Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Moze li neko da mi objasni koja je razlika kod elm 1.3 i elm 1.4? Imam 1.3 i upotrebljavam ga na cromi. Interesuje me da li cu nesto dobiti sa upotrebom 1.4?

Update!

Odjednom sam izgubio uvid u radne parametre na 1.3!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drustvo.Kao prvo nov sam na forumu a i kupio bih kabal za dijagnostiku da ponistim air bag lampicu na tabli i da ujedno i nesto naucim.E da trebam vase savete koji kabal da pazarim i koji program da koristim.Zaboravih da pomenem auto vozim fiat multplu 1.6 16v 2001 godiste.Posto sam citao malo forum mislim da mi je dovoljan modifikovani vag kabal i program fiat scen.... Recite mi da ligresim i gde i kako da to uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za koji auto ti treba?

Ako si na ovome forumu predpostavljamo da nije u pitanju neki GM, Japanac ili Koreanac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magneti Marelli IAW 49F Injection (1.6) |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ| KLELMOBDKey

Magneti Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF EOBD Injection |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ| KLELMOBDKey

Bosch ABS 5.3 |INFO|DTC|PRM|ACT| KL 1OBDKey 1 A1

BREED MY97 Airbag (3F-2L-I) |INFO|DTC|PRM| KL 3OBDKey 3 A2

BREED MY97 Airbag (3F-I) |INFO|DTC|PRM| KL 3OBDKey 3 A2

Izvor: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

Po ovome dovoljan je KKL !

Nadam se da necemo morati svake dve strane ponavljati link! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko koristio android aplikaciju Torque sa elm 327? Da li su potrebna posebna podesavanja?

Ja koristim Torque sa bluetooth 1.4 elm-om 327... Mnogo je zanimljiv program, za gledanje parametara tokom voznje, iscitavanje greska iz ecu-a, snimanje ruta i jos mnogo toga sa pluginovima... Kad stignem izbacicu screen shotove... Od podesavanja nije potrebno nista specijalno, torq skoro sve sam prepozna... samo je potrebno napraviti provil vozila u kome se popunjavaju osnovni podaci (zapremina motora, tezina vozila, gorivo... )... Nazalost ima i dosta podataka koji se ne mogu videti sa torqom a mogu sa ecu scanom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se pojavio loader za multiecuscan 1.1 relase?

Ja ga jos nisam nasao. Ne znam gdje je zapelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ELM 1,4b blutut dijagnostiku, auto je FIAT STILO 1,9JTD MULTI WAGON 2003. godiste. Laptop win7/64 bit i usb blutut i ne mogu nikako da se prikačim sa FES 3,6 već nedelju dana. Sve kombinacije, drajvere,podešavanja,upustva i........nista ne mogu da se povezem.Inače vezu lako dobijem sa Android telefonom i scan masterom ali FES nikad i nikako.Molio bih za neko detaljno upustvo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam istu kombinaciju (samo sto je moj Stilo klasican sa 5 vrata, ali to svakako nema nikakve veze) i proradilo mi je iz prve. Da li racunar uspeva da "vidi" ELM kao bluetooth device? Da li racunar uspeva da se poveze sa drugim bluetooth uredjaima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras ga prvo spojiti pre pokretanja FES, nadjes konekciju bluthtoot sa ELM , uparis, vidis na kom je portu, pokrenes FES u podesavanjima nadjes ELM bluthtoot, ubacis port i gotovo. mislim da je sifra "bt" za uparivanje neka me ispravi neko ako gresim. sad sam nasao http://fiatecuscan.software.informer.com/ gde pise da nepodrzava ta verzija, skini multiecuscan

Edited by wignja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je već prežvakano 100 puta, ali bih molio nekog da mi odgovori samo na par konkretnih pitanja.

1)Razlika između ELM i KKL konektora je u tome što ELM napaja akumulator, a KKL kompjuter(preko usb-a)?

