Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ma sve se je sj.b..... Nadam se da sam svima odgovorio ako nisam saljite ponovo.

Nestali su svi zadnji postovi i poruke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 je univerzalan adapter za sve koji koriste OBD2 priključak.

To sigurno ima i Reno ali za detalje bolje da vidiš nekom Reno sajtu.

Verovatno da postoje programi prilagođeni baš Renou ali univerzalni uvek rade bar osnovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne multipli 2005. 1.9 JTD uopste nemam opciju za resetovanje servisnog intervala (ni sa jednom verzijom fes-a). Moze li se to uopste uraditi ili ja negde gresim?

BTW koristim VAG KKL 409.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz!

U FES-u uposte nema opcije "servis" za Multiplu pa mi se cini da nigde ne gresis.

Na nekim autima postoji ta opcija u FES-u ali ECU izgleda da ne reaguje na nju! E sad do cega je to ne znam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji univerzalni program se pokazao kao najbolji u smislu količine podataka kolu prikazuje i palete vozila koju obuhvata ? Skinem scan master a on samo za opel i alfu, da li ima neka pod verzija ?

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

^to sto pise dole Alfa i Opel nije bitno, nakaci auto i prepoznace svaki. Ne znam koji je poslednji SMaster, ja imam neku krekovanu 2.1v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspešno sam skinuo FiatEcuScan 3.6 ima mogućnost i da se namesti na srpski jezik e sad zanima me kad nabavim obd priključak da li ću moći odma da priključim na vozilo i koristim ga ili ću ipak morati da pratim ova uputstva za podešavanja http://fenixdijagnostika.com/upload/fajlovi/FiatECUScanuputstvo.pdf nisam baš neki stručnjak al' mož

da bi se i izborio deteljno je objašnjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff! Pa nije to bas "plug & play" Dakle moraces da se malo pozabavis sa uputstvom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista strasno! Naoruzaj se sa strpljenjem , prati upute i nemozes pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratiću uputstvo pa dokle stignem :) A da neko ne zna gde bi mogao obd kabl da kupim,jer svuda nalazim komplet sa cd-om sa dijagnostičkim programima,meni treba samo kabl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,ja se ne razumem bas najbolje u autodijagnostiku,pa me zanima sledece,koje tzv adaptere treba kupiti kako bi se povezao auto i npr lap top,a sve to zbog npr brisanja greski kao airbag i sl.Info o autu,predjena kilometraza,neka klasika,nista majstorski :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti treba klasičan OBD priključak sa 16 pinova :) I naravno u lap topu adekvatan program i adekvatno podešen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti treba klasičan OBD priključak sa 16 pinova :) I naravno u lap topu adekvatan program i adekvatno podešen :)

??? A kako znas da taj auto ima OBD 2 prikljucak? mozda ima stari 3 pinski?

Simply the best... pogledaj ovu temu http://www.fiat-lanc...showtopic=53767 i tamo ces naci sta ti je potrebno, ako nisi siguran tamo pitaj a mislim da i na prethodnim stranama ovde nesto ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yugiša

Mislim da je krajnje nekorektno prema svim ljudima ovde da posle ovoliko ispisanih postova na čak 59 strana, postavljaš ovakva pitanja. Pročitaj slobodno nešto, slova ne ujedaju, pa ne očekuješ valjda da će neko još da dođe i da ti poveže interfejs na vozilo, instalira sve i priča kad da stiseš levi a kad desni klik?

Izvinjavam se ako sam na ovaj način povredio pravila foruma, taman sam se obradovao da ima nečeg novog na ovu temu kad ono imam sta i da vidim, čoveku teško i da pročita....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao jer ne znam a hoću da naučim,ljudi su mi odgovorili ja sam posao odradio.I šta ti nije jasno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebi je covek lepo odgovorio da si trebao malo da procitas temu jer se sve ponavlja na svakoj 3. strani to sto je tebe zanimalo.

Licno mislim da bi ovu temu trebalo "isfiltrirati" od nepotrebnih postova i zakljucati a neka druga da bude za pitanje ako nesto nije jasno.

Ovako je tema ogromna i ponavlja se uglavnom jedno isto na 60 strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...