Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

@fedja.culum

Piše i uputsvu za Stila da je za servo potrbno spojiti pinove 7 i 9. Ma radiće to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one kojima je problem doći do prekidača koji preporučuje banetv, jedno od funkcionalnih i praktičnih rešenja može biti i ovo

MKzUJ.jpg

To je običan džamper koji možemo naći na svakoj matičnoj ploči koja je neupotrebljiva. Jeftino je (dž), laka upotreba, lako dostupno svima, treba samo lemilica i mali žice. Naravno, nije tako lepo za estetski izgled kao banetova verzija, ali može poslužiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ovde da prijavim da je stigao ELM i meni :thumbsup: (posle više od 60 dana!!)

e sad ne stigoh više sa njim osim ovog na slikama, a i ne nadjoh uputstvo za FES opširnije.

344o0.jpg

kilomertaža je manja za nekih 10k km što mi je isto čudno jer sam očekivao da će biti više a ne manje

358JS.png

da li je moguće da grešaka nema,ili....znam da je par puta prijavio sijalicu na tablici al ne piše ništa

35Z6S.png

kako se "gledaju" dizne i šta sve još može? Upravo sam rastavio ELM-a pa sutra pada lemljenje po uputstvima, a svidja mi se i predlog sa džamperima, em ih imam, em mi deluje sigurnije, samo još da upakujem.

Nisam imao vremena niti hrabrosti za neke od testova, al zato sutra ima da presedim ceo dan u STILU :w00t:

edit: zaboravih reći da je ELMo v1.4a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanjce za forumase. citam za taj galleto pa ne znam sta je. Da li je neko rasturao taj interfejs odnosno da like to klasican KKL posto vidim da ima dodatak za stare vagene

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li je moguće da grešaka nema,ili....znam da je par puta prijavio sijalicu na tablici al ne piše ništa

35Z6S.png

ukapirah da je ovo za engine,.. da me ne ispravljate :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bule

Bolje uzmi klasičam KKL nije skup. Galletto je prvenstveno namenjen za flash i videli smo (i probali) da se nekim kolima neće da radi kao scan (dijagnostika).

@tatamata

Bravo majstore, strpljenje i nerviranje se isplatilo. To odlična verzija 1.4a. I ti došao u grupu zaljubljenika (čitaj: zaluđenika). Na prvi pogled sve izgleda odlično. U redu ja što nema grešaka. Ne memorišu se prolazne greške tipa upozorenja. A za sijalice su na dash-u. Za pravilno razumevanje podataka koje čitamo će nam još trebati vremena da proučimo. Ja upočetku ništa mnogo nisam razumeo ali parametar po parametar pa se sve prouči. Za većinu se mogu naći objašnjenja na internetu. Naročito za greške i senzore. Što se kilomatraže tiče tu je pravi haos. Svi su nešto menjali. Neki su čak prvo povećevali zbog carine pa posle smanjivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je moguće da grešaka nema,ili....znam da je par puta prijavio sijalicu na tablici al ne piše ništa

35Z6S.png

ukapirah da je ovo za engine,.. da me ne ispravljate :whistle:

imas posebno greske table

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napisem jos jednu stvar.

Kad smo kolega Bravo JTD i ja radili dijagnostiku na mom stilu,na odometru je ispalo 858.xxx predjenih km :question:

Koliko taj odometar moze biti tacan,jer on kaze da mu je pre toga uglavnom pokazivao tacno na drugim kolima. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam skroz zaboravio i da uradim i da napišem. Tamo na FES forumu ima tema o tom problemu sa kilometražom @yani je savetovao svima da zabeleže kilometražu na satu i kilometražu na isčitanu ELM-om, zatim da voze neko vreme pa da opet uporede isčitanu i ovu na satu. Nakon toga treba da mu pošaljemo ISO ECU-a i ove podateke koje smo dobili, sve sa ciljem kako bi sa novim updateom FES isčitavao što preciznije pređenu kilometražu. Vremenom će ovo biti tačno dok yani dobije sve podatke, ne bi bilo loše da i mi doprinesemo ovome. Ja ću već sutra da krenem da evidentiram pa ću postovati na FES forum.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazljivo pratim ovu temu, al` se ne usudjujem da komentarisem :ouch: samo da dodam detalj vezan za kilometrazu...kolega mi je "uradio" dijagnostiku se FEsom i kilometraza se razlikovala tacno u 10 hiljada km, pa Vam ovaj detalj moze znaciti (mozda) u daljem radu..pozz :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je moguće da grešaka nema,ili....znam da je par puta prijavio sijalicu na tablici al ne piše ništa

35Z6S.png

ukapirah da je ovo za engine,.. da me ne ispravljate :whistle:

imas posebno greske table

da me ne ispravljate :whistle:

@Bravo JTD

daj link na temu na FES forumu pa da i ja doprinesem da FES bude tačniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Probaj ovaj registrovani 2.5

http://www.megaupload.com/?d=FWLXA8DN

- Bio mi je naš kolega Draza, i zaista mu ne radi Galletto. Moj Galletto radi sa njegovom Multiplom odlično ali samo na kontaktu - neće kad motor radi. Probali smo i moj ELM327v1.4 i radi mu sve i sa kontaktom i u radu motora. Naručio je već ELM pa čeka. Bar je rešio dilemu o kojoj je pisao. Otvorio sam njegov Galletto i već našao neke neispravne elemente. Biće teško jer ih je teško nabaviti.

link je dobar i lepo radi ova verzija registrovanog. hvala

odradio sam prepravku adaptera, međutim i dalje mi očitava samo engine sekciju.pokušao sam sa promenom brzina com porta,svaki pin posebno pa 1-7-9 zajedno,sa upaljenim motorom pa ugašenim, i uvek samo engine prepozna. ABS i AIRBAG neće nikako. ima li neko da se uspešno povezao na lybri? Šta bi to moglo biti? možda bi bilo bolje nabaviti neki kkl adapter, nemora biti galleto, može i običan. šta mi preporučujete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj kabl, i nije se nesto pokazao, tj. nije se povezao na ono sto si spomenuo da hoce.

