Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Zapravo mogu da se rade i neki modeli Renoa (modeli oko Lagune II), može da se koriguje km na nekim Opelima, može Volvo i još po neka marka (zaboravih sada šta još). Piše o tome dosta po netu s tim što su te druge marke dosta ograničene tj. ograničen je broj modela koji je podržan sa tim kablom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam na moj puntic 1.2 8v .imam fiatecuscan 3.0 i mogu samo da ocitavam greske(i brisem) i parametre da gledam(odjednom samo cetiri).nije ni to lose :rolleyes:

pitao sam pre neki dan jel ima neki program za vise vozila(proizvodjača)ili moram da trazim za svaku marku posebno :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima

zanima me da lineko zna o elm327 1.5 i kkl i kupio sam oni tri kablove crveni zuti i zeleni i fiat 3 pin jer je takav konektor na fiatu sve sam prabao i nije htelo nista da ucita a pred neki dan bio sam kod jedan prijatelj i on ima neku skapu dijagnostiku i povezao je auto ima li neko ideju kako da sa ovo da povezem , citam da je neko povrzao modifikovani ali sta da modifikujem da ne pokvarim nesto sa elmom povezao sam punto JTD i alfa jtd sa njegovim konektorom sta mislim da je ispravan elm a sa kkl nisto nisam mogao ukljuciti pozdrav svima :question:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko sema za modifikovanje elm327 1.5 ili vag-kkl hocu da povezem bravo 1.9 jtd sa 3 pinskom konektorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na ovoj temi nekoliko strana unazad, a imaš i na sajtu FiatEcuScan-a.

Bez modifikacija možeš raditi motorni deo, samo moraš povezati 3pin adapter na akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze imam tacno taj adapter i kompletno sam ga proverio predaje sve signale ali elm ne ocitava nista. conection error samo ecu > elm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si proverio sva uputstva koja su ovde na temi oko instalacije drajvera, COM porta itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, iscitao sam skoro celu temu, ali bih ipak zeleo da mi neko objedini u jednom odgovoru sta mi je potrebno da bih uradio sledece:

- zelim da povezem Fiat Bravo '01 sa laptopom

- od softvera sta mi treba (skontao sam da je FiatEcu Scan, imam ga), mozda treba jos nesto

- sta mi treba da skinem ECU mapu sa svog automobila

- sta je potrebno za editovanje i flesovanje ECU mape natrag

Bio bih jako zahvalan ako bi neko mogao da objedini ovo u jednom postu, zeleo bih malo da se igram sa autom :D, pa bih Vam bio zahvalan na informacijama. :welcome:

EDIT:

Da li je ovo ono sto mi je potrebno, naravno, ostala pitanja ostaju otvorena i svaka preporuka je dobrodosla :)

http://www.lightinthebox.com/OBD2-ECU-Remap-Flash-TUNING-TOOL-EOBD-II-Galletto-1260--SZC653-_p43001.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to ti treba ali jesi li procitao kako je covek "sredio" 2 auta igrajuci se sa mapama i to znao je sta radi pa se opet desilo da je "ubio" ECU a gresku je poskupo platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam procitao, nisam ni mislio da se igram u pravom smislu te reci, sve se uci, pa i pravljenje mape.

ECU tuning nije za zaezanje, milion parametara, milion mapa sa neta, moze da se nadje i neka tjunerska, svasta moze da se nadje... Ako gledas jedan motor 6 meseci i 4 mape za taj isti motor, zdravom logikom pocinjes da kapiras stvari. Parametara je milion, samo strpljenja i sto vise citanja, kockice se same slazu. A ne secam se da je neko od ovih domacih tjunera isao u skolu za to. :whistle: I da se ubije auto, merak nema cenu. :D

Salu na stranu, nije ovo za zezanje. Uglavnom, dobio sam odgovor na jedno pitanje, pored FiatEcuScan-a, da li mi treba jos neki softver?

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to ti treba ali jesi li procitao kako je covek "sredio" 2 auta igrajuci se sa mapama i to znao je sta radi pa se opet desilo da je "ubio" ECU a gresku je poskupo platio?

A onda su mu drugari koji rade te stvari rekli da spremi 500€ za oživljavanje jednog od ta dva ECU-a pošto je drugi nekako reanimiran. Hvala im na tom penalu, olako bi se prepustio daljem igranju sa tim da tog penala nije bilo na prvom koraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i ja jednog sto je nasvirao masinu kao nezdrav, pa je uradila PUF... ECU je preziveo, a sta je sve crklo, bolje da ne pisem.

