Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ako nije emulator?

Ima ulogu da salje lazne signale lambda sonde u cilju laganja ECU-a da je sa smesom sve u redu.

Nisu ista ocitavnja sa lambde kada ide na benzin ili TNG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da nisu ista ocitavanja ali da napomenem da nema lambda control ili tako nesto. znaci najobicnji plin ako to nesto znaci. a taj integrator cemu sluzi?

Jedno pitanje gde se nalaze dzekovi za dijagnostiku na FIAT STILU sem onog za ECU njega sam nasao? zanimaju me konkretno za servisne intervale,tablu,servo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci na celom Stilu ima jedan ulaz za dijagnostiku? nema neki kod suvozaca npr. airbag,ili u motornom prostoru ABS.. ako je tako ekstra nema lutanja sve na jednom mestu. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da nisu ista ocitavanja ali da napomenem da nema lambda control ili tako nesto. znaci najobicnji plin ako to nesto znaci. a taj integrator cemu sluzi?

Jedno pitanje gde se nalaze dzekovi za dijagnostiku na FIAT STILU sem onog za ECU njega sam nasao? zanimaju me konkretno za servisne intervale,tablu,servo??

Priključak za dijagnostiku je nazvan OBD2 i nalazi se (po međunarodnim preporukama i obavezama) kod vozačevog levog kolena. Ili bar tu negde oko leve strane.

Kod tebe je takođe tu. Preko tog jedinog konektora možeš da se uključiš na sve kontrolne kompjutere u kolima kojih sada već ima dosta.

Ova tema je dugačka ali zanimljiva i korisna. Ima dosta i o Stilu. Kada budeš imao vremena, prelistaj je celu i dobićeš obilje korisnih informacija.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici mi izbacuje gresku Lambda sensor integrator prekid u kolu/povremeno/prisutno brojac greske 64 ako neko zna sta znaci svaka mu dala? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo ako nije problem da meni posaljes link, posto ovih dana planiram da narucim dijagnostiku, pa da se malo igram. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih voleo dobiti link za 3.5 :p

Ne mogu da ocitam airbag na Fiat Marea 1998 1.6 16vMAGNETI MARELLI, na fiatecuscan forumu sam procitao da starije verzije (starije od 3.5) ne mogu da ga citaju (dobijam odgovor "NO ECU RESPONSE"). Zna li neko nesto o ovom problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima link za drajvere za elm i vagcom?

win7 64-bit

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam drajvere, imam sada jedno pitanje bravo 1.9 td100 ima tropinski nastavak i koristim fes 3.5, ne mogu da vidim kilometrazu, da li je to do mog auta tj nema tu mogucnost ili to ovaj fes ne moze a mozda moze neki stariji, da li neko zna koji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam drajvere, imam sada jedno pitanje bravo 1.9 td100 ima tropinski nastavak i koristim fes 3.5, ne mogu da vidim kilometrazu, da li je to do mog auta tj nema tu mogucnost ili to ovaj fes ne moze a mozda moze neki stariji, da li neko zna koji?

do auta. ja na svojoj kappi ne mogu a na caletovoj mogu jer je noviji tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala.

Da li FES moze na stilu da ugasi ono pistanje ako se ne ubode pojas? I da li moze ista da menja ili samo iscitava brise greske i resetuje servisni interval?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi imam jedan "problem" ili sam previdjeo na lanciji lyibri 2,4JTD 103 kW sa

Vag com 901 ne mogu da ocitam motorni ecu, a mogu abs i airbag sto. Kabal nije prepravljan a FES je 2,5 nemam drugi!

U cemu je rijec? Brz odgovor bi mi dobro dosao, Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pregledao sam sve to, mislio sam da liima neki trik da je neko nesto pokusao da sakrije ili vec nesto trece :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

na njihovom sajtu skidas veziju 3.5 i registrujes kad pokrenes program (ko zeli da registruje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari narucen VAGCOM, KKL i slike otvorenog su u prilogu,

Slika1.jpg Slika2.jpg

Slika3.jpg Slika4.jpg

Sledeci je problem posto je to sada fino sve zaletovano interesuje me gledao sam na forumu FiatEcuScan

http://forum.fiatecu...&t=255&start=30

Ali se razluju ploce i rasporedi svih komponeneti,

pa bi mi dobro doslo da mi neko pojasni koji dio da sjecem :) ostalo mi je jasno sta raditi samo da vidim sta je za presjeci

Unaprijed Hvala!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se baš ne ni malo razumeš u eletroniku bolje ne diraj ništa, sve slike su prilično jasne a i sva objašnjenja su prilično jasna, ne treba ti ni slika.

Ako ipak hoćeš da čačkaš, u tvom slučaju treba da presečeš 3. pin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Izasao je novi FES 3.6

The changes in 3.6 are:

- Fixed connection problems with older BREED airbags

- Fixed MULTIPLEXED version connection problems with Punto Mk2

- Added more PROXI configuration options

- Support for TRW ABS/ESP (Delta) (Info and DTC only)

- Support for ZF Electric Steering (Giulietta) (Info and DTC only)

- Support for Marelli SELESPEED CFC218F GTA Automatic Gearbox (147 GTA) (Full support)

- Support for AISIN Q-System Automatic Gearbox (156) (Full support)

- Support for Marelli SELESPEED CFC300 Automatic Gearbox (Bravo, Linea, Delta, 159, Brera) (Full support)

- Support for Bosch Motronic MeD17.3.1 CF5/EOBD Injection 1.8 JTS (Delta, 159, Brera) (Full support)

- Support for Bosch ABS 9 (Ducato, Ypsilon) (Info and DTC only)

Ako nekom treba "vise" od ovoga neka se javi na PP!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...