Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Verzija 3.2 u free izdanju ti je dovoljna za tvoj auto. Nedostupni su samo body, ins. tabla, city, CAN setup a možeš da pristupiš motoru, ABS-u i jastucima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod KKL-a DIP-om na 6 ili 4 biraš između pinova 1,3,7,9 i 12(ako je DIP6). Prekidaš 7 i DIP-om spajaš na 1,3,7,9,12

da nemas neku sliku sta se tu radi ili malo da pojasnis jer meni bas nije jasno sta se tu prekida/spaja/kaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod Fiata se standardno koristi pin7 u OBD2 samo za engine-manegement, za ABS pin1, Airbag pin3, TRW (servo) pin9, i treba da se u obd konektoru uradi malo prevezivanje, kao što je ovde objašnjeno: http://fiatecuscan.net/HowToUse.aspx Dakle koriste se pinovi 1 , 3 , 7 , 9 .

Pinovi 1-7-9 se mogu trajno povezati AKO SE KORISTI SAMO ZA FIAT-ALFA-LANCIA (za druga vozila nije sigurno to uraditi), dok pin3 za Airbag mora da bude sam (sam na ulazu adaptera) umesto pina7. Pažlivo pročitaj taj tekst i vidi slike. Ja sa mojim prostim adapterom čitam engine i ABS, a probaću da prevežem i Airbag - ne stižem.

pin 1-7-9 povezem a ako ocu airbag moram nekako preko dipa da napravim da je pin 3 sam(bez 1-7-9) na pinu 7?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li jos koji program za fiata osim FiatEcuScan? i ima li neki univerzalni za vise automobila a da mogu da koristim sa kabl (kkl 409.1) OBD II

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ECU pokazuje kilometrazu oko 2000 km manju nego sto pise na satu. Preko ECU-a pokazuje nekih 118.000, a na satu stoji 120.000... E sada sta je tu vracano, da li je vracano i koliko, nemam pojma...Kakva su vasa iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trajno sam povezao 1-7-9 pinove i sad mogu da se povezem na power steer. ecu ali ne mogu na ABS sto mi je najbitnije jer mi ponekad auto izbaca gresku ABS/ASR fault pa bih da vidim sta prijavljuje kao gresku...probao sam neke novije drajvere da instaliram ali isto je..sta da probam ima li neko predlog :)

Stilo 1.9jtd 115

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja :whistle: Klikneš ovde i počneš da čitaš redom inače ćemo na svakoj strani ove teme imati jedne te iste odgovore na početnička pitanja.

Nigde niko nikad nije napisao da treba, da je poželjno, da je ispravno prevezivati direktno. U nekim slučajevima nije ni dozvoljeno, zavisi od auta. Ostalo ćeš već pročitati u temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce i danas sam radio oko osvetljenja instrument table i prekidaca za podizace. Kako bih ispobao prekidac, dao sam kontakt zaboravivsi na trenutak da mi nisu prikljuceni kablovi na instrument tabli i upalila se lampica za airbag. :wallbash:

Imam ELM327 1.4 i radi odlicno kada je u pitanju ocitavanje engine-a. E, sad, registruje mi i vidim airbag modul ali naravno, ne mogu da ocitam.

Prelistao sam temu i sada sam zbunjen tako da molim vas bez odgovora da prelistam temu. :coffee:

Moze li ELM327 sa prepravkama da ocita airbag modul?

Fiat Bravo 1.2 16v 2001 (80 16v)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno si video da se negde pominje i pregledanje stranice SUPPORTED VEHICLES. Na njoj nađeš svoj model auta i u tabeli lepo piše sa čim se kom modulu pristupa.

Ja sam bar jedno 5 puta napisao da ELM ne može da pristupi vazdušnim jastucima ni pomoću trikova. Izuzev Grande-a, 500-tke, Mita...

Treba ti VAG COM KKL sa modifikacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, video sam i na tom linku podrzanih modela i bio sam 99% siguran da nije moguce ali rekoh da pitam za svaki slucaj.

U svakom slucaju hvala na odgovoru! Nacice se neko sa potrebnim interfejsom pa cemo ponistiti gresku.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Brava 1.6 16v 1996 godiste,sija lampica ABS...bio kod majstora kaze da postoje dva tipa dijagnostike i da on nema tu stariju,i da on ima posebno dijagnostiku za ABS a posebno za nesto drugo :clap: naravno nisam ga nista skontao...ako moze neko malo da objasni,hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije te majstor nista slagao,sve je tako i dobro si razumeo...recimo taj bravo ima odvojenu centralu za ABS i potrebna je stara dijagnostika da bi se to proverilo,na novijim kolima sve ide preko jednog dzeka koji se zove OBD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo problema,

Drugar i ja imamo kablove elm327 i "plavi" kkl 409.1. Na neku po svemu nemogucu foru, na svom laptopu covek je instalirao VCDS i iz radoznalosti probao da procita neki noviji auto Caddy 2007 ili tako nesto.. Medjutim desilo se to da je taj program uspeo da preprogramira uredjaj i da ga prepoznaje kao Ross-Tech, koji naravno ne moze da cita podatke, samo ga racunar uredno prepoznaje pod tim imenom. Tek posle procitam na sajtu VCDS-a da poseban program se koristi za uredjaje koji nisu njihovi, a ako se koriste drugi uredjaji (kao sto su ova dva koja mi koristimo) mogu da budu unisteni.

Sto je najgore, dok nisam ukapirao o cemu se radi, bila su preprogramirana i moja dva kabla i to samo kacenjem kabla na drugarov komp!!!

Nasao sam na netu kako se radi oporavak kabla, citava procedura, pronasao sam drugi elm327 i iscitao njegov eeprom i ubacio to u ova dva koja ne rade i sad je sve ok.

Medjutim ne mogu da nadjem "citav" kkl da iscitam njegov eeprom. Evo ga link stranice na kojoj se nalazi program MProg 3.5 - http://www.ftdichip.com/Support/Utilities.htm#FT_Prog

pa ako neko moze da iscita svoj "plavi" kablic, neka sacuva i pusti taj fajlic (.ept) na forum, zatrebace mozda jos nekome.

Inace i u ELM-u i u KKL kablu su isti cipovi - FT232RL, tako da se i oporavak radi na isti nacin.

ELM327 je proradio tek kada sam sa drugog kabla ubacio .ept fajl, iako sam pre toga na netu nasao genericki ft323rl.ept fajl.

Mozda neko zna malo vise o ovome, pa uspe da objasni malo bolje ovu "problematiku" i kako je ovo moguce da se desi.

Ja nisam neki sturcnjak za ovu oblast, samo sam malo uporan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj plavi kkl i probacu veceras to da ti odradim ako stignem.

A o tom problemu je pisao Banetv bas na ovoj temi ali ne znam na kojoj stranici i on je uspeo da resi problem verovatno na isti nacin,ne secam se tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja taj plavi obdII kablić :) .Interesuje me ima li neki program za dijagnostiku za više automobila koji može da radi na ovaj kabli???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...