Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

jel moze da me uputite kako da uradim prepravku elm-a i kkl-a sa prekidacem, nisam bas  dobro ukapirao citajuci ovu temu, glup sam znam, nije mi je jasno  da li te zice treba da idu samo na prekidac pa preko njega na ELM ili treba da ostanu kako jesu i samo da dodam zice na prekidac da mogu da ih povezem za pinom 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadjoh na jednom forumu da elm 327 v2.1 nece da radi sa MES softverom, da znaju oni koji planiraju da kupuju

 

nema niko odgovor na moje pitanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji na ovoj temi i slika i detaljno objašnjenje šta treba raditi. Ako nisi skapirao iz takvog objašnjenja onda je možda bolje da ne radiš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla tebra, bolje da ja ovde budem glup i da pitam nego da se pravim pametan i bude kabum

jasno je meni sta treba iseci i gde zalemiti, da ne ponavljam

nego sam hteo da mi kkl zadrzi i osnovne funkcije zbog skode, zato pitanje da li samo ubaciti prekidac na kkl bez secenja, plasim se da ne sprzim integralno kolo u kkl-u, da ne rizikujem bolje da ubacim dip sa tri polozaja da mi ostane funkcionalan kkl za skodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadjoh na jednom forumu da elm 327 v2.1 nece da radi sa MES softverom, da znaju oni koji planiraju da kupuju

nema niko odgovor na moje pitanje?

Na žalost ne znam ni ja Ali sam, takođe, na par mesta pročitao da ne radi a najeravam da pazarim spomenuti jer mi kkl očitava samo engine management i ABS. Iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla tebra, bolje da ja ovde budem glup i da pitam nego da se pravim pametan i bude kabum

jasno je meni sta treba iseci i gde zalemiti, da ne ponavljam

nego sam hteo da mi kkl zadrzi i osnovne funkcije zbog skode, zato pitanje da li samo ubaciti prekidac na kkl bez secenja, plasim se da ne sprzim integralno kolo u kkl-u, da ne rizikujem bolje da ubacim dip sa tri polozaja da mi ostane funkcionalan kkl za skodu

 

I to je objašnjeno u istom objašnjenju za lemljenje. Prekidač ima i "nulti" položaj tj. kada se ponaša kao da ništa nije dirano ni menjano i možeš koristiti za Škodu.

 

kupi elm v1.4 ili v1.5, sa usb-om, oni bezicni su problematicni

 

Te oznake ne moraju ništa da znače. ELM je oznaka čipa. 1.4, 1.5, 2.1 itd su verzije tog čipa. Problem sa povezivanjem nije u tom čipu nego u realizaciji PCB-a u samom uređaju. Tako da možeš da kupiš sve verzije tog čipa i ako je PCB urađen kako treba onda će raditi, a ako nije neće bez obzira na to da li je USB ili BT. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ssm totalni laik za dijagonostiku, a voleo bih da imam neku hobi varijantu, Do koliko para moze da me izadje neka hobi dijagnostika? Uzeo sam onaj adapter elm327 sa Bluetooth ali to neće da radi kod mene. Ne planiram sa dijagnosikom da radim neku elektroniku i slicno, nego cisto da mogu da ocitam greške, ocitam pritisak turbine i tako neke osnovne stvari, bio bih zadovoljan da imam opcija na dijagonostici kao aplikacija tourge u sustini xbog te aplikacije i kupio sam elm327 . Sta mi. I preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi tebi neko rekao "ne radi mi auto" jel' bi ti znao da mu pomogneš? :)

 

Dakle, napiši koji je auto u pitanju, koji motor, godište i šta tačno "neće da radi". Ako je reč o Doblu kao što ti stoji u profilu, taj uređaj bi trebalo da ti odradi sve osim ABSa i airbaga... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, auto je fiat doblo 2002 god 1.9 jtd. Pa kad treba da se uređaj poveze sa autom, krene tabla da zeza, restartuje mi se sat, dnevna kilometraza,takodje kazaljka za temperaturu i gorivo krene da luduje.Doduse mozda sa uredjajem nrsto nije u redu, posto neće ni na laguni da radi. Probao sam samo preko telefona da se povezem, nisam probao prdkk laptopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dovla tebra, bolje da ja ovde budem glup i da pitam nego da se pravim pametan i bude kabum

jasno je meni sta treba iseci i gde zalemiti, da ne ponavljam

nego sam hteo da mi kkl zadrzi i osnovne funkcije zbog skode, zato pitanje da li samo ubaciti prekidac na kkl bez secenja, plasim se da ne sprzim integralno kolo u kkl-u, da ne rizikujem bolje da ubacim dip sa tri polozaja da mi ostane funkcionalan kkl za skodu

 

I to je objašnjeno u istom objašnjenju za lemljenje. Prekidač ima i "nulti" položaj tj. kada se ponaša kao da ništa nije dirano ni menjano i možeš koristiti za Škodu.

 

kupi elm v1.4 ili v1.5, sa usb-om, oni bezicni su problematicni

 

Te oznake ne moraju ništa da znače. ELM je oznaka čipa. 1.4, 1.5, 2.1 itd su verzije tog čipa. Problem sa povezivanjem nije u tom čipu nego u realizaciji PCB-a u samom uređaju. Tako da možeš da kupiš sve verzije tog čipa i ako je PCB urađen kako treba onda će raditi, a ako nije neće bez obzira na to da li je USB ili BT. 

 

evo odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, mozete li mi dati neki link za FES ili MES, pokusavao sam na nekim linkovima ali nije moglo.

Full verziju naravno... Hvala :)

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budite obazrivi kod verzija 1.7 i novijih je napravljena fora da me menja HW ID a to neki drugi programi koji su instalirani na računari mogu teško da podnesu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam instaliran MES 2.2 koji za registraciju zahteva izmenu serijskog broja HDD i za sad nemam problema s drugim programima. Svakako, sačuvao sam i originalni serijski broj. Sam program fumkcioniše OK, mada povremeno treba da se ponovi unos license key.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo, koji kabl da uzmem da mogu da povezem puntica na lap, imam multi ecu scan i elm 327 bt verzija ali ne radi, kad se povezem telefonom pise da nema goriva i ne mogu da upalim auto a sa lapom nikako ne mogu da se povezem, probao sam elm na passatu b5.5 ocistio neke greske drugaru, lepo radi, a na punticu nikako, neki savet

inace punto 1.2b 8v 2002god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...