Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Hm, meni je on "favorit", primetio sam da dosta ljudi, bar preko radi upravo sa njim. Ima i nekih free resenja koja nisu losa osnova.

Svakako hvala za sugestiju, pokusacu da nadjem narodnu verziju, ako uspem nesto da odradim sa njom, ostavicu link ovde ili cu uraditi upload da se ne zagubi. ;)

Mnogo sam čitao o mapama i nedoumicama oko njih. Šta misliš zašto su svi ti softveri tako skupi? Prvo prouči što viša kako ZAISTA radi ECU, zatim kakav je TVOJ ECU; zatim proveri iskustva na stanim forumima pa tek onda počni polako da edituješ parametre ali samo tvoje lične mape. Poveri i kako da sačuvaš sve porebne immo podatke da se ne zaključaš kao što sam ja uradio. Oprezno i oprezno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru Bane, procitao sam za Immo probleme, koji su nazalost cesti, pogotovu na startu kada ljudi preprave mapu i misle da su sve odradili. Dobar drajver, svi potrebni parametri i najvaznija stvar koju si rekao - spoznati kako radi moj ECU i editovati svoju mapu.

Zasada jedino korektno i dobro resenje je ECM2k1 v6.3, ima finu bazu drajvera, mada sam nasao i nesto starije. Galletto 1260 stize uskoro, pa ce biti mozda jos nekih pitanja vezano za iste. WinOLS je nemoguce "nabaviti", bar neku sveziju verziju.

Jos jednom, hvala na odgovoru. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECM je star i sa lošim drajverima a najlakši za rad od tih krek varijanti, Winols je odličan ali komplikovan za rad ako ne znaš da ga ga koristiš izgleda nefunkcionalan međutim svi sajtovi o tuningu ga preporučuju dok ecm niko ali niko ne savetuje. Videćeš i sam na kraju, misliš da radiš jedno a radiš nešto sasvim drugo.

Ja tražim neki pristupačan sw a da bude legalan, jer koliko sam dosad zaključio sve ovo čim sam se ja služio je tu i tamo upotrebljivo za starija vozila tipa JTD, noviji računari traže daleko ozbilniji softver i hardver. Recimo Swiftec mi izgleda trenutno najkulturnija varijanta za rad sa nekim novijim računarima i najverovatnije da će pasti trgovina.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECM je i vise nego dovoljan za ove nase traktorcice, bar za neku kucnu varijantu, ali i daleko od toga da nije upotrebljiv za ozbiljnije stvari.

WinOLS je 3Dmax u svetu automobila, previse komplikovan za rad i trazi dosta vremena, nema narodne verzije i preskup je.

Meni za moj automobil ECM radi sa skoro svakim drajverom koji sam pronasao, pa cak i u paketu koji ide sa njim.

Naravno, za komercijlniju upotrebu i rad sa savremenijim racunarima je potreban i bolji softver i svakako je pametno uloziti novac u njega.

A to sto ECM svi najmanje spominju je iz razloga sto svi rade u njemu a nece da nam kazu. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da radiš samo u svom drajveru a ne u bilo kom a što je najgore konkretno za tvoj auto u tom programu pogrešno su predstavljene neke mape i dok si ti sav srećan jer misliš da menjaš jedno ustvari menjaš nešto sasvim pogrešno. Ajde najbolje se ti izigraj lepo sa tim par meseci pa nam se onda hvali uspesima pošto još uvek čitaš šta na tarabi piše a to ne mora uvek biti to.

Mogao bi sad da ti slikovito predstavim pogrešno očitavanje nekih mapa u ecm-u u odnosu na winols al vidim da si ubeđen da je sve to ko krekovanje igrice pa ajde onda poigraj se sam kad ti stigne galeto.

Ne razumem kako možeš da iznosiš tvrdnje šta je dobro a šta nije a juče si skinuo krekovani program sa kojim nisi ništa uradio a da si to probao da upucaš, voziš, izmeriš na valjcima. Taj program je bio aktuelan pre 5 godina. Što trčiš pred rudu, uradi nešto, vozi to nešto, izmeri to nešto pa onda savetuj druge. Aktuelniju verziju je banetv pominjao pre godinu dana u ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se ljutis, sta sam zgresio zaboga? :)

Ajde ako moze slikovito, da vidim sta drugacije ocitava WinOLS a sta ECM, predpostavljam da mislis na istu mapu?

Znam ljude koji rade svoja kola sa Gallettom i ECM-om, napravili su napredak, ne znam na osnovu cega tvrdis da radis jedno a program radi drugo?

Normalno je valjda da dva razlicita programa razlicito ocitavaju mape, zar ne?

Da ocitavaju isto, ne bi imalo bas previse smisla, ono sto je u WinOLS-u 1.15 u ECM moze da bude 1.23, zar ne?

Zato postoje 2D i 3D dijagrami i krive obrtnog momenta i snage....

