sluziti samo za airbag i ni za sta drugo.

1500 din kosta obican, a 2500 din modifikovan. Ako kupim ovaj nemodifikovan i spojim pinove 3 i 7 (zalemim zicu za 3 i za 7) hocu li dobiti ocitavanje airbag-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Alfi mi izbacuje na boardu grešku na grejaču. .

Koliko ja znam a i tako pise u uputstvu koje imam na CD-u, ELM sluzi samo za iscitavanje Check Engine greske i brisanje iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ohrabrim Dražena ako mu nešto znači da nije sam koji je kupio kloniranog kineza.

Kod mene se isto ponaša na dva stila 1.9 jtd  jedino što ih ne gasi,

ali čim se konektuje na instrument tabli se pojave sve moguće greške i blinkuje sijalica rezerve goriva.

A sa komšijinim radi bez problema.

Ne kaže se džaba koliko para toliko muzike.

 

Pa... ELM327 je u osnovi kineski uređaj, tako da pričaš o "kloniranju kineskog uređaja" što i nije baš u vezi sa realnošću ;) S druge strane, naravno da postoji mogućnost lošeg kvaliteta, ali nekako u tom uređaju se nalaze takvi elementi da je skoro pa nemoguće napraviti ga loše. ;) 

 

Ne zamerite ako nisam pročitao svih 105 strana, ali imam sledeći problem.

 

Blutut ELM327, kopčam i očitavam preko Torq-a na telefonu bez problema. Kod drugara na fordu sam dva puta očitavao kada mu je izbacivao greške i sve je bilo kako treba, obavljao je posao. 

 

Malopre, problem br. 1:

 

Na Alfi mi izbacuje na boardu grešku na grejaču. Skopčam ELM preko Torque-a, on kaže nema grešaka.

 

Problem br. 2:

 

Odlučim da ga povežem preko FES-a. Napominjem da ga prvi put povezujem preko računara. Uparim uređaje preko blututa, ali tamo na računaru u opciji ''devices'' pored OBD piše da je offline. I ne mogu mu ništa... Naravno FES ne može da očita ništa. Windows je 8... Ali hajde, to ću malo da vidim oko drajvera, i šta ste još pisali, ali više me intrigira prvi problem.

 

Npr, kod drugara na Fordu je isto riknuo grejač i lepo sam očitao grešku preko Torque-a...

 

1. Jednostavno se dešava. Problem je do Torque. Probaj sa nekim drugim programom. 

 

2. Kada povežeš ELM sa laptopom preko BT-a moraš uključiti FTT Services ili samo Services... različito se zove od uređaja do uređaja... negde se zove i FT COM port ili nešto slično. To ti se najčešće prikazuje u Bluetooth Devices. 

 

LJudi iscitao sam veci deo teme i mislim da sam skontao, ali mi treba potvrda.

Hocu da kupim KKL koji ce mi sluziti samo za airbag i ni za sta drugo.

1500 din kosta obican, a 2500 din modifikovan. Ako kupim ovaj nemodifikovan i spojim pinove 3 i 7 (zalemim zicu za 3 i za 7) hocu li dobiti ocitavanje airbag-a?

 

U osnovi da, ali zavisi kako izgleda uređaj iznutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,uzeo sam elm blutut...Probao da ga povezem,ali mi trazi pin,zna li neko koji je? Inace ga povezujem iskljucivo na telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...