Generalno, polovan ECU je i najmanji problem u celoj prici kada se sagleda kompletna slika sta sve moze da se desi neiskustvom i zezanjem sa remap-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, iscitao sam skoro celu temu, ali bih ipak zeleo da mi neko objedini u jednom odgovoru sta mi je potrebno da bih uradio sledece:

- zelim da povezem Fiat Bravo '01 sa laptopom

- od softvera sta mi treba (skontao sam da je FiatEcu Scan, imam ga), mozda treba jos nesto

- sta mi treba da skinem ECU mapu sa svog automobila

- sta je potrebno za editovanje i flesovanje ECU mape natrag

Bio bih jako zahvalan ako bi neko mogao da objedini ovo u jednom postu, zeleo bih malo da se igram sa autom :D, pa bih Vam bio zahvalan na informacijama. :welcome:

EDIT:

Da li je ovo ono sto mi je potrebno, naravno, ostala pitanja ostaju otvorena i svaka preporuka je dobrodosla :)

http://www.lightinth...53-_p43001.html

Ima li neko ko bi jos nesto dodao ili je ovo velika tajna malih majstora?

Zeleo bih da saznam nesto, tome valjda sluze forumi, nije problem guglati, stavise, nasao sam odgovore na svoja pitanja, ali me interesuje da li su pravi, tj. dobri odgovori...

Unapred zahvala, FantomX :welcome:

Da,to ti treba ali jesi li procitao kako je covek "sredio" 2 auta igrajuci se sa mapama i to znao je sta radi pa se opet desilo da je "ubio" ECU a gresku je poskupo platio?

A onda su mu drugari koji rade te stvari rekli da spremi 500€ za oživljavanje jednog od ta dva ECU-a pošto je drugi nekako reanimiran. Hvala im na tom penalu, olako bi se prepustio daljem igranju sa tim da tog penala nije bilo na prvom koraku.

Uvek ima neki jarac da se zrtvuje, uvek ce ih i biti....

Ja sam sa drugarima overklokovao procesor od 999 eura i hladio ga tecnim azotom, na svojoj maticnoj ploci od 350 eura, i bio sam itekako svestan rizika koji sa sobom nosi temperatura od -180C i 2V na procesoru od 999 eura... I oborili smo rekord i ja sam naucio nesto.

Da smo ubili plocu, 350e, da smo ubili procesor morali bi da platimo 999e, ovako smo uradili nesto, a to nesto nije moglo bez rizika.

Voleo bih da Vam dam bocu sa tecnim azotom i komponente od 1500e da klokujete i hladite ;)

A vi me plasite sa ECU-om od 300e na autu matorom 10 godina.... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar ja te ne plašim samo ti približavam šta stavljaš na vagu. sa jedne strane pomalo detinjasti cilj po svaku cenu naprviti auto brži od Vuletovog. Pri tom mislim brži na potezanju do 1km maksimalno. A na drugoj strani potencijalni rizik da sutra ideš peške. Ako to tebi nije važno, imaš keša, tata ti je kupio auto, tata ima para da ti donira novi auto, sam imaš dovoljno prihoda da se igraš sa tim ili neka treća kombinacija kojom pokrivaš finansije. Onda naravno treba da se okušaš u svemu tome i rizikuješ.

Da završimo tvoju priču, vuletovu mapu ja imam, uz njegovu saglasnost imaćeš je i ti, upisivanje te mape te ne košta ništa, mapa u potpunosti odgovara za tvoj auto.

Ako ti auto upali sa tom mapom i bude moguće voziti ga u zdravlju ga vozi. Svako ponovno vraćanje na staro ćeš platiti koliko se unapred usmeno dogovorimo. Ovo ti je jeftinije nego da ti gumeni pravi, to jest besplatno ćeš dobiti. A šta ćeš dobiti sam ćeš videti, nije sve uvek onako kako izgleda na prvi pogled.

