Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

On 24/12/2015 at 0:11 PM, Kopun said:

Imam vagkkl kabl i uspevam da se konektujem na motor, airbag i ABS međutim nikako ne mogu na klimu. Instalirao sam verziju 2.2. Jel zna neko možda u čemu je problem ?

 

On 08/01/2016 at 11:10 AM, Dovla said:

 

Da li je KKL sa prekidačem? Da li je prekidač na položaju 9? 

 

Imam ovaj kabel stavio sam na sve položaje i na 9 ali nikako neće.

 

20160317_131203.jpg

20160317_131222.jpg

 

Da li je možda problem u MES-u ? 2.2 je verzija...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš njega nisam podešavao, a sad vidim i da u uputstvu sa njihovog sajta treba da se to podesi :rant:

Isprobao sam sa podešenim Latency Timer na 1 i sad savršeno radi :) 

 

Hvala puno ! :)

 

Edited by Kopun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

U pitanju je Fiat Bravo JTD 74kw 2001.

Ponekad mi prilikom paljenja prijavi P1671 .

Nema problema u voznji, vuce do crvenog, bez prekida.

Da li je regulator pritiska za zamjenu?

 

Snimao sam parametre pritiska, ali mi prilikom snimanja nije ni jednom registrovao gresku:

https://www.sendspace.com/filegroup/SrsrM5AkksjCDP2Rl1RnBA

 

Ako sam promasio temu,  molim moderatore da prebace post u odgovarajucu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za stručnjake, koja je bolja dijagnostika od ove dve i da li su uopšte dovoljno dobre za prosečno korišćenje, znači reset servisa, proxy alignment i live parametri npr.?

image.jpg

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko ima drajvere za vagkkl+fiatecuscan i elm 1,5a za windows 10.Danas sam instalirao desetku i morao opet da instaliram multiecuscan i naravno drajvere ali neprepoznaje nista kada automatski instalira windows.Izbrisao sam opet drajvere i namestio da windows neradi automatski instalciju prilikom ubacivanja usb u port i pokusao tako ali nevredi nece nikako da instalira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SrdjanNS86

Evo skini ovde i probaj

http://www.ftdichip.com/FTDrivers.htm

Imas i ovde 

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software

i nasao sam ti ovako ali mislim  da je ovde u ovom linku do win7

http://www.idiagnostics.co.uk/drivers/KKL.zip

 

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok prihvatam napadanje, ali stvarno citajuci temu toliko mi se zamantalo da vise ne znam sta i kako.

Imam onaj famozni BT elm 327. Spojio sam ga sa MES-om jednom. I radi. Tj. Radio jednom. Bilo nekih greskica za koje sam znao da postoje.

Drugi put nece nesto da se spoji. Kaze time-out bla bla bla. Spoji se na mobitel ali rezultati ocekivano netacni. Dobro.

Onako, koliko sam skontao citajuci temu postoji mogucnost modifikacije vec gotovog usb dijagnostickog uredjaja prekidacima. Sa letovanjem i semama sam na "ti".

Pitanje, da li ovaj uredjaj se moze modifikovati.

http://www.olx.ba/r/19662396/1016

Ako moze, da pazarim nadjem prekidac i da se hvatam kalaja. Naci cu seme nije naopako. Vecinu linkova ovdje nesto ne vidim. Dali je do tapa-talk ne znam.

Pa eto ako kome nije tesko da baci koju pametnu, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne znam zasto bi kupovao stariju verziju obd-a bez prekidaca pa lemio i dodavao isti, kad mozes da kupis vec sve gotovo, sa prekidacem? Imas ovde na sajtu prijatelje foruma gde mozes da nabavis, imas i na kupujemprodajem, mislim da je cena oko 2000-2500 din. Pogledaj ovde:

 

http://obd-dijagnostika.com/index.php?route=product/product&path=63_60&product_id=72

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato brate sto sam iz Bosne iz Sarajeva. I gledam da nadjem nesto blizu sebe da ne moram cekati i placati dostave. Ima i ovdje kupiti vec gotove sa prekidacem ali ima je cjena tolika da mogu kupiti 3 takva ista a bez prekidaca.

E pa prekidac moze biti 2-3 eura i malo kalaja i truda i ta daaaa.

Nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je je li tako taj interfejs udruzen sa Fiatecuscan sa kojim se sve moze raditi (u smislu pristupiti motoru, klimi, airbagovima, itd kao i pratiti parametre i brisati greske)? Da si narucim...

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-VAG-KKL-409-USB-Fiat-ECU-Scan-Tool-Interface-Diagnostic-Cable-Blue-New-/111724724486?hash=item1a03500106:g:o2EAAOSw3ydVsH7t&item=111724724486&vxp=mtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo pozdrav.
 

Kupio KKL VAG kabl.
Hocu da modificiram sa prekidacem pa da bih ga koristio na svom stilu.

Ok ovo sto sam skontao je da se prekidacem odredjuje da li ce pin 7 biti spojen na pin 1, 3 ili 9.
medjutim moja dilema je: da li taj pin 7 treba biti razletovan sa stampane plocice pa na njega ide na prekidac ili se samo spoji na njega (sok je spojen na stampanu) zica koja ide na prekidac.
procesljao sam temu  ali ne nadjoh.
Vecina linkova i slika na temi ne radi jer su mnogi linkovi "outdated".
Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvari koje potrebne su:
1. Bakelitna pločica sa rupama (nije obavezna)
2. 4. ili 5. polni mikro prekidač
3.OBD2 konektor od kkl interfacea

 

Prva stvar koja se treba napraviti je da se na OBD 2 konektoru kratko spoje pinovi 4 i 5, zatim sa pina 7 otpojiti žicu.Na mikroprekidaču jednu stranu kratko spojite i na taj kratki spoj spojite žicu koju ste prethodno otpojili sa pina 7.

Drugu stranu prekidača spojite na sljedeće pinove:
1.ABS
3.AIR BAG
7.ECU
9.EPS (el. servo)
12.XENON

Zatim se izreže rupa za mikroprekidač i prije montiranja prekidača u kućište kkl-a staviti nekakvu zaštitu ispod prekidača da nebi slučajno došlo do kratkog spoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Super. Ovo sa 4 i 5 mi je bilo strano. I ovo sa 7. Znaci pin 7 se odspoji sa stampane plocice. Npr dok je zica sa obd-a spojena sa pinom 3, ona nije spojena ni sa cim drugim na stampanoj plocici.??

Da li cu onda na samom mes-u moci pokeetati one opcije odjelu actuators i adjustments?

I

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na puntu mk2 sa vagcom kabelom airbag gresku gasija a sad na svom gp-u sa elm-om i zutim adapterom se spajam i radim sve sta triba dakle nema zapreka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta daaaaaaa


ok danas sam sve to spakovao i radi. tj cita sve.

ali

u MES-u ne mogu da se spojim ni na sta drugo osim na ABS, AIR-bag, ECU i EPS (xenon nisam ni spajao jer ga nemam)

Znaci ni dashboard, ni climate control, service, body.....nista.

 

i kad se spojim na npr ecu ili abs... ne mogu da aktiviram ni jedan od actuators-a (tipka F6)

 

Da li se to uopste moze uraditi sa MES+VAG KKL modifikovanim u mom stilo-u

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dashboard klimu service body meni radi sa elm327 kabelom..

jel ti fiat ecu scan free verzija ili placena?

projveri com portove provjeri baudrate

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeee

obd imam samo onaj sto radi preko BT a on bas i nije cemu. prijavi se i moze brisati greske i ocitavati samo sa ecu-a. drugo nista.

 

multy ecu scan mi je free verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...