Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ni jedan od tri adaptera nece da se poveze sa body compom na stilu 1.6. Ni usb sa cipom ch340, ni bluetooth, ni wifi sa pic18f25k80. Svi vide motorni comp, ali ni jedan ne vidi body. Probano na raznim verzijama MES-a, od 1.7 do 4.6. U cemu moze da bude problem?

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam neki strucnjak, kao sto vidis i sam sam se par postova ranije raspitivao.
Mozda ti uredjaji ne mogu da pristupe tom delu auta.
Kao i ovaj uredjaj koji ja imam , on samo moze da pristupi Ecu a ne moze da pristupi ABS-u i air-bag-u.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam problem sa multiecuscan programom, zamenio sam hard na laptopu i instalirao nov windoms i regularno instalirao program. Kada se povezem na automobil kaze mi da nije dobro pobezan sa portom ili kablom. Nisam imao probleme na proslom, sve je radilo u fulu.

Instalirao sam razne drajvere ali nista ne pomaze, da li mozda neko zna resenje?

Screenshot_1.png

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neki program koji pokazuje koji čip je ugradjen u usb elm adapter? Konkretno, imam usb elm sa prekidačem koji u oba položaja prekidača, u control panel-u, prikazuje samo CH340 iako je kupljen kao PIC18F25K80 + CH340. Ili, ako neko ima sličan adapter, da li se u control panelu prikazuje CH340 (ili neki drugi, FTDI npr) u jednom položaju prekidača, a PIC18F25K80 u drugom položaju prekidača? Ili nešto treće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, koju namensku dijagnostiku preporučujete za Punto Evo 2010, da može da pristupi u što više jedinica? Koliko je ovaj interfejs kompatibilan sa Evom? Dok sam vozio Opel, koristio sam OP com dijagnostiku sa aliekspresa koja je moga da pristupi bukvalno u sve pa me tako nešto i zanima za FIat. Vidim na temi da se mahom poinje univerzalni ELM koji na Opelu i nije baš bio koristan.


image.thumb.png.6a38df38e84c69c42106d1a8c95ed8e0.png

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde narodna verzija fes-mes da preuzmem?

Nisam odavno cackao po ovim programima a ove sto imam nece da rade u fulu.

Treba drugaru da iskljucim pistalicu za pojas a nem' sucim. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da obavestim zainteresovane da sam nasao kod nas adapter elm327 koji se povezao na sve module. U pitanju je mali, plavi bluetooth adapter sa pic18f25k80 cipom i kristalom od 4kHz. U cemu je razlika u odnosu na brdo ostalih koji ne rade, a imaju iste komponente, ne znam. Probao sam nekoliko razlicitih i ovaj je radio kompletnu dijagnostiku.

20210323_164302.jpg

20210323_164235.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisni interval nisam resetovao jer je ta opcija vec iskljucena. Mislim da sam video tu opciju kada sam prolazio kroz module, ali nisam se zadrzavao na tom mestu. Za link, koji link te interesuje? Ako mislis za kupovinu, nema pravila. Mora da se proba na licu mesta. I kod ovog coveka gde sam kupio morao sam da probam nekoliko razlicitih komada dok nisam nasao ovaj koji radi komplet. Skuplji, jeftiniji - nema pravila, jer vecina dolazi iz Kine, a oni to sareno sklapaju. Jedino kod clana koji prodaje ove uredjaje, usb i bluetooth, garantuje se da radi. Hteo sam tamo da kupim, ali sam nesto ranije nasao ovaj koji koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@siboniosDa li se on povezuje na sve module samo na Stilu ili to važi za fiat generalno? Na aliju mahom napišu koji je čip unutra ali im nešto ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam uredjaj samo na Stilu, ali pretpostavljam da radi i na ostalim modelima. Sto se tice Kineza, tacno je da znaju da posalju pogresan uredjaj. Da li iz neznanja ili zbog neceg drugog ne znam. Znam to jer sam i ja narucivao iz Kine. Zato je bolje naci ovde ko prodaje, probati i kupiti. Nije neka razlika u ceni.

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste resili sto piratski MES prijavljuje kao virus? Iako sam odobrio na antivirusu da ih ne prepoznaje kao pretnju, ponovo se desava da mi prijavi i obrise.

Druga stvar, da li key mora da se unosi svaki put pre upotrebe pokretanja programa? Meni i dalje posle svakog starta pokazuje da je "besplatna verzija" iako sam krekovao i unosio kljuc. Posle svakog gasenja programa vise mi ne pise da je krekovan dok ga ponovo ne unesem . Hocu da ispobavam sutra neke module a i dalje nisam siguran da li MES radi kako treba.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb, meni se taj problem sa unosenjem key-a desavao dok sam imao MES 3.6, sa 3.7 radi sve ok :) Inace kada nije registrovana verzija obelezava neke module crvenom bojom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam 3.6. Probacu 3.7 samo da nadjem na kom je linku :D A da li je normalno radio kada ukucas key? @Nikola031 da li imas neki link za 3.7, sve koje sam pronasao da rade su 3.6.

 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario sam crni ELM sa  pic18f25k80 kontrolerom i kristalom od 16mhz. Uspeo sam pristupim ECU, BODY i Steering. Servisni interval i klima traže žuti adapter i njima nisam uspeo da pristupim. Po preporuci @sibonios otišao sam kod čoveka sa KP i probali smo na licu mesta. Jedini poblem koji me nervira su tajmauti, kada se jednom diskonektujes moras sve da pogasis pa iz početka ali takav slučaj sam imao i sa krekovanim softverima  na drugim autima.

Da li neko zna da li bi žuti adapter radio u kombinaciji sa ELM?

 

Untitled.thumb.png.cf53f57bd54b55cbb094176ca5f98d0f.png

 

Edited by Ivan
Sredjena slika i format, popravljen tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa ovim kineskim delphi 150E dijagnostikama?

Sta sve moze da se radi sa tim dijagnostikama i da li vredi dati 80-100e?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš jeftinije na Aliju.

Identična sprava.

Univerzalne stvari su koliko dobre toliko loše.

Uglavnom osnovne opcije su dostupne tipa, čitanje grešaka/ brisanje i pokretanje nekih aktuatora.

Međutim, recimo za Fiat nema opcija koje pruža ELM327.

Sve ima svoje prednosti i mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ELM327 BT 4.0  na Aliju (Viecar), medjutim samo dozvoljava povezivanje na motor preko MES programa. Ako pokušam na šasiju, izbaci mi CAN bus error. Kad povežem sa usb dijagnostikom sve radi odlično, a čak je ostala greška od ove prethodne. 

 

DSC-0509.jpg DSC-0513.jpg 

Edited by gavranpero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam na oglasima neku dijagnostiku,OBD sa adapterom za 3pin, instalacionim diskom i USB kablom za povezivanje sa kompom. Prodavac tvrdi da moze da otvori Lanciu. I moje pitanje, da li je neko od vas vrsio dijagnostiku Lancia Kappa 2.0? I ako jeste, da li moze detaljnije da opise koja dijagnostika, i kako se radi?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...