Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

U tom istom "device manageru" , com6 klikni desnim, properties, driver setings, i tu stavi brzinu 38400 kao i u fiatecuscanu. Javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao podesi u device manageru 38400 i opet nista povezuje se samo na electric steering ...ostalo nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nije kompletna podrška za Fiat GP urađena, za početak, rekao bih da je ok ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj test pa javi šta ti kaže. Ne znam šta da kažem - dođi kod mene da probamo i sa mojim adapterima a i na mojim kolima. Možda zeza elm ali teško.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izašao je novi Fiatecuscan 2.6.1 sa ispravljenim greškama:

12/04/2010 - Version 2.6.1

- Fixed a problem with Grande Punto, 500, MITO, Punto Evo support. It was not working with some ELM interfaces

- Fixed a few problems in PROXI Alignment (CAN Setup) Procedure. It was working only in english and it failed on some vehicles

- Added CAN Info function for Grande Punto, 500, MITO, Punto Evo

- Fixed a problem with VagCom interfaces (This problem exists only in version 2.6)

Čekamo registrovanu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za gp treba da se preradi elm

move pin 6 &14 to 1 & 9

jos nije odradjen full support za GP

DOVLA HVALA ZA ELM :thumbsup:

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za takva neka očekivanja koja imate a to je full support za fiat/alfu/lanciu nepophodno je da neko odradi tipski interfejs koji bi imao integrisan multipexer za pomenute modele vozila. Postoji tako nešto od domaćeg proizvođača, nisam probao samo sam čitao šta se sve može. Međutim ovo što FES u ovom trenutku nudi je alternativa skupim dijagnostičkim uređajima uz pomoć jeftinih kineskih interfejsa, a koji pa opet pružaju skoro iste mogućnosti. Skoro iste u ovom trenutku a sudeći po dosadašnjem napredovanju u budućnosti verujem da će biti ravnopravni sa skupocenom dijagnostikom. Pomenuti multiplexer ako se i pojavi u masovnoj prodaji verujem da će biti dosta skuplji od elm i kkl interfejsa koji nam za sad pokrivaju najveći deo mogućnisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Added PROXI Alignment (CAN Setup) Procedure. You simply have to Connect an the program will analyze the configuration of your vehicle's CAN network. Then you have to execute the adjustment and the odometer will not flash anymore.

jel probao neko ovu opciju? ... imam ranije nabavljenu tablu sa brojem obrtaja za punto mk2 '00. ali nisam probao znajuci da ce mi trebati i proxy aligment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođavola, ovo je igranka bez prestanka:

KL - KKL/VagCom interface (unmodified)

KL 1 - KKL/VagCom interface (modified, connection to pin 1)

KL 3 - KKL/VagCom interface (modified, connection to pin 3)

KL 9 - KKL/VagCom interface (modified, connection to pin 9)

KL 12 - KKL/VagCom interface (modified, connection to pin 12)

ELM - ELM 327 v1.3+ (unmodified)

ELM 1 - ELM 327 v1.3+ (modified, connection to pin 1)

ELM 9 - ELM 327 v1.3+ (modified, connection to pin 9)

ELM 12 - ELM 327 v1.3+ (modified, connection to pin 12)

ELM C19 - ELM 327 v1.3+ (modified, CAN lines connected to pins 1 and 9 instead of 6 and 14)

OBDKey - OBDKey 1.40 (unmodified)

OBDKey 1 - OBDKey 1.40 (modified, connection to pin 1)

OBDKey 3 - OBDKey 1.40 (modified, connection to pin 3)

OBDKey 9 - OBDKey 1.40 (modified, connection to pin 9)

OBDKey 12 - OBDKey 1.40 (modified, connection to pin 12)

Ovo nema veze sa Yanijem i programom Fiatecuscan već sa Fiatom. Ne znam zašto se ne pridržava evropskih preporuka i OBD2 standarda. Ali snaći ćemo se i dodati još dip-svičeva ili staviti veći broj. Da sam znao stavio bih odmah sa 8 prekidača. Multipleskser tajanstveno zvuči ali nije baš idealno rešenje.

Ne postoji univerzalni multiplekser koji će da istestira ceo OBD2 i postavi veze kako kojim kolima treba. To je dosta ograničeno, moraju se glavne veze unapred predvideti gde bi mogle biti, pa opet nije potpuno pouzdano jer treba da "oseti" odgovarajući signal na nekom pinu (ako nije dobar nivo neće prebaciti) ili da se programira nekako prema tipovima kola ili ecu-a... Dip-svič je najpuzdanija električna veza.

I ovako nas svašta zeza na ovim interfejsima i to ne samo kineskim. Pročešljajte malo strane forume pa ćete videti gomilu gluposti sa brendiranim interfejsima. Dok sam radio u EPS-u na procesnoj tehnici radili smo razne multipleksere za promenu veza ali je bilo tu svašta. Ja se držim ove pouzdane moje tehnike. Do sada smo u ovoj temi ipak napravili ogroman kolektivni uspeh. Srećno i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigao bluetooth ELM327. Znam da niko ne preporucuje bluetooth, ali rekoh aj da probam :rolleyes:

Naravo ne mogu da ostvarim konekciju sa autom. Komp ga pronadje, ukucam passkey (1234-tako kaze prodavac) i kad pokrenem FES i u podesavanjim izaberem elm bluetooth zatim test samo izbaci neku gresku i to je to. Polje port ostane prazno, pretpostavljam da tako treba?

