Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Jel ima neko link za download Multiecuscan-a? Moze i u poruci ako ne sme ovde zbog pravila foruma. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par reči - moje iskustvo sa win 8.

Posle puno vremena kupio sam svoj laptop, i ne moram više da se grebem. Jeste laptop iz ekonomske klase, ali MOJ ! :) Došao je sa preinstaliranim WIN 8. 

Užasima sa win 8 nema kraja, a najviše sam se iznervirao, što, eto sad kad imam svoj laptop ne radi mi Fiat Ecu Scan. :(

 

Evo šta sa ja uradio: WIn 8 nema drajvere za COM portove. Sa sajta: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm sam skinuo i instalirao. (Odskrolovati malo niže i naći potreban drajver)

U Control Panel / System / Device drivers COM portovi se pojavljuju samo kad je neki USB koji glumi COM uključen. Tad treba i uraditi setovanja oko latencije.

 

Meni je proradilo.

Da prethodno sam postavio da se startuje u xp i vista modu, ali mislim da bi proradilo i bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni radi u win 8. Cak nisam ni posebne drv instalisao, win sam instalisao. Ostalo sve isto kao na win7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao nam je ELM 327 konektor i kada ga pokušamo spojiti ugasi auto i resetira board komp. Zna li netko možda u čemu je problem? Radi se o Puntu 1.3 mjet 2003.-e god

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM isproban na Polu 1,4 tdi i sve radi bez greške.

Inače na puntu uključimo ELM u utičnicu (upali se crvena lampica), upalimo auto i pokušamo se spojiti na Tarque. Program ga počme tražiti i pred kraj upali lampicu ABS-a, zatim serva i jednostavno ugasi auto i resetira komp. Auto ne možemo upalit dok ne izvadimo ELM van.

Edited by Dražen.OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je napravljeno da radi preko mes i preko racunara,a ne preko telefona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elm je s ebay-a.

Gledali smo na youtube-u i ima par klipova gdje su se ljudi spojili putem bluetootha na android i radi im na Fiat-u.

Kao sto je Drazen rekao, isprobali smo ju na sluzbenom Polu 1.4 tdi-u i dobijem sva ocitanja na mobitelu bez problema, dok na Puntu nece

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moralo bi da radi i na telefonu, ali nije loša ideja pokušati da MES-om da se vidi da li je problem sa uređajem ili sa autom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je napravljeno da radi preko mes i preko racunara,a ne preko telefona!

Ja imam plavi Buluetooth ELM i imam jedno 10tak aplikacija. Sve mi rade. Ja ga koristim za brzinu a i otklonio sam jednu gresku tako da je fenomenalan za 1200 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...