Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

moze sa programom koji dobijes uz njega na cd-u i sa jos ponekim

vrlo ti je bitno da uzmes ELM v1.5 sa ftdi ili pic cipom unutra a ne sa ch cipom, onda MES nece da ti radi, nije bitno dal je plastika ili metal za kuciste

Edited by mishja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi da li neko zna da li moze sa elm dijagnostikom i programom mes da se procitaju parametri pumpe u rezervoaru da li ima dobar pritisak ili kako vec? I ako moze pod kojom je opcijom? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da proveris na autu koji si naveo u prijavi nece moci jer je to sto zelis fizicka mera a ne elektricna. Sa manometrom koji se povezuje na sabirnici ili razdelnoj cevi mocices da vidis pritisak i vreme drzanja tog pritiska...

 

Da nezaboravim isprobao sam MES 3.7 i sve pohvale za program...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne radi preko kompijutera . Zar joj on ne zadaje koliko da salje goriva ili kako vec. Mislio sam da moze . Jer sam video da dizne mogu da bobine npr. Sve koje vrednosti imaju. Pa sam.mislio da moze i to. Hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.9.2017. at 2:38 PM, mishja said:

moze sa programom koji dobijes uz njega na cd-u i sa jos ponekim

vrlo ti je bitno da uzmes ELM v1.5 sa ftdi ili pic cipom unutra a ne sa ch cipom, onda MES nece da ti radi, nije bitno dal je plastika ili metal za kuciste

https://m.kupujemprodajem.com/Autodijagnostika-ELM-327-OBD2-USB-CANBUS-v1-5-50463186-oglas.htm#mhs0-1507202244863

Da li ova spravica odgovara vasem opisu? : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miki.Zvrk

Mala digresija i molba da na postove odgovaras opcijom "Reply", a ne "Quote". Poslednjom opcijom citiras prethodni post - em je nepotrebno jer se duplira sadrzaj, em ako su postovi duzi tema postaje totalno nepregledna. Naravno, izuzev u slucaju kada ima potrebe da citiras neki raniji post ili njegov deo.

Pa cisto da ne idemo "za tobom" po forumu i ne prepravljamo svaki upis, hvala unapred ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje. Moj elm je do sad radio na verziji 2.2 mes-u . sve je citao osim airbag i klime ... a ostalo sve prepravio sam ga za to. E sad imam mes verziju 3.7 ali nece da ucita nista sem motora abs asr i servo volana. Sta je tu problem?

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je bio u verziji radi mi sve kao i na 2.2 ali na 3.6 verziji. Kkl mi treba za airbag i za klimu. A za ostalo ne. A na 3.7 nije hteo na Can opcije . Za proxy i ostalo u sasiji opciji. 

Edited by Lazar357
Dodato

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Lazar357 said:

Problem je bio u verziji radi mi sve kao i na 2.2 ali na 3.6 verziji. Kkl mi treba za airbag i za klimu. A za ostalo ne. A na 3.7 nije hteo na Can opcije . Za proxy i ostalo u sasiji opciji. 

Primijetio sam isto, nedugo sam testirao 3.7 i ipak ostavio v3.6 zbog iste stvari. Zapravo problem možda može biti i u verziji elma? Nedugo sam kupio jedan na ebayu koji radi odlično i na 3.7.. Ali to je jedan od 3 kupljena koji stvarno radi, ima FDTI chip i radi odlično :) .. Ako gledamo procentualno nemam baš sreće, ali konačno jedan s ebaya koji baš radi kao što piše :) 

 

 

Usput, ako će nekome biti od koristi, ima stranica na kojoj se prodaju kablovi baš za Fiat/Alfa/Lancia u svim varijantama, sa opisima što koji kabel ili komplet kablova nudi,

a kompatibilnost kablova se može provjeriti i po modelu auta. Trgovina je u engleskoj, pa nije da naručena roba stigne unutar 24h, ali 3-4 radna dana po iskustvu.

2 kabla kupljena od njih su 100% ispravna za rad sa MES programom i funkcionalnost je baš onako kao što i piše kod njih.. Za razliku do ebay-a gdje je za mene svaki put kockanje..

Pa eto i link, nadam se da će nekome biti od koristi...

 

http://www.idiagnostics.co.uk/

 

 

Edited by STILO16V

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozz, koja apk I kako da pratim podatke o dpf? Bravo 1.6 mjet 88kw,probao sve I dpf info ali neće. Imam obd2 kineza, radi ali ne sve.

 

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mes, i kad se nakacis na motorni racunar ides na iscitavanje podataka, skrolujes dok ne nadjes sta te zanima i onda stikliras, imas zapusenost u procentima, ima prosek regeneracija, kad je zadnju uradio, koliko je ukupno regeneracija odradio.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 


 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@endbringer

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, ako imas dodatna pitanja slobodno nastavi diskusiju ovde ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj kabl sam našao u kaseti, verovatno ostao od prethodnog vlasnika. Probao sam da instaliram drajvere kako je napisano na strani br.100 ali kad udjem u MES piše da nije konektovan . Ako neko zna i ako se vidi po izgledu sa slike da li je to elm sa potrebnim čipom i ako jeste da li može neki link s drajverima.

  •  
 

IMG_0465.JPG

1.6 mb · DoneIMG_0465.thumb.JPG.955f5c3a3301687b9dc44edca95b223b.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao problem sa elm327 u vidu gubljenja konekcije zbog lose fizicke veze konektora i obd porta? Znaci bukvalno moram da drzim rukom uredjaj da se ne bi prekinula veza, tj. kao da pinovi ne mogu dovoljno da pridju. Elm je kvalitetan, nista nije rasklimano, iskrivljeno i sl. samo imam utisak kao da su nedovoljno dugacki za Alfa/Fiat konektore. Na Fordu recimo ''klikne'' kako treba, dok kod Fiat-a ne.

Ovakav je uredjaj, i dok ima konekciju odlicno radi, otvara sve module.

 

VGATE-ELM327-USB__41073.1462833932.500.750.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...