Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Hah,

BigGLybra, drago mi je da imaš sada sve komplet, i da sve radi. Nisam se brinuo, bio sam zamajan zujanjem po Šapcu, jurkao svakakve gluposti po Opel i Fiat otpadima :)

Zato i nisam otišao danas do Baneta - da probam ScanMaster. A ja toliko nemam vremena za sve što sam smislio...

Btw, danas kada sam spomenuo nekom liku na nekom otpadu da imam dijagnostiku za F/A/L za male pare i da sve radi - gledao me belo, kaže kako - ovde nam traže preko 100 eur... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima....welcome.gif

Posle ovoliko opsirne price o svakakvim prikljucima i kablovima, ostao sam malo zbunjen....:)

Zato bi molio nekog da mi napise koje bi stvari trebao da nabavim za neke osnovne stvari za dijagnostiku preko laptopa za mog stila...

I da li neko od novosadjana ima slucajno u rezervi to sto mi je potrebno, to bi bilo najbolje...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) rekao bih da treba da se javiš @BravoJTD - on je u NS, i koliko kontam, prilično je upućen u stvari, neka ti na licu mesta pokaže (videće post, pa će se i sam javiti) šta i kako bi ti odgovaralo, verujem da će te uputiti i šta da kupiš... u svakom slučaju - moguće da ima i neki kabl viška ...

ako i ne evo predloga kupiš ovo i male prepravke na prelemljivanju određenih pinova i dalje isprati software-ove sa ovog topika i sve će ti biti lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upućen sam ko Marica u ... :rofl: Nabavim prijatelju interfejs za opela a cd koji sam dobio uz njega se oljuštio i neće da se očita i sad šta da radim ajde da izguglam neki sw za to, sve mislim to je ko i naš FES kad ono moša. Kako to uvek bude kod mene ja prvo naučim na sopstveoj grešci, poslednja verzija softvera mi ubi interfejs, obriše mu boot. Čitavo popodne sam se patio da ga oživim, da ne veruje čovek šta se sve dešava. Tako da ako neko slučajno bude čačkao sa opel interfejsom opet ona čuvena PAMET U GLAVU!, nije ništa strašno samo se interfejs ugasi (polu-trajno :lol: ). Izvinjavam se za mali off, ovo verovatno nikome neće ovde koristiti ko će još opela da vozi :rofl:

@nsgaghy

Kao što reče Dimitrije ima sve ;) ,javi se na PM pa naleti jedan dan probaćemo sve i koji ti se svidi taj nosi :lol: . Šalim se malo, probano sve već za tvoje vozilo tako da tu nema dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^kad sam narucivao ELM dobio sam par smernica od prodavca. Jedna od stavki je:

"1.If you buy op-com from me,please don't try it with other software and

only use the software in the CD."

Iskreno nisam obracao paznju na OP-com dok nisam procitao tvoj problem.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

može li ovaj naš ELM na ford focus 2001 1,6 ? Koji program za to ili bolje da ne pokušavam?

ELM-o još nije prepravljen tj još je originalan.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

-I da je prepravljen, radio bi na svim kolima. Pogledaću šta ima za forda pa javljam.

-Opet sam imao potvrdu korisnosti lične dijagnostike. Izbacio mi egnine error a na dijagnostici greška "P0106" - MAP bro pritisak nije u saglasnosti sa ostalima. Proverim sva creva- jedna šelna spala. Proverim i očistim sve konektore i opet isto. Sada sam načisto da je problem za servis. Sve ukazuje na MAP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za vas koji ste narucivali ELM 327 interfejs preko net-a, mislim iz Kine ili Hong Konga.

Kolika je bila cena interfejsa ojentaciono?

Upravo sada trazim da narucim, pa sam nasao kao najnizu ponudu 20$ (Hong-Kong).

Za USB VAG-COM OBD II KKL 409.1 cena 3,59 $. Narucio bih i njega. Mozda i jos neki ako nadjem kod istog prodavca nesto povoljno. Pa da salje zajedno, nadam se da mi carina nece praviti problem, ako vide 2 ili 3 interfejsa zajedno.

:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

elm 327 je oko 20 eur ukupno. dakle, negde oko 17$ interface, i nešto oko 6-7 dolara poštarina.

sve zajedno 22-25 dolara, što je oko 20 eur.

ako nađeš kod istog prodavca, oni to spakuju u jednu cenu poštarine, pa izađe oko 30-35 dolara, tj. oko 30 eur sve zajedno, obično napišu gift na pošti koju šalju, ovi naši na carini to moraju da otvore, ali kad vide da je to nešto sitno (kao npr kablovi) ne carine. i provereno je sve što košta manje (ako ide račun uz to) od 100 eur (oko 150 dolara) ne carine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za vas koji ste narucivali ELM 327 interfejs preko net-a, mislim iz Kine ili Hong Konga.

Kolika je bila cena interfejsa ojentaciono?

Upravo sada trazim da narucim, pa sam nasao kao najnizu ponudu 20$ (Hong-Kong).

Za USB VAG-COM OBD II KKL 409.1 cena 3,59 $. Narucio bih i njega. Mozda i jos neki ako nadjem kod istog prodavca nesto povoljno. Pa da salje zajedno, nadam se da mi carina nece praviti problem, ako vide 2 ili 3 interfejsa zajedno.

:question:

Spremi se na cekanje od dva meseca, ne uzimaj bez tracking broja jer ce onda da se "zagubi" na nasoj posti i carina ce svakako da te sibne ako vide 2 ili 3 u istom paketu, jos mogu da kazu i da ne mozes kao fizicko lice da uvozis kolicine ako se nadje neki nadrtitis u smeni...

Carina i pdv se naplacuje na sve posiljke vrednosti od 20 eur UKLJUCUJUCI postarinu, to je zakon a praksa APP,

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 eur, Uh pa ne bi rekao da je to zakon ;) mislim da je mnogo veca cifra u pitanju, ali ne mogu da tvrdim. Ovi nasi lesinari mogu da ti naplate i na 5eur ako im dune. Ja sam narucivao 2 komada (50$), stiglo u kutiji. Dobio par posiljki iz Kine i nijedana nije otvarana i carinu nikad platio ;) za sada :) I retko ko salje 2kom a postarinu da platis za jedan. Mogu da spuste 1-2$ i to je to. (naravno ovo je moje iskustvo i ko zna koliko pregledanih stranica na ebayu i iscitanih uslova prodaje)

edit: da dodam. kao sto sam rekao narucivao sam par stvarcica, stizalo u kutiji, u kovertama... i najduze sto sam cekao je 20 dana (uglavnom do 15-16 dana se ceka). Kada sam narucivao ova 2 ELM-a u jednom paketu uzeo sam tracking number (jedini put) posiljka je 07.10 napustila HK, a u Srbiju stigla 09.10. i onda cekanje od 7 dana da dodje do mene ;)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si imao srece i sa nekradjom i sa carinom, a 20eur jeste iznos bilo nekad 100eur ali vec 4+ godine nije.Ne moras da mi verujes ali mozed i sam da proveris, zato uvek treba pisati GIFT i ukupnu vrednost ispod 20eur ukljucujuci postarinu. Meni jos nije stigao elm narucen 29.10 trackable airmail iz HK, narucio sam odvojeno jos jedan pa ako stignu oba prodacu visak. A da ne pricam o prethodnim problemima koje sam imao sa posiljkama ali sad vec ulazimo u off topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo screen shot-ova od Fiat ECU Scan-a verzije 2.5 izmedju:

Stila JTD 2003 godiste, 116KS,troje vrata

i

Stila VAN 2006 godiste, MJET 120KS

Na MJET-u čita vrednost dizni, na JTD-u ne možemo dobiti tu vrednost, evo i slika (injectors corrections):

MJET

mjet120ks8v2006injector.jpg

JTD

jtd116ks8v2003injectors.jpg

Takodje me zanima zašto su vrednosti Air Quantity tako velike,

pretpostavljam da je to za sva 4 cilindra pa ti u glavi deliš :)

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

srdjos-

-Ovde već ulazimo u motoristiku. Pogledaj to brdo parametara - ne verujem da neko zna baš sve šta znači. Nije to mehanika već stručna, naučna motoristika. Nešto od ovih parametara i razumemo i dosta nam znače u kontroli. Ovo za mjt nije isto kao za jtd (inj.corection i inj.class). Fiatecuscan prenosi ono što daje ECU, a jako su različiti. Dobro je znamo da postoje ti svi parametri pa ako nekad budemo imali veći problem (ne daj bože) proučićemo problem. Ima puno podataka na internetu.