Bojan2703 je vec, koliko bese, preko 40 puca upucao auto sa Gallettom radeci mape u ECM-u, napredovao je covek, ne vidim gde je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal sa elm 327 moze da se kaci na wv golf 4...pre sam procitao ceo ovaj topic i mislim da je neko spomenuo da moze...i koji softver bi treba za wv program ako zna neko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima...

Moje iskustvo sa mobilnim HTC windows 6.5 OS spojiti na dijagnostiku sa miniUSB na USB pa na ODB2 ali fiatecuscan za mobilne http://fiatecuscan.net/Default.aspx FES mobile 1.0.1 radi samo preko odb key 1.40 i ELM 327 1.3+ koje naravno nemam, samo imam kabal k-line plavi sa odb2 na USB, sa kojim spajanje i ocitavanje radi sa laptopom i naravno program fiatecuscan 2.5 registered.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebni kablovi (adapteri) gde mogu da se kupe?

A1 - ADAPTER CABLE 1

A2 - ADAPTER CABLE 2

A3 - ADAPTER CABLE 3

3-Pin - 3-PIN ADAPTER CABLE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje (vise) u vezi dijagnostike za fiat (Punto 1.9 jtd, 2002g) Narucio sam iz Kine elm 327 i VAG 409.1 KKL OBD2. Konktretno interesuje me da lise moze i sa kojom pristupiti tj ponistiti greska kod vazdusnog jastuka suvozaca, koje programe koristiti (sediste nije bilo dobro pricvrsceno...)? Ne mogu da nadjem na forumu opis modifikocvanje istih sa DIP prekidacima, a secam se da sam negde video, pa ako imate link? I jos nesto? Koja je razlika izmedju ELM327 v1.4 i ELM 327 v1.5a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene buni to sto na drugom kompu sa apsolutno identicnim softweroma (oba FES-a ista, creak-ovana) i hardwerom to radi besprekorno na pinu 7 a na drugum nece da otvori samo motor.

Isti win XP SP3, isti programi, drajveri na oba isti,isti inerfejs isti pin . :question:

pitanje za *viktorpop*. da li si uspeo da rasis problem i kako sa kkl-om i iscitavanjem motora preko pina 7.

ili neko drugi ko je imao isti problem a da je uspeo da *popravi* kkl.

Edited by specista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje (vise) u vezi dijagnostike za fiat (Punto 1.9 jtd, 2002g) Narucio sam iz Kine elm 327 i VAG 409.1 KKL OBD2. Konktretno interesuje me da lise moze i sa kojom pristupiti tj ponistiti greska kod vazdusnog jastuka suvozaca, koje programe koristiti (sediste nije bilo dobro pricvrsceno...)? Ne mogu da nadjem na forumu opis modifikocvanje istih sa DIP prekidacima, a secam se da sam negde video, pa ako imate link? I jos nesto? Koja je razlika izmedju ELM327 v1.4 i ELM 327 v1.5a?

Airbagu se pristupa isključivo preko KKL adaptera. Koristi FES 2.31. Pregledaj ponovo jer je prepravka sa dip detaljno objašnjena. Ako ne razumeš

zovi me na 0641156852.

Mene buni to sto na drugom kompu sa apsolutno identicnim softweroma (oba FES-a ista, creak-ovana) i hardwerom to radi besprekorno na pinu 7 a na drugum nece da otvori samo motor.

Isti win XP SP3, isti programi, drajveri na oba isti,isti inerfejs isti pin . :question:

pitanje za *viktorpop*. da li si uspeo da rasis problem i kako sa kkl-om i iscitavanjem motora preko pina 7.

ili neko drugi ko je imao isti problem a da je uspeo da *popravi* kkl.

Možda je razlika u podešavanjima brzine com porta u device manageru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav za sve forumase

drugar kupio multiplu 2003g 1.6 16v koja ima fabricki ugradjen metan.pokusali smo da se konektujemo

sa modifikovanim elm 327 1.4v,koji inace radi perfektno na mom stilu.modifikaciju sam uradio sam zahvaljujuci

forumasima koji su uvek spremni da pomognu.hvala jos jednom.

medjutim ,sto se tice multiple nikako ne mogu da se konektujem na motor. koristim fes 2.6 registrovan i koji god motor odaberem

u fes-u a da je 1.6 16v od multiple izbacuje da je neispravan iso kod. napominjem da mi nije strano podesavanje com porta , vreme odziva i sve sto se podesava u kompu i fes-u.

svaka sugestija dobrodosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ probaj preko K-line VAG KONEKTORA na fes pritisni CTRL i F10 i pokazće ti koji kabal traži

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ probaj preko K-line VAG KONEKTORA na fes pritisni CTRL i F10 i pokazće ti koji kabal traži

hvala.probacu cim se vrati.zapalio nekim poslom u bosnu

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...