Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Na kraju sam uspeo upariti sa 1234, ali sam pre toga morao izvuci uredjaj iz konektora i ponovo ga vratiti, i posle toga se odmah upario.

Edited by bakara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio si preveliki font slova,idi u podesavanja-opšta pa smanji font u jeziku korisničkog interfejsa a po potrebi i u jeziku podataka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada povezem ELM 327 sa aplikacijom Torque na telefonu, normalno se pronadju i povezu, ali podaci koji se ocitavaju nemaju veze sa stvarnosti! Jel moguce da moj Punto JTD 2000. godiste, nije kompatibilan sa ovom dijagnostikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi,sa kompom nema problema, povezao se lako i bez greske, prepoznao sve... Imao tri greske od cega sam dve obrisao ali mi je ostala ova U1602 CAN Communication.

Jel moze neko ko je upucen u kodove i problematiku da mi objasni sta bi moglo biti u pitanju?

Da napomenem da mi svetli lampica airbag-a

IMAG1022.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu nikako da nadjem opciju za resetovanje "klapne gasa", tj. danas sam 1. put cacka po "MES 1.3" (registrovan i sve nije free) sa ELM327 a imam i ovaj VAGKKL+FES

I nikako da nadjem na netu konkretno nesto, majem se po opcije ali slaba vajda :)

Ako bi bio ljubazan neko da kaze pod koje ime da trazim na dijagnostici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam duže vreme ELM 327 v1.4 bluetooth i FIAT Marea 1,9JTD, 2002. godište.

Sa programom FiatEcuScan v2.6 mogu da vidim sve Engine parametre, ali airbag i ABS ne mogu, ali to nije problem, čitao sam o preradi u nekim postovima.

E sad, problem je sledeći:

Sa pomenutim ELM-om, ne radi mi ni jedan drugi program sa FIAT-om, npr. EASYOBDII, ScanMaster 2.1, wOBD...

ScanMaster, npr ostvari konekciju sa ELM-om, sve se to čekira, ali prsne kad dođe na red konekcija sa ECU. Menjao sam i uparivao sve parametre konekcije, COM portove... ali sve, i neće da radi. Kad pritisnem ono dugme "ALFA", tako nekonektovan mi očita one osnovne podatke o vozilu, ali konekcije sa ECU nema. Da podsetim - FiatEcuScan radi besprekorno.

Da li je neko imao sličan problem ili neko zna o čemu se radi?

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lafe za airbeg ti trebaju dodatni kablovi (adapteri) koji prespajaju unutra linije da bi radili sa elm-om . Za airbeg ( a2) , za ABS (a1) - za 2001god, ili ako je starija model 3-pinski-1999god. Nema u katalogu mareea 2002god .

Ostale programe ne koristim , moguće do lošeg kreka ili verzije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti pomenuti programi su lošiji od FES-a tako da stvarno ne vidim poentu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lafe za airbeg ti trebaju dodatni kablovi (adapteri) koji prespajaju unutra linije da bi radili sa elm-om . Za airbeg ( a2) , za ABS (a1) - za 2001god, ili ako je starija model 3-pinski-1999god. Nema u katalogu mareea 2002god .

Ostale programe ne koristim , moguće do lošeg kreka ili verzije .

Ja koristim fiat ecuskan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu sam video da je za fiata najbolji FiaEcuScan, i tu nema dileme. Ostale programe sam probao na mom fiatu jer me prijatelj zamolio da pregledamo njegovu opel astru 2008. godište, pa sam hteo da vidim pre toga kako rade programi, i naišao sam na problem. Plašim se da neću moći da mu pregledam auto zbog pomenutih problema, ali videću kad ga budem zakačio. Možda će sa opelom raditi, ne znam. Naravno, postaviću zapažanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam mali problem. Uzeo sam ELM327 interfejs i instalirao FES 3.62, medjutim kada god povezem auto i pogledam par parametara u ECU-u, FES se diskonektuje od ECU-a. Kada sa opet konektuje takodje ocita par parametara, pa se ponovo disconectuje, sve dok ne pokaze konekciju sa ECU-om, ali nista ne cita iz njega. U cemu moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da resim ako je antivirus u pitanju, posto me uzasno nervira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zvaničnog sajta, a "medicinu" imaš ovdje negdje na ovoj temi. Zove se Loader for MultiEcuScan.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, gledam za drugara da kupi neku autodijagnostiku za Citroen i video sam veoma povoljno LEXIA autodijagnostiku na Limundu. Pretpostavljam da je kineska al trenutna cena je 1000 dinara evo pogledajte link...E sad, dal ima neko iskustva sa ovim uredjajem kinezom, dal je pouzdan, znam da nije kao original ali je preskup, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, probao sam i stvari stoje ovako:

- Dakle, ELM radi na FIAT-ima sa programom FiatEcuScan bez greške.

- Na FIAT-u ne rade programi EasyOBDII, ScanMaster, wOBD - ne mogu da se konektuju sa ECU.

- Na OPEL ZAFIRI 2001. godište ne mogu ništa radim, ELM se konektuje na ECU, ali ne radi ništa.

- Na OPEL ASTRI H 2008. godište mogu da vidim i poništim greške i tako neke sitnice, ali ne mogu da startujem aktuatore i još puno toga, kaže da ne može da radi u nekom modu.

- Na AUDI A4 2007. godište situacija je potpuno ista kao na OPEL ASTRI, dosta stvari ne može da radi u nekom modu (valjda 8, zaboravih).

 

E sada, opele smo probali i sa OpCom-om i on radi sve, ali se čuje da nešto OpCom prebacuje, pretpostavljamo pinove, a ELM to nema.

 

Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ shomy_btc

 

ELM 327 je isto Kinez i sa odgovarajucim programom i adapterima radi posao kao i orginal dijagnostika!

Ako nadjes ovo na slobodnoj prodaji posalji mi link treba mi za C5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem hardver. To lako kopiraju i to radi. Problem su programi koji su originalni, imaju rok trajanja i zahtevaju update preko interneta, a posto su kopije to nije moguce bas jednostavno. Vecina koji prodaju su samo trgovci i na kraju ne daju tehnicku podrsku koju obecavaju prilikom kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ELM moze da radi na vw vozilima, prevashodno me interesuje za Golf 4 i koji program da koristim za dijagnostiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ shomy_btc

 

ELM 327 je isto Kinez i sa odgovarajucim programom i adapterima radi posao kao i orginal dijagnostika!

Ako nadjes ovo na slobodnoj prodaji posalji mi link treba mi za C5.

Imam ja ELM 327 isto kineza i radi skroz ok. Mada mi nekad zabode nesto, platforma je Win 7, mozda ne bi na win XP. Inace koristio sam po meni najbolji program za Fiata vozila-FiatECUScan. By the way, otkrio mi jednu grešku, slabu kompresiju na klima uređaju, pretpostavljam da ima rupa na hladnjaku ili neko crevo otišlo :ouch: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...