Kažeš kupićeš računar za 300€, OK i šta sa njim ubodeš ko svećicu i on radi :thumbdown: Nije to sve tako jednostavno kako izgleda. Mada u tvom slučaju i sa tim autom i jeste relativno jeftino igranje(nekom da, nekom ne) ali opet treba postaviti pitanje da li cilj opravdava sredstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Vuleta me boli uvo najiskrenije, nikada mi nije ni bio cilj da ga prestignem, sve sto pisemo po forumima je nasa lokalna zajebancija, uvek je bila i ostace. To sto se ja zezam na racun toga kako ga prestici, ne znaci da to stvarno i zelim. A ne znaci ni da ne zelim. ;)

Sa ovim kolima koja imam, jako tesko. Nemam m*da da stavim mapu kakvu je on stavio, niti bih zeleo to da radim. :thumbup:

Drugo, od mame i tata sam zadnji cvonjak video pre cirka 10 godina, sam se izdrzavam, radim i zivim privatno. Auto sam kupio sa svojih 10 prstiju. :D

Sve ovo gore sto sam napisao (pitao) je zato sto me je zainteresovala cela prica, zelim da vidim kako sve funkcionise i mozda, sa naglaskom na "mozda" napravim sebi jednu mapu. Nista vise. Nijedan odgovor sem da je "ono" ta sprava koja mi treba, nisam dobio.

Svakako nije igranje i zezanje raditi to automobilom gde mozes ugroziti sebe i one oko tebe, ja sam samo zeleo par odgovora, a dobio sam price da se uplasim od "chipsitja" i slicnih akcija.

Svakako, tebi hvala na ponudi za Vuletovu mapu, mozda i odlucim da je stavim (na svoju odgovornost), ali mi zdrav razum nalaze da poslusam tebe i sve ono o cemu smo pricali.

Svako pitanje koje sam postavio se odnosilo na mene i eventualnu pomoc koja bi mi bila potrebna da jednog dana napravim sebi nesto i nabacim kez na lice sa "svojih ruku" delom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je jedno uvo, bitno je da te srce moje voli.

Za tvoj remap mi trebaju m**a, uvo bih dao cas posla. :thumbup:

Prestani da trolujes. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu li da dobijem odgovor koji program koristiti za editovanje mape i pregled istih, posto ih ima poprilicno?

Zeleo bih nesto sto provereno dobro radi, znaci editovanje i koreckija mapa koje imam?

Unapred zahvalan. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, meni je on "favorit", primetio sam da dosta ljudi, bar preko radi upravo sa njim. Ima i nekih free resenja koja nisu losa osnova.

Svakako hvala za sugestiju, pokusacu da nadjem narodnu verziju, ako uspem nesto da odradim sa njom, ostavicu link ovde ili cu uraditi upload da se ne zagubi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam dijagnostiku ELM327 v1.5 . Ocitava samo podatke u vezi motora i nista vise , mogu da se brisu greske i sve u vezi rada motora , da se vidi pravo stanje kilometraze i dosta toga samo sa njom ne možete da menjate sadržaj u ECU motora, da brišete kilometražu i slično!Ako neko zna sakojim programom preko ove dijagnostike mogu da vratim pravo stanje kilometraze i izbrisem (resetujem) servisni interval

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam dijagnostiku ELM327 v1.5 . Ocitava samo podatke u vezi motora i nista vise , mogu da se brisu greske i sve u vezi rada motora , da se vidi pravo stanje kilometraze i dosta toga

Najveći deo tih v1.5 su zapravo problematični ELM-ovi i ne rade ništa sem motornog računara. Pravi ELM na tvom autu ako je ovaj iz potpisa radi mnogo više i bez modifikacije interfejsa. Tkav modigikovan interfejs može da odradi na tom autu sve osim vazdušnih jastuka.

samo sa njom ne možete da menjate sadržaj u ECU motora, da brišete kilometražu i slično!

Ti si baš imao prevelika očekivanja od uređaja vrednog par desetina eura, da to sve može tako jeftino da se odradi ne bi ljudi kupovali daleko ozbiljnije alate. Zapravo km može da se menja sa ELM-om i sa FiatECUscan-om ali samo na gore. :thumbup:

Prava kilometraža je iluzija ako je menjana na bilo koji način i ne postoji alat sa kojim se autu vraća nevinost, ako je menjana sve je dalje besmisleno, možeš pisati šta hoćeš. ELM svakako nije alat za to.

Ako neko zna sakojim programom preko ove dijagnostike mogu da vratim pravo stanje kilometraze i izbrisem (resetujem) servisni interval

Kilometražu zaboravi a servisni interval možeš sa FiatECUScanom ali sa pravim ELM-om v1.3 ili novijim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...