Probao i sa ScanMasterELM, Kod njega bas u programu ima da trazi blutooth uredjaj, isto trazi passkey i prepozna ga i ubaci u listu nadjenih uredjaja. Prilikom pokusaja konekcije samo izbaci da je diskonektovan i to je to. Probao i na 9600 i 38400 uvek isto. I kod FES i kod ScanMastera.

Na cd-u koji sam dobio nema nista posebno za bluetooth, isti programcici kao i za ELM sa kablom.

Znam da sam oduzio, ali jel ima nekog da je uspeo da se poveze na auto sa ovim ELM-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre tri godine sam bio u VW ovde u Becu dobili smo za sve staticne kompijutere bluetooth i moram da te razocaram povukli su ih posle par meseci jer su bili jako nestabilni veza je precesto pucala.

Ne mora da znaci da ce to biti prica i sa tvojim uredjajem ipak su prosle 3 godine usavrseno je dosta stvari.

Ali nekako me je praksa naucila ka je konekcija preko kabla zakon.

Izvini za lose vesti,pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da veza puca to je moguće ali ovo što njega muči je nešto drugo. Ja imam BT ELM, modifikovao sam ga i radi mi podjednako dobro kao i USB. Čak mi se nije dešavalo ni to da veza pukne u prošloj verziji FES-a a u ovoj Yani veli - Added Full support for Bluetooth ELM 327 interfaces. Znači ili ti je neispravan ili nisi drajvere dobro instalirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Daj mi neki link za drajvere. Na disku koji sam dobio nema nista posebno za BT ELM.

Jel ima neko posebno podesavanje za BT Elm ili jednostavno bocnem uredjaj izaberem u FES-u da je konekcija za BT i idem na koenktovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je 1.4 verzija. Iskreno com port uvek ostaje prazan tj. ja ni ne biram jer sam mislio da se samo gleda koji je port za elm sa kablom. U control panelu/device manageru ni nema prijavljen ELM BT pa i ne znam kako da vidim na kojem je portu. Ali mi je cudno to sto ga scanmaster pronadje, prepozna kao OBDII i memorise ga. Ali svaki pokusaj konekcije je neuspesan.

Probacu opet pa javljam, a ako neko zna sta bi jos mogao da pogledam neka pise :welcome: a moguce i da mi je kinez uvalio :yes mada prodavac ima 16400 pozitivnih ili 99,6%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su mi stigli ELM 327 v1.4 i KKL,pa mi treba mala pomoc :rolleyes:

Prvo interesuje me kako se pokazala ova verzija ELM-a i da li mogu ocitavati bez prelemljavanja pinova nesto drugo sem motornog racunara?

A drugo se tice KKL-a.Naime disk s drajverima koji sam dobio se nekako polomio prilikom transporta,pa me interesuje gde da nadjem drivere i kako da znam koji su odgovarajuci za ovaj interfejs.

Hvala unapred :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam ELM 327 v1.4 kod mene isto samo ocitava motorni komp....

HVALA DOVLA za nabavku elm.... :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ChobyNS - drajveri su isti kao i za ELM, odnosno skini najnovije (Bane je ostavio link i na ovoj strani, prvi post) Na disku koji si dobio uz KKL je bi samo program vag 409.1, a njega mozes da skines sa neta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime disk s drajverima koji sam dobio se nekako polomio prilikom transporta....

Nije nekako nego su to slomili nasi slepci sa carine. Misle da ja na njima bog zna sta. I meni stigao polomnjen, tacno se izvaljuje da je odlomnjen cosak kljestima ili sl.

Dobro nisu otvorili ELM :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima program za vag409 na srpskom neka okaci link ili neko programce za pda/mob da probam bluetooth ELM da li moze da se poveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM bez modifikacije pristupa uglavnom samo engine modulu, bar na vozilima koja vi vozite a sporadično može na nekima da odradi servisni interval, vrata, boot i sl. Ali to sve treba da isprobamo pa da tvrdimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima program za vag409 na srpskom neka okaci link ili neko programce za pda/mob da probam bluetooth ELM da li moze da se poveze.

Cao Milan-e veruj mi sa VAG-COM na srpskom se neces bas usreciti.

Koristim ovaj program zadnjih 5 godina svakodnevno,bio sam srecan kad sam nabavio nasu verziju.

Medjutim radost je kratko trajala do prve dijagnostike.

Onaj ko je to preveo skidam mu kapu brate mili nista nisam razumeo pod milim bogom,i odmah se vratio na strani jezik koji razumem nemacki.

Ppobaj i sam pa ces se uveriti.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...