Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Tako nekako...

Nesto ne stima oko ovoga. Dobio sam na cdu i neki program DASH..... on nece sa se poveze. TORQUE se poveze, i na golfu 5 sam obrisao check gresku...

Evo sta izbaci kad se povezujem na DASH......

065f712f51b56f72ca7b6d6732fb7f71.jpg

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

U osnovi ELM može na svaki auto sa OBD-om, ali to "može" otprilike znači da može da ga prepozna, očita oba parametra i to je to. Naravno sve na motoru. Onaj ko hoće da koristi dijagnostiku ozbiljno, za početak neće koristiti aplikacije na telefonu (naročito ne one free) nego MES. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/Vagcom-409-1-kkl-usb-DIP-prekidac-20131661-oglas.htm

 

Na kraju sam sa tog linka kupio. Čovek je vrlo profesinalan i preporučujem ga za svaku saradnju Sve sam instalirao i povezao međutim neće da mi izbriše grešku. Koliko sam gledao na netu greška je vezana za air bag u volanu .A lampica mi se pojavila tako što sam menjao sijalicu napred u faru i kad sam upalio kola da proverim da li sam sve dobro povezao iz čista mira se upalila crvena lampica od air bega. 

 

Da li možda nešto ne radim dobro ili su otišli kontakti tamo kod air bega u volanu ? 

 

Sutra ću okačiti sliku ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greška se svakako neće obrisati ukoliko i dalje postoji. Okači kod i opis greške da vidimo šta je problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije volan, izgleda da su kenktori ispod sedišta, al da ne lupam evo slika. 

 

Hvala unapred !

 

airbag1.jpg
 
airbag2.jpg
 
airbag3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno može da bude bilo šta što ima veze sa airbag-ovima na vozačevoj strani... kreni svakako od kontakata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu ovo naruciti...

Jel dobijam potrebne programe uz ovo?

https://www.kupujemprodajem.com/VAG-KKL-FIAT-Alfa-Lancia-Fiatecuscan-22946466-oglas.htm

 

Stvar je "Kao nova" tj. tako je naznačena na oglasu što znači da je verovatno i polovna. Pitaj ga za garanciju. Postoji mnogo ovakvih uređaja koji zapravo ne prebacuju kako treba pa dok se objasniš sa prodavcem ti si već platio poštarinu :) Što se programa tiče, to svakako moraš da pitaš prodavca. 

Ne vidim cenu za ovo sto meni treba...

 

Da čitaš pažljviije video bi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kupujem prodajem ne moze svako da oznaci NOVO.

Raspitacu se sve, nepotreban mi je sad taj trosak, nemam nikakvu gresku na autu, nego videh da je elm jeftin pa ga narucio na aliexpresu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nekom možda zna gde ima da se skine krekovana verzija multiecuscan-a ?

 

 

P.S. rešio sam problem sa airbegom sa vozačeve strane tako što sam rasturio gepek, poprskao kontakt sprejem i naprskao ispod vozačevog sedišta. Nakong toga dozvolio mi je da obrišem grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vec imam ELM 327 OBD II BT, skinem programce Torque Pro, instaliram na android i reko ajd da malo vidim kako to sve funkcionise.

 

Ubodem adapter uparim sa androidom pokrenem program (Torque) i reko sad ce da pocne ocitavati parametre kad cvrc, boar poludi pocinje da izbacuje greske Lose Connection, i nesto stalno pisti.

 

E sada ono sto mene intresuje jel tu ima neko posebno podesavanje kako bi to profunkcionisalo.

 

Od podesavanja sam uradio samo profil i uneo sve podatke.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, da proveriš akumulator na autu, pa ako je on ispravan onda da promeniš uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ovaj odgovor odnosi na moj post, sto se akumulatora tice on je nov, kupljen pre 2 meseca. Tu gresku (Losse Con..) mi ne javlja nikad sem kad ubacim taj ELM 327 BT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Lybri samo moze greske da ocitava, oni ostali podaci nisu tacni. Npr pokazuje na leru 280obrtaja, pokazuje 220stepeni temperaturu itd.

Probao sam kod brata na Kliu, i tacno izbacuje podatke u TORQUE aplikaciji, a Dashcommand nece da mi radi, probak sam na par telefona, izbacuje gresku kao da podesavanja aplikacije nisu dobra.

Ima li jos neka aplikacija koju bi mogao da koristim uz ELM327?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi se cini da mozda ovaj tip uredjaja (a pretpostavljam da ima vise vrsta) ne pase za Fiata

 

Evo kako se kod mene manifestuje to kad je uredjaj uboden u ODB II

 

Znaci jos ne pokrecem program nikakav, kad ga ubodem zatrepere tri lampice i ostane da gori crvena, uparivanje prodje bez problema i to je sve.

 

Citao sam postove unazad pa vidim da je jos jedaan clan imao taj problem i na kraju se ispostaviilo da je problem u uredjaju pa mislim da je i kod mene tako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini neki drugi program sa googl play prodavnice,i meni je bio isti takav problem poludi tabla od gresaka i ne mozes da je vratis dok ne skines klemu sa akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni na Puntu Torque u kombinaciji sa ELM327 pokazuje sulude podatke. Pedala gasa recimo moze biti na 0 i na 100%, sredina ne postoji. Tako je sa vecinom podataka...

Druge programe za android nisam isprobavao, nisam se nesto posebno ni interesovao, jer MES radi bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini neki drugi program sa googl play prodavnice,i meni je bio isti takav problem poludi tabla od gresaka i ne mozes da je vratis dok ne skines klemu sa akumulatora.

E upravoo sam i ja proveo dva sata u autu ne bi li resio taj problem, nema gde nisam dijagnostikom usao (preko redovnog ELM) i nisam uspeo da sredim te greske i na kraju sto kazes probao da skinem klemnu i vratim i sada je sve ok.

 

Jel imas preporuku koji program da probam skinut a da mi opet ne pobudali instrument tabla ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima ih mnogo ali evo ti OBD Car doctor ja sam njega koristio i torque ali tebi torque pravi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa obd,ima i za fiata.Mnogo dobra aplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...