Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ja sam još krajem avgusta naručio i nisu stigli. Tj. samo adapter.

 

Znam da nije tema za to, ali kad već ne postoji ispravan plavi adapter u Srbiji, mora da se naručuje, da li naša carina to ne dozvoljava da se uveze?

 

Kao da mi je tako ostalo "u uhu" kad mi pošiljka nije došla da sam se setio toga, ali moguće i da grešim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mi priča tip, ima kineski auto Chery Ego, i poručio filter ulja za njega, kaže da su mu tražili da donese saobraćajnu i dokaže da je kupo za svoje vozilo.. 

 

a ja ga još nagovarao da kupi bar 3 kom, jer mu je rentabilnije B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2023 at 5:15 PM, shuxx said:

Treba li mi za Z10, 2007god nešto od tih adaptera, žuti ili sl

Dodatni zuti adapter ide za novije Fiate i neke od njihovih modula.

Kompletnu specifikaciju potrebnih interfejsa/adaptera za sva vozila imas na MES sajtu:

https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

 

Konkreno za Puntica bi trebalo da "upadas" ovde. Za skoro sve module, za iscitavanje, brisanje gresaka i podesavanje je dovoljan samo ELM327 interfejs.

Dok je samo za ABS potreban i dodatni zeleni adapter (A1). A za Airbag crveni (A2) adapter:

 

Untitled.thumb.png.d20431377d4831f4ff9e5b26d77a7c26.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, koji adapter uzeti za Fiat Cromu 2007 godište, 110kw. Potreban mi je adapter samo za ocitavanje parametara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alzex

Za vecinu modula, ukljucujuci i ono najcesce tj. motorni EDC16 i Body Comp, dovoljan ti je samo ELM327 interfejs (preporuka zicni, a ne BT).

Zeleni adapter (A1) ti je potreban jedino za TRW ABS, TRW servo i opciono ksenon svetla.

Sto se software tice, sa Zabarima odlicno radi MES (Multi ECU Scan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam na forumu, tj konacno se ulogovao jer me muka natera. Inace sam dosta citao i dosta korisnih saveta nasao na forumu…

Problem je sledeci, fiat stilo u pitanju 1.9 d promenio sam tablu, tj ubacio od abartha(savete sam takodje ovde procitao) kupio dijagnostiku, famoznu elm327 sa kablom, i naravno problem sa konekcijom, pise pogresan port, inace skinuo sam i program MES, ali ne mogu nikako da se konektujem.

 

Ako neko moze da pomogne hvala unapred… 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav narucio sam sa aliexpress elm327 sa pic i ftdi chip usb verzija jel moze neko da posalji link sa registrovana i proverena multiecuscan verzija ima i upload na slike sa interfejsom .

20240211_180333.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Igor 1987 said:

Pozdrav svima, nov sam na forumu, tj konacno se ulogovao jer me muka natera. Inace sam dosta citao i dosta korisnih saveta nasao na forumu…

Problem je sledeci, fiat stilo u pitanju 1.9 d promenio sam tablu, tj ubacio od abartha(savete sam takodje ovde procitao) kupio dijagnostiku, famoznu elm327 sa kablom, i naravno problem sa konekcijom, pise pogresan port

Kao prvo, pozdrav i dobrodosao na FLCS forum.

Pa zar mora prvo da se javi problem za koji se trenutno nema resenja, da bi se ukljucilo u druzenje ;) ?

Kao prvo, moras da imas odgovarajuce drivere za svoj ELM. Kada ih instaliras, u Device Manageru ces videti ispravno instaliranu periferiju, sa dodeljenim COM portom.

Zatim taj COM port uneses u MES, Settings->Interfaces. Izaberes zicni ELM327 za tip konekcije. Sa desne strane imas dugme za test konekcije. Ako je sve OK, trebalo bi da dobijes poruku da je veza sa ELM ostvarena i da mozes da pristupis CAN mrezi vozila. Prvo odradi sve ovo, pre kacenja interfejsa na auto, znaci samo ELM327 zaboden u laptop. Pa kada to prodje, mozes dalje da se konektujes na OBD port auta.

Koju verziju MES koristis?

@matrix1990

Skini sa MES zvanicnog sajta neku od poslednjih stabilnih verzija (ne moras bas najnoviju): https://www.multiecuscan.net/ReleaseHistory.aspx

Instaliraj na laptop, i kada to zavrsis cimni me preko privatne poruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane na brzom odgovoru, pa inace sam do sada nekako sve sto me je zanimalo i resavao citajuci postove, ali ovo  traje vec nedelju dana u pokusaju, nikako da uspem i odradim proxy, blinka mi na autu sve zivo

Inace je MES 5.2 ali mislim da su drajveri problem, inace dijagnostika je verzije 1,5 probacu da instaliram stariju verziju Mes-a pa javljam sta sam uradio

Hvala jos jednom…

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Igor1987

I meni se cini da je problem na HW nivou.

Aj' ujutru ti kacim drivere koje ja koristim na WeTransfer, pa ti pustam link.

I kreni prvo od toga, u Device Manageru moras da vidis ispravno instaliranu periferiju i njoj dodeljen COM port.

Pre nego sto krenes na visi SW nivo i igranje sa MES, cisto da ne reinstaliras noviju verziju bez potrebe.

 

PS: Druzimo se mi ovde i kada nikome ne treba pomoc, na to sam mislio ;) . Slobodno se ukljuci u diskusije, navrati na klupska druzenja... A za Stilo ces ovde naci sve zivo sto ti treba, sazvakan je do u sitna crevca jos od 2007. :) .