Samo na AirBag se povezao, na ostale se povezivao povremeno, ali prikazivao je greske.

Jos uvek nisam proverio na nekom VW vozilu da vidim sta tacno tamo radi i da li je full ispravan, ali ovaj kabl nije za Fiat/Alfa/Lancia.

Barem po mojoj probi. Doduse, nisam ga ispravljao / prepravljao i onda proveravao.

Najkasnije sledece nedelje provericu neko VW vozilo, pa cu znati kako se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj kabl radi na VW perfektno ja ga koristim vec 4 godine ali za modele do 2004.

Kada sam dobio ovde na forumu program za fiat grupaciju pokusao sam da se konektujem na llybri bilo je problema sve dok nisam pravilno podesio parametre.I od tada radi ali samo motorni ecu u druge mogu da zaboravim.

Mada najcesci problem kod ovog interfejsa je u drajverima uz njih se isporucuje neki mali disk sa navodnim drajverima medjutim ti drajveri su iz 45 godine.

Jednostavno iskopaj na internetu negde drajver novije datma i radi bez problema. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene taj KKL 409.1 prepravljen savršeno radi, svemu pristupa bez problema, bukvalno se ni jednom nije desilo da neće da se konektuje. A to je isti ECU kao kod tebe, ne znam zašto kod tebe pravi probleme osim ako nije problem isti kao kod @Draza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti stariji i jeftiniji KKL su samo za k i l linije. Međutim postoji verzija za KKL i CAN linije koje je potpuna i obuhvata i novija kola.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KKL-CAN-BUS-VAG-USB-SCANNER-OBD2-/250722519703?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3a603a0a97

Verovatno ima i jeftinije, a proučiću kakva je predost ovakvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas probao na stilu multijetu da ocitam kilometrazu iz motornog pokaze 0 stanje ,stilo je 2006,elm v1.4 ,drajver je onaj koji je bane ponudio.imal ko kaki savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Samo da se nadovežem na post od @fedje.culuma jer smo zajedno to radili :)

multijet je 8V, VAN 2006 godiste, znaci noviji tip motora CF4 i na motornom

brojaču nismo uspeli očitati kilometražu.

Primetili smo da ECU jedinica od tog novijeg ima neke različite parametre nego ECU jedinica od Stila 2003 godište (mog)

U čemu je razlika ili što Fedja pita, ima li ko kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj kabl radi na VW perfektno ja ga koristim vec 4 godine ali za modele do 2004.

Kada sam dobio ovde na forumu program za fiat grupaciju pokusao sam da se konektujem na llybri bilo je problema sve dok nisam pravilno podesio parametre.I od tada radi ali samo motorni ecu u druge mogu da zaboravim.

Mada najcesci problem kod ovog interfejsa je u drajverima uz njih se isporucuje neki mali disk sa navodnim drajverima medjutim ti drajveri su iz 45 godine.

Jednostavno iskopaj na internetu negde drajver novije datma i radi bez problema. :thumbsup:

da, i meni se savršeno povezuje na motor a ostalo je misaona imenica. mislim da su mi najnoviji drajveri instalisani, oni koje je bane preporucio

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Mislim da svi pričamo o Fiatecuscan. Program je odličan ali fiat koristi mnogo različitih ecu-a a uz to mi nemamo pojma šta je ne našim kolima sve menjano od elektronike ili u kompjuterima. Većini radi odlično a za ove pojedinosti se treba obratiti autoru na forumu. Kreator ovog programa Yani, moli javnp korisnike da mu napišu sve nepravilnosti u radu da bi ih u sledećoj verziji ispravio. Na sajtu fiatecuscan ima forum http://forum.fiatecuscan.net/ na engleskom jeziku (verujte mi dovoljno je sasvim površno znanje jer pišu najviše iz ovog dela evrope) i autor moli da mu se obavezno napiše ISO CODE i opis nedostatka (grubo).

-Što se tiče odometra u engine ecu primećeno je da često prikazuje drukčije od dash ecu. Važno je da dash prikazuje dobro. Kod nekih Marellija navodno ako neko menja kilometražu u dash-u , engine ecu se resetuje i počne od 0km. Treba proveriti. Pisću Yaniju.

-Koju su parametri u redu a koji ne? Ima ih manogo. Jeste li probali neki drugi program kao ScanMasterELM?

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas probao na stilu multijetu da ocitam kilometrazu iz motornog pokaze 0 stanje ,stilo je 2006,elm v1.4 ,drajver je onaj koji je bane ponudio.imal ko kaki savet

Probaj sa nekom od starijih verzija Fiatecuscan. v.2.3.1 na primer?

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas probao na stilu multijetu da ocitam kilometrazu iz motornog pokaze 0 stanje ,stilo je 2006,elm v1.4 ,drajver je onaj koji je bane ponudio.imal ko kaki savet

Probaj sa nekom od starijih verzija Fiatecuscan. v.2.3.1 na primer?

probao ,isto.ne iscitava greske i ne prikazuje stanje predjenih kilometara iz motornog.racunara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...