Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

^^^ Procitao sam dosta bash ovde i o problemima i mapama, ja sam uspeo da ocitam sve sa mog stila, sada mi predstoji da nadjem da kupim dobru mapu, a pocinjem da ucim polako i citam predavanja i gledam na youtube o editovanju mapa, zelim da to radim, prem da sam web dizajner i da radim na administriranju mreza racunarskih blizak sam sa racunarima dosta, koriscenje samog GUi za editovanje mi nije strano, ali zelim da udjem u teoriju svega oko samog rada dizel motora, imam zelju pa polako.

Sada mi je problem da nadjem te DVD sa mapama , iz NS covek mi trazi 10e po DVD, a na netu stvarno ne mogu da nadjem, svi linkovi su obrisani, iz tema o cipovanju gde ih ima nisu ispravni, pa ako neko moze da mi pomogne

Da ne bi ceo post otisao u off, evo da pitam tebe Banetv, Galletto radi lepo sa svojim programom, ali ne mogu nista drugo da koristim, FES ne radi, prikaze port i da je KKl interfejs ali ne moze da se konektuje? dodatna podesavanja neka?

I interesuje me koji josh interfejs da kupim da bi pokrio sto veci opsek automobila? ELM 327 BT ili VAG KKL modifikovan sa dip-om? cini mi se da ovaj modifikovani moze da pokrije skoro sve automobile i fiat kompletan FES da radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li ELM 327 Bluetooth varijanta rad sve bez problema kao i USB varijante i da li moze da se modifikuje sa DIP switch-em kao sto se modifikuje USB varijanta? Trebalo bi da narucim, pa se dvoumim koju varijantu od te dve da kupim. Narucio bih mozda i VAG COM kkl 409.1.

Eventualno da li bi mi VAG COM zavrsavao posao za dijagnostiku na mom Puntu 1.9 JTD i na Stilu i Alfi, JTD (sestrin i prijateljev auto) ili da uzmem oba interfejsa.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sto se tice rada u aplikaciji FES rade oba bez problema. Za bluetoot verziju je malo komplikovanije podesavanje bluetoot veze tj komunikacije ali je zato uzivanje bez razvlacenja kablova i dobar je za koriscnje u Android aplikaciji Torque. Sto se tice elm 327 bt imao sam prilike da otvorim dve verzije interfejsa, jedan je izuzetno lako modifikovati jer se OBD konektor odvaja od plocice interfejsa preko konektora, a druga verziju je gotovo nemoguce modifiovati sa deep prekidacem. Mada su se ti prekidaci pokazali kao ne bas dugotrajno resenje zbog samog kvaliteta tih prekidaca.

Smatram da treba imati i KKL interfejs jer tek tad imas komplet dijagnostiku za Fiat, Alfu i Lanciu. E sad odluka je na tebi hoces li deep swich-ve da ugradjujes ili da kupujes tri kabla. Mada mislim da je varijanta sa tri kabla (crveni, Zuti i zeleni) puozdanija za neko intezivnije koriscenje.

Sto se tice JTD motora, ovde imas prilike da procitas, masa njih ulazi u jtd motor a masa njih bas sa tim motorom jedino ima problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne radi. Ostali????

Takodje 3.4.1 negde radi a negde ne - isprobao. Mislim da treba SP1 za net-framework2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krećemo u nešto novo: Nabavljen mini bluetooth elm 327 i android telefon a planiram torque full licencu i stalnu postavku na Cromi da prati parametre rada motora u realnom vremenu.

nemoj da placas torque, ima to i dzaba :)

Nisam mogao da nadjem ali uspeo sam da nadjem preključe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne radi. Ostali????

Takodje 3.4.1 negde radi a negde ne - isprobao. Mislim da treba SP1 za net-framework2.

Pozdrav!

ja probao na drugom racunaru i ne radi. Na jednom mi radi a zasto nemam pojma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

A koji OS? Meni na sedmici radi a na last XPu nece! Koji mu je? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde ne forumu fiatecuscan http://forum.fiatecuscan.net/ je bilo priče o tome.

Izgubio sam tačan link, budi malo uporan pa potraži.

Ako pronađem napisaću.

------------------------------------------------

Molim one kojima radi ova nova verzija FES342, da napišu koji imaju OS i net-framework.

Kod mene na LastXP i net fw.v.2 SP1 ne radi.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi uopste, ili ne radi kad prikacis na auto?

ja sam probao ovako bez auta, radilo mi je...

ovo sam patch-evao:

- change byte 0xBBCA5 from 39 to 3A

- change byte 0xBBCCE from 3A to 39

- change byte 0xCC17C from 07 to 0B

ostavio originalni fajl u folderu sa svojim imenom, a ovaj petchovani preimenovao i startovao njega...

mislim da imam sve verzije .net fw instalirane, ne znam koju koristi... os je xp sp3 svi update-i uradjeni...

