Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

..pozdrav, zanima me gde da nabavim program fiat ecu scan...i cabl ELM 327   skinuo sam sa torenta neki fiat ecu scan 2.5 ali mi je cudno sto je samo 6 mb...ili je to tako..u sustini kabl sam nasao preko ali expresa za 8 evra...verovatno cu ga kupiti...jel mi treba jos nesto za fiat stilo 1.6 16v 2004 god...resio sam da sam sredjujem neke stvari , necu da placam dijagnostike vise.,

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da mi se prva musica Lybre pojavila (Airbag lampica usred loseg konektora ispod sjedala), zanima me da li je netko ovako nesto narucivao:

http://www.aliexpress.com/store/product/Factory-Price-Fiat-Scanner-OBD2-EOBD-USB-Diagnostic-Cable/916212_721490381.html

 

i sam rijesavao greske, jer nemam bas namjere svako malo do servisa da mi brisu greske i slicno.

 

Koliko sam pregledao, konektor bi trebao biti dobar obzirom na ovo:

http://www.autodiagnos.com/sites/default/files/socket_location_lancia_ad.pdf

 

Takodjer vidim da ovaj kabel podrzava:

Motor

ABS

Airbag 

 

E sad, na listi je Lybra 1.9 JTD, ja imam Lybra 2.4 JTD pa me zanima da li bi to uopce radilo.

 

Svaki savjet je dobrodosao prije nego sto kupim. :)

 

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi ne otvara link ali ja sam sebi porucio kkl kabal za dijagnostiku i moze za dosta vozila obd2 vw audi skoda fiat alfa lancia itd...samo skines krekovni software za tipove vozila koji ti trebaju. Meni na bravi nije obd2 pa moram prepraviti da bi moglo da odradi dijagnostiku...nadji na netu spisak vozila koji podrzava kkl dijagnostika i sa aliexpressa porucuj za 10-15e :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno, znaci kkl kaval je bolji od obd2 za lybru 2.4? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba Vam KKL  kabal koji je modifikovan, sa prekidacima,  tako da moze da cita i motor i airbeg. Obacan KKL ne moze da radi obe stvari. Imate ga za male pare samo malo potrazite na netu.


vag-mod-228x228.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam pre neki dan elm 327 i samo ocita engine ostalo nista sta moze da bude problem?u pitanju je fiat stilo 1.9 JTD 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stila 19 jtd i pojavjavljuje se ponekad greska avaria asr,

e sad me zanima da lito mogu vidjet i obrisati greske

na multiecuscan sa ELM327 tacnije koji pinove

treba spojit,ili je dovoljno da su spojeni pinovi 1,7 i 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo namestio sam elm 327 stavio sam dip svic prekidac i povezeo 1.3.7.9 e sad opet imam problem nece da udje u body ni u dashboard i air bag... udje samo u engine, abs,electric steering,da liza fiat stila idu neki drugi pinovi za body i dashboard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airbag moze samo sa KL interfejsom.

Razlog zasto ostale module ne vidis je mozda zbog free verzije koja ne podrzava spajanje na pomenute module.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis na program free vezije?koristim fiatecuscan 3.6 skino sam sa neta sa nekim krekom i pise u gornjem levom uglu registered e sad ja ne znam u cemu je caka posto se nerazumem bas nesto preterano u te stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno naletim na netu na multiecuscan 1.7 registrovan i izgleda da radi (doduse isprobano samo na racunaru) pa eto red je podeliti sa ostalima kojima mozda treba.

"Registracija" je malo specificna ali je objasnjena procedura  u readme fajlu.

 

http://www.sendspace.com/file/8w27rv

 

 

Ps:rar fajl je zasticen sifrom "ecu" , bez znaka navodnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prijavim jednu nuspojavu vezanu za promenu volume id racunara.

Pokrenuo sam bsplayer i trazi mi ponovo registraciju kao da je tek instaliran,verovatno je licenca vezana za volume id koji je promenjen.

Ostali programi rade ok,bar kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi, čita motorni ecu, ali se konekcija prekine čim upalim auto i ne može naći interfejs... Sa ugašenim autom se konektuje i čita parametre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se uvek prekine konekcija kad palim auto,verovatno zbog pada napona prilikom verglanja, zato sam to prestao da radim vec ga kacim uvek na upaljen motor.

Jesi to probao ovu novu verziju 1.7?

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu koju si danas postavio i radi. Kad je upaljen auto, kaže da nema interfejsa i nema ništa na com portu na kome radi kad je ugašen auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm to je bas cudno i ne bi trebalo da ima veze sa radom motorom osim ako nema nekog hardverskog problema sa interfejsom.

Jesi probao neku stariju verziju programa ima li tih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starije verzije ne podržavaju moj ecu, a od novijih, tek ova je registrovana i može da se konektuje na taj ecu.

 

Čudno je što piše da je ecu programiran 2054. godine...

Čudno je što mi je očitao grešku eeprom (ne sećam se tačno greške)...

Edited by Coa123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini ovu verziju od Toxa pre par postova . Radi kod mene u fulu . :D

Послато са Skate користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starije verzije ne podržavaju moj ecu, a od novijih, tek ova je registrovana i može da se konektuje na taj ecu.

 

Čudno je što piše da je ecu programiran 2054. godine...

Čudno je što mi je očitao grešku eeprom (ne sećam se tačno greške)...

Ako je kod tebe Magneti Marelli IAW 1AF ecu mozda je neki bug koji ce biti ispravljen jer je taj ecu podzan tek od pretprosle verzije MES 1.5

 

@miroslavl Znaci radi sve bez problema u ovoj verziji posto ja jos nisam probao na autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...