2)Za brisanje grešaka se oba mogu koristiti?

3)KKL ne može da restartuje servisni interval na Stilu?

4)Za moje potrebe brisananja grešaka povremeno i osnovne dijagnostike je dovoljan ELM?

5) Razlika između modifikovanog i "običnog" ELM-a je samo u tome što modifikovani ima 2 spojena porta pa može da proverava ABS?

Odlučio sam da uzmem jedan kablić koiji ide na OBD2 čisto da mogu da pogledam nekad da li ima grešaka i da restartujem servisni interval pošto mi to nije urađeno prilikom malog servisa, pa još razmišljam koji od ova 2 konektora da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za servisni interval ti treba elm, tj na tvom autu sa elm ne mozes samo airbag da radis, samo za to ti je neophodan kkl. I trebala bi ti modifikacija na elm, ili A1 adapter, uostalom ako ti to ne treba svaki dan nego tako nekada nesto da resetujes, javi mi se u pm posto ja imam sve, pa cemo odraditi sta je potrebno, ako oces javi se u pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je već prežvakano 100 puta, ali bih molio nekog da mi odgovori samo na par konkretnih pitanja.

1)Razlika između ELM i KKL konektora je u tome što ELM napaja akumulator, a KKL kompjuter(preko usb-a)?

2)Za brisanje grešaka se oba mogu koristiti?

3)KKL ne može da restartuje servisni interval na Stilu?

4)Za moje potrebe brisananja grešaka povremeno i osnovne dijagnostike je dovoljan ELM?

5) Razlika između modifikovanog i "običnog" ELM-a je samo u tome što modifikovani ima 2 spojena porta pa može da proverava ABS?

Odlučio sam da uzmem jedan kablić koiji ide na OBD2 čisto da mogu da pogledam nekad da li ima grešaka i da restartujem servisni interval pošto mi to nije urađeno prilikom malog servisa, pa još razmišljam koji od ova 2 konektora da uzmem.

1) Ne. Oba se napajaju iz akumulatora. Razlika je u načinu rada.

2) Mogu ukoliko podržavaju model na kome se koriste.

3) Ne može.

4) To je najbolja opcija.

5) Sa ELM-om možeš ući u sve osim ABS-a, Serva, Xenon farova (koje nemaš) i AirBag-a. Sa modifikovanim ELM-om možeš odraditi sve osim AirBag-a. Za AirBag ti je potreban KKL sa modifikacijom ili sa adapterom A2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam :) ELM ću uzeti sigurno, sad modifikovan ili ne, još ne znam pošto bih ksenone stavio u skorije vreme, mada ne znam koliko bi mi uopšte koristila dijagnostika u vezi sa njima.

@Kuvalja ako sam dobro izračunao, servisni interval mi ističe za oko 3000km, ako do tad ne uzmem elm, javiću ti se da restartujemo interval pošto to nije odrađeno kada mi je rađen mali servis, hvala na pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno :laughing: Hvala puno :) Onda ću videti sa Prijateljem da mi ponese na neki skup elm i ima da ga stalno držim u kolima pa ako nešto hitno zatreba da može da se odradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ces ga stalno drzati u kolima, mozda nije lose da uzmes onda bluetooth, pa poskidas neke programcice na fon, i onda mozes da pristupas kad god zelis, a on stalno stoji udzekan. Uslov je da imas android telefon, posto ima dosta tih programcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo najpametnije onda, videću da čim budem mogao uzmem bluetooth elm327 i poskidam programe na telefon, taman će mi biti lakše u vožnji da isprobam kako radi egr pošto planiram da ga zatvorim uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nisi kupio ELM? Kad kupiš ubaci Torque Pro i za najosnovnije koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još, gledao sam sad na youtube-u torque pro, stvarno sjajan program i može dosta da koristi, da sam ga imao davno bih još dijagnostikovao onaj neispravan termostat bez problema i odmrevanja koja se cev kako zagreva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...