Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

pitanje jedno dal sa obicim elmo i adapterom sa tri pina moze da se konektuje sa fesom na lanciu deltu integrale 1.6 16v ...nisam siguran a ostale podatke motora i komap ...kolega ima tu nacuiu pa ti da bi moga on experimentis malo sam :) inace pricao mi je da se kacio na examiner

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna gde mogu da skinem map editor?unapred hvala

Bilo je ovde http://www.megaupload.com/?d=08ZZ1B0J . To msam je davno postavio za forum "digitalkaos".

Ako ga nema idi na taj forum pa potraži neki editor http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f152/ , a ako se ne snađeš javi da negde ponovo postavim.

Budi oprezan i prvo prouči dobro kako se rai sa mapama. Ima i kod nas ovde tama o tome.

Kolege,

imam ovu diagnostiku http://www.aeb.it/products/sundry-items/214, pa me zanima da li mogu iskoristiti EOBD kabal i da uzmem adapter sa Seriall Port DB25 na DB9 i ond DB9 na USB.

Da li ce ovako raditi link izmedju Bord ECU i PC?

Serijki portovi (sada se već napuštaju) su potpuno različiti od USB po načinu funkcionisanja. I ELM adapter koji koristi ELM čip je serijski ali ima u sebi i FTDI čip koji je emulator, tj "adaptira" seriski izlaz na USB. Ali zato kompjuter traži odgovarajuće drajvere. Svaki USB uređaj ima drajvere.

Koliko vidim ti nemaš pravi adapter sa sarial na USB tako da ne verujem da će to raditi. Probaj pa se uveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam bolje. Ima da se kupi DM25 sa muskim i zenski konektorima u Mikroprincu ili Radio klubu.Tako cu se onda konektovati, nadam se.

Da li ce onda raditi? tj da li mi treba nesto izmedju, neki interface?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima jedno konkrtno pitanje

imam program FES, koji je bio stavljen od strane banetv nekoliko ranijih strana, i pralinran da kupim ovaj elm 327. Jel moze neko konkretno objasnjenje koje opcije cu moci da koristim a koje ne za fiat punta 2002, gradne 2011 i stila. Da li moze kod svih dijagnostika, airbag, proxy ili mi trebaju jos neke modifikacije ili da trazim neki drugi prikljucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Treba da modifikujes taj ELM ili da kupis adaptere (bolje resenje)!

Imas na sajtu sa popustom za clanove kluba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao da povezem ECU i PC, Kabal moze da se iskoristi, ali cim sam prikljucio crko je osigurac koji kontrolise EOBD i osigurac za unutrasnje svetlo...

Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ti je pregorio osigurac?

Odgovor znas i sam!

Bolje nemoj dalje eksperimentisati sa tim da se ne bi nesto drugo osim osiguraca zadimilo! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koje funkcije mogu da koristim bez adaptera i daj neki link ka tim adapterima

Kao prvo Svima koji slavimo danas Uskrs, HRISTOS VOSKRESE!

Evo Milan me je preduhitrio!

Koje funkcije?

Pa ovisi za koji auto! Sa ELM mozes prisupiti samo motoru na vecini auta, za ABS,elektoniku,jasuke i volan ti za Fiat trebaju modifikacije samog ELM ili adapteri. Konkretno kod mene na GP-u mi treba samo ELM za motor (i mislim za el servo) dok za sve ostalo ELM + A3 adapter. Za Fiate imas spisak svega potrebnog na Fiat Ecu Scan sajtu(na pocetku se je malo teze snaci ali je sve jasno) Ili si daj malo vremena pa procitaj ovde sve od prve stranice i bit ce ti neke stvari mnogo jasnije.

Sve ovo sto si pitao ima na prethodnim stranama vec objasnjeno na ovom delu naseg foruma.

I ja sam u ovim vodama auto dijagnostke od skora ali zahvaljujuci nesebicnim i iscrpljujucim objasnjenjima mnogih ovde :unworthy: (necu nikoga spominjati da nekog ne bi zaboravio) I ja sam mnogo toga naucio :thumbsup:

Hvala SVIMA sto je ova tema na toliko stranica!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da istcitao sam celu temu i znam da je fora u pinovima da se manjaju lupicu 7 i 3 ali dobro znam u pinovima, ali me je interesovalo koji podatak mogu da dobijem bez modifikacije i to je to sto me je interesovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Kao sto (verujem) znate izasao je novi FES 3.5!

Pa ako nekom treba saljem link na PP! Ili ako nije protivno pravilima da ga ovde stavim?

Naravno FES ima "dodatak"

Kod mene na Win 7/32 radi bez problema, testirao na mom GPu! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta novo donosi 3.5 a asto stari nemaju?

U odnosu na 3.3 i 3.4 Neke nevazne sitnice kolko sam mogao primetiti odnosno zapamtiti na Grandeu. Trebalo bi staviti racunar kraj racunara pa usporedjivati.

Na FES sajtu odavno stoji da se u svakoj novijoj verziji moze ocekivati vise za GP, 500 i Alfu MiTo.

Po tome bi se moglo reci da novija verzija moze biti interesantna samo za pomenute aute (ili se varam?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi proverili!

Fiat ecuscan 3.5.

The changes in 3.5 are:

- Added more PROXI configuration options

- Added 'Neutral signal learn' function for Stop&Start engines

- Improved support for KKL, ELM 327 and CANtieCAR interfaces

- Improved Particle filter regeneration on all diesel engines

- Support for Delphi climate control (159, Brera, Spider) (Full support)

- Support for Bosch Motronic Me7.9.10 CF5/EOBD Injection (Bravo, Linea, Delta, Musa 1.4 16V) (Full support)

- Improved support for Bosch Motronic Me7.9.10 CF5/EOBD Injection (1.4 16V) (Grande Punto, 500, MITO) support

- Support for Bosch EDC16C39 CF4/EOBD Diesel Injection (2.3, 3.0) (Ducato)

- Support for DTC Details of Bosch EDC16C39 CF4/EOBD Diesel Injection

- Improved support for AISIN AF40-6 Automatic Gearbox (Croma, 159, Brera, Delta)

- Support for DTC Details of AISIN AF40-6 Automatic Gearbox

- Support for Marelli Connect NAV (All models) (Full support)

- Support for TEG Reader TRW (Croma, 159, Brera, Spider) (Info and DTC only)

- Support for Steering Lock TRW (Croma, 159, Brera, Spider) (Info and DTC only)

It's better then original Examiner .

Sta reci? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko sta mu dodje Lambda integrator (zaboravih sta pise tacno da se desava sa tim integratorom) valjda regulacija ili tako nesto znaci izbaci samo kad prebacim na plin ovako na benzin do sutra mogu da radim dijagnostiku nema nista cim saltam na plin izbaci tu gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...