Nema na cemu, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Super pusti mi kad mozes sutra drajvere pa da probam ispocetka…

 

A sto se tice druzenja to je super, inace mi je Stilo ostao kao drugi auto pa pokusavam da ga sredim i ubacim mu sve sto postoji, navigaciju fabricku, abarth tablu, grejanje kabine, felne itd, sve sam to vec dodao, i ne nameravam da ga prodam, da ne skrecem sa teme ali ubacivanje grejaca kabine sam do detalja ispratio, pa ako nekom treba savet, tu sam.

Hvala Ivane jos jednom…

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Igor 1987 said:

Super pusti mi kad mozes sutra drajvere pa da probam ispocetka

Da ispunim obecano ;) - okacio sam ELM drivere koje imam na WeTransfer. Bice dostupno 7 dana, pa ako treba jos nekome neka skida:

https://we.tl/t-gI81K6VU3v

 

PS: Od svih ovih, meni na Win10 posao vec godinama bez greske rade driveri koji su u folderu "Profilic_Win8_x64_x86".

Kod mene je zicni ELM327 interfejs+MES u pitanju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Hvala za drajvere, skinuo sam sve i instalirao ali problem i dalje, ne radi, sta god da sam probao javlja mi ovu gresku:

 

IMG_6553.thumb.jpeg.cc140af099ad03e18f79bfbcca35bb47.jpeg

 

Vec razmisljam da nije mozda i sam elm327 neispravan… 

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni to nije iskljuceno, pitanje je i chipa unutra.

Rekoh ti da problem nije na aplikativnom nivou i da ne reinstaliras MES bespotrebno.

Jesi li probao onaj "Profilic" driver? Koliko vidim i ovo je Win 10 OS, a kod mene ta kombinacija (sa "Profilic") radi besprekorno vec godinama.

Ako si iz BG, javi se ako hoces da ti pozajmim moj ELM, cisto da probas interfejs koji provereno radi, odradi sta ti treba i vrati. Ili navrati na neko klupsko druzenje kad malo otopli pa da pogledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Jesam probao sve redom, ali nista, sada je bas on instaliran i javlja ovu gresku, inace nisam iz Bg-a imam jedno 170km, ali svakako hvala na ponudi…

Sto se tice klupskog druzenja, docicu svakako samo da se malo ovo vreme sabere, bas bih voleo da procaskamo malo… 

Svakako se javljam kad stigne drugi ELM, ne odustajem dok ne proradi…

Veliki pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, Ja sam Zoran Kerculj.

Imam jedno pitanje, posedujem fvdi 2015 dijagnostiku, pa me zanima da li neko ima iskustva sa istom pomenutom, zanima me da li preko nje moze sa se uparuje Ecu, posto je stari Ecu zamenjen novim(drugim) u pitanju je Fiat Idea 1.4 2004 16v.

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kizza03

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o dijagnostici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan dobri ljudi. Ovo mi je prvi post i zeleo bih da se zahvalim svima na forumu koji su se trudili da članovima pomognu, mnogo puta sam pročitao odgovore namenjene drugima a koji su indirektno pomogli i meni.

 

Imam problem sa fiat bravom 150ks mjet, puklo mi je neko debelo crevo koje ide do turbine ako se ne varam, bio sam primoran da tako vozim par dana dok majstor nije imao slobodan termin.

 

Epilog, skoro skroz zapušen dpf, auto sam produvavao sat ipo vremena na 3000+ obrtaja samo da bi mogao da se vozi normalno.

 

Posle par dana i puta za CG mi je auto 10-ak sekundi radio na 3 cilindra, iz cista mira i vratio se u normalu. Kupio sam ga pre par meseci u odličnom stanju, oroginalnih 160 000 (provereno), unutra je kao nov, išao je kao munja dok mi to crevo nije puklo. I sad ide lepo ali sam ipak odlučio da kupim dijagnostiku jer volim da budem siguran da je auto u dobrom stanju.

Jedna od 4 dizne ima neka sitnija odstupanja, a ovo su parametri koje sam izvukao iz dijagnostike. Vidim da povlači falš vazduh, da li treba još  neki parametar zajedno sa tim da stavim, stvarno sam duduk što bi se reklo ..

Ako bi neko pomogao, značilo bi puno.. Treća slika su parametri u leru kad je zagrejan, eger nije zatvoren ali olaniram, i da očistim MAP senzor sam.

 

Ako nekome treba pomoć za MES 4.6, da mu "pomogmem", nek se javi u inbox.

 

grafikon 2.png grafikon 4.png IMG_20240224_215908.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Odavno pratim ovaj forum ali do sada nisam pisao. Kupio sam sa AliEkspresa plavi KKL kabl sa prekidačima. Mogu da pristupim svemu na svom autu osim ABS-u. Po uputstvima sa prvih strana ove teme kratko sam spojio pinove 1-7-9 i i dalje nemam pristup samo ABS-u. Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da reši? Multiekusken koristim za pristup, a automobil je alfa romeo 156 JTD 150 konja. Možda ima već izložen i objašnjen problem na forumu ali nisam uspeo da nađem. Do sada sam uvek uspeo da nađem problem pa zato i nisam pisao.
 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Владимир1986 said:

Do sada sam uvek uspeo da nađem problem pa zato i nisam pisao.

Na sta bi forum i njegov sadrzaj licio (ako bi uopste i postojao), kada bi se u proteklih 15 godina postojanja ljudi javljali samo kada ne mogu da rese neki svoj problem...

Dobrodosao na FLCS forum i ukljuci se u druzenje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...