Edited by gorang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za iskusne: Imam VAGCOM 409.1 obd2 i 3-pinski OBD2 adapter i naravno fiateuscan 3.3 , Pošto je automobil FIAT BRAVO HGT 108 kw, bez problema pristupam podatcima motora, dok ABS i AIRBAG ni u snu nemogu da pristupim. Pitanje je sledeće da libi mi pomogla modifikovana 409.1 ili treba modifikovati 3-pinski adapter pošto je na 7-pinu K-line. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za iskusne: Imam VAGCOM 409.1 obd2 i 3-pinski OBD2 adapter i naravno fiateuscan 3.3 , Pošto je automobil FIAT BRAVO HGT 108 kw, bez problema pristupam podatcima motora, dok ABS i AIRBAG ni u snu nemogu da pristupim. Pitanje je sledeće da libi mi pomogla modifikovana 409.1 ili treba modifikovati 3-pinski adapter pošto je na 7-pinu K-line. Hvala!

znam da ima tri konektora, posedno motor kod desnog prednjeg amortizera, ABS kod FUSE kutije motora, i kod suvozača , kaseta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi uopste, ili ne radi kad prikacis na auto?

ja sam probao ovako bez auta, radilo mi je...

ovo sam patch-evao:

- change byte 0xBBCA5 from 39 to 3A

- change byte 0xBBCCE from 3A to 39

- change byte 0xCC17C from 07 to 0B

ostavio originalni fajl u folderu sa svojim imenom, a ovaj petchovani preimenovao i startovao njega...

mislim da imam sve verzije .net fw instalirane, ne znam koju koristi... os je xp sp3 svi update-i uradjeni...

Izgleda da je ponuđena patch-ovana verzija bila loše urađena.

Upotrebio sam hex editor XVI32, uradio patch po uputstvu i sada radi. Nisam probao na kolima.

Možda, ako ima interesa, treba kolegeme negde postaviti ovu bolju verziju patcha i FES-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Samo da kazem da se cudno ponasa ovaj zadni "krek" jednom radi drugi put sa istim podesavanjima nece, znaci ipak ne radi, nisam probao da menjam byte sa hex editorom po ovom uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za iskusne: Imam VAGCOM 409.1 obd2 i 3-pinski OBD2 adapter i naravno fiateuscan 3.3 , Pošto je automobil FIAT BRAVO HGT 108 kw, bez problema pristupam podatcima motora, dok ABS i AIRBAG ni u snu nemogu da pristupim. Pitanje je sledeće da libi mi pomogla modifikovana 409.1 ili treba modifikovati 3-pinski adapter pošto je na 7-pinu K-line. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi uopste, ili ne radi kad prikacis na auto?

ja sam probao ovako bez auta, radilo mi je...

ovo sam patch-evao:

- change byte 0xBBCA5 from 39 to 3A

- change byte 0xBBCCE from 3A to 39

- change byte 0xCC17C from 07 to 0B

ostavio originalni fajl u folderu sa svojim imenom, a ovaj petchovani preimenovao i startovao njega...

mislim da imam sve verzije .net fw instalirane, ne znam koju koristi... os je xp sp3 svi update-i uradjeni...

Izgleda da je ponuđena patch-ovana verzija bila loše urađena.

Upotrebio sam hex editor XVI32, uradio patch po uputstvu i sada radi. Nisam probao na kolima.

Možda, ako ima interesa, treba kolegeme negde postaviti ovu bolju verziju patcha i FES-a?

Bane zamolio bih vas da postavite tu verziju posto mi ne radi 3.4.2 (a ni ovaj stariji 3.4.1)

Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

PITANJE

U fazi kupovine sam, pa me interesuje da li da narucim ELM 327 u USB ili u bluetooth varijanti.

Koju verziju kupiti, ili u kom pakovanju, posto uglavnom ima u crnoj kutiji, plavoj ili onaj veci u metalnoj kutiji.

Koji od njih radi dobro.

Naravno interesuje me da li je modifikacija dodavanjem dip switch moguca kod bluetooth varijante i da li je neko uradio to i da radi u praksi.

Planiram da narucim i VAG COM 409.1 interfejs. Da li bi kombinacija ova dva pokrila sve za Fiat Punto JTD 1.9,(motor, air bag, tablu i ako treba jos nesto).

VAG COM bih koristio za Skoda Fabiu, i u dogledno vreme mozda za Volkswagen vozilo.

HVALA najlepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

verzija 3.4.2 sa creckom koji ide u kompletu mi je izbacivao identičnu grešku kao sa slike dok na drugom računaru nije ni hteo krenuti program.

Videću kako će biti sa ovim novim crackom.

Ima li neka starija stabilna verzija programa, jer mi treba za Bravu 2001 koja lepo radi na 2.7 verziji ali nemam crack a na 2.6 verziji neće.

qqw1xyywd

Edited by Brkic

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja koristim KKL, free verzija 3.4.2 radi na oba(ne da konenkciju) ali kada se presnimi crack onda samo na jednom otvori ali pri konekciji izbaci grešku sa gornje slike dok na drugon neće ni da krene.

Edited by Brkic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...