-Nemoj da te zbunjuju razne vrednosti. Koliko sam malo čitao, mjt (common rail) ima bolje iskorišćenje motora pa valjda koristi toliko vazduha po taktu. Kad nešto nije u predviđenim granicama, ECU najčešće prijavljuje grešku. To sam se lično uverio: letos mi je otkazao MAF a sada MAP senzor i uvek je bila greška i precizno navedena (pisao sam u drugim temama).

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, automehaničari koji se bave Fiatom bi morali znati

jer se tako odredjuju anomalije na motoru. Vozio sam mog Stila prikačenog na

taj softwer i kao što ti kažeš, sve detektuje, odlična stvar.

Jasno mi je da različite ECU jedinice, šalju različite parametre

što u našem slučaju se vidi na diznama

Mene samo interesuje, da li na JTD mašini može očitati vrednost dizni :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo malo temi i nama najkompletnijem softveru za naše fiate, lančie i alfe.

Izašla je nova verzija FiatECUScan 2.6

Vlasnici registrovane verzije mogu da preuzmu update odavde

Neke od interesantnih novina su:

  • podržka za Grande Punto, 500, MITO, Punto Evo :clap:
  • potpuna podrška za Bluetooth ELM 327 interfejs.
  • podrška na SRPSKOM i СРПСКОМ jeziku (samo aplikacija za sad, uskoro i data podaci. Moja malenkost je zaslužna za ovo :rolleyes: )
  • PROXI Alignment (CAN Setup) Procedure

Da se ne bi patio oko prevođenja novina, pročitajte ih sami.

- Added support for Grande Punto, 500, MITO, Punto Evo

- Added PROXI Alignment (CAN Setup) Procedure. You simply have to Connect an the program will analyze the configuration of your vehicle's CAN network. Then you have to execute the adjustment and the odometer will not flash anymore.

- Added Stilo Dashboard Cruise Control Light Activation. Works on all Stilos with retrofitted cruise control.

- Added Bosch Motronic Me7.9.10 CF5/EOBD Injection (1.4 16V) (Grande Punto, 500, MITO) support

- Added Marelli 6F3 EOBD Diesel Injection (Grande Punto, 500, MITO) support

- Added Service Interval Reset for Grande Punto, 500, MITO

- Added DELPHI Electric Steering (Grande Punto, 500, MITO) support

- Added Full support for Bluetooth ELM 327 interfaces. Bluetooth ELM327 interfaces work completely STABLE now.

- Added faster parameter monitoring support with VagCom interfaces. You can configure this functionality in Settings (KWP2000 Timings) when VagCom interface is selected. You have 4 options: DEFAULT (this works the same way as previous FiatECUScan versions), OPTIMAL (this is the optimal speed as suggested by ECU), FAST (This is the fastest possible connection. It may be unstable.), SLOW (This is a slower connection which should theoretically offer better stability with slower computers).

Please note that the faster communication is usually only supported by the Engine ECUs and will probably have no effect on the other ECUs (like ABS and EPS). On my Stilo I successfully recorded a log with 1 parameter and 900 samples per minute.

Nisam još stigao da je testiram al' čim stignem javiću utiske.

Screen_Shot021.jpg

Screen_Shot019.jpg Screen_Shot020.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko nema registrovanu verziju neka je dopuni ovde http://www.megaupload.com/?d=BVIZBZEW

Ala smo brzi...

Još nije testirana pa da požurimo i razmenimo mišljenja. Svi detalji su dobrodošli pa i slike.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo brzina! :)

Fala momci na brzim updateima, ne moram ni da pratim site tako često, kad vi to radite češće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove off topic-are, stigao mi je elm narucen 29 oktobra jutros. U cemu je zez... poslat je tek 25 novembra znaci stigao je za 5 dana ali im je trebalo 27 dana da se smiluju da posalju. Ja popizdeo i narucio jos jedan pre deset dana sad ce i taj da stigne pa ide testiranje i dorada dip svitch kod Baneta i ako je sve ok imacu jedan na prodaju. U paketu elm327 1.4 version baud 38400, part #1008 i mini disk sa drajverima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ notorni

Ako budes imao jedan na prodaju ja sam zainteresovan da kupim.Javi na pp.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na to da me svaki čas ljudi pitaju da im naručim ELM preko eBay (neću ih imenovati :whistle: ) poručio sam sada više komada i trebalo bi da stignu za koji dan, pa ako ima zainteresovanih mogu se javiti na PP da se izdogovaramo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao detaljno Fiatecuscan 2.6 na svojim kolima? Važno je da vidimo kakav je krek.

Grande Punto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...