Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Baš taj. Dok je auto ugašen, konektuje se i čita sve parametre, ali čim upalim auto, win izbaci dole poruku da ne prepoznaje usb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nije do softvera,pre ce biti hardverske prirode.

Kakav interfejs imas,jel imas tropinski adapter ili ide direktno obd ?

A jesi probao da upalis motor pa onda da kacis dijagnostiku,jel isto ne vidi interfejs?

Jel ti elm prepravljan (prelemljavani pinovi) ?

Ako imas od nekog da probas drugi elm,mozda dobije neke smetnje sa svecica ili slicno pa se "zabaguje"...

Bas je cudno to sto ti nestane adapter kad radi motor,ne bi trebalo da ima ikakve veze ako vec radi sa ugasenim motorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vagcom kkl bez modifikacije i 3pinski adapter. Probao sam i da upalim auto pa ubodem usb ali opet ista poruka win-a... Cim ugasim auto, win prepozna usb i konektuje se na ecu... Počinje da nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu kombinaciju imam i ja samo nemam tih problema osim sto puca veza samo  prilikom verglanja.

Na topinskom kablu imas 2 krokodilke koje idu na plus i minus ,crvenu i crnu,probaj da spojis samo jednu,nisam siguran koju probaj sa kojom radi,crnom ili crvenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto gledam Multiecuscan pa mi neda mira jedna stvar . Upisivanje odometra ili kilometraže može samo na više , to je jasno . U napomeni stoji da ne može fora sa upisom 999,999 i potom voziti par kilometara da se resetuje na " 0 " . Moje pitanje je šta se dešava sa prikazom kilometraže nakon upisa 999,999 ? Ako niko ne bude znao onda ću na mojoj staroj tabli probati ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da okači link,tabelu sa idealno očitanim parametrima za stila,dizel-benzin,pa da to bude neka zvezda vodilja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da okači link,tabelu sa idealno očitanim parametrima za stila,dizel-benzin,pa da to bude neka zvezda vodilja ?

E svaka cast,dobro si se sjetio.To bi bilo vrlo korisno mnogima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat brava 1.6 '96god
vagcom 409.1 usb + tropinski adapter

vagcom instaliran i ok ali ne svetli lampica za napajanje na njemu i ne moze da se konektuje na motorni racunar...sta moze da bude razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za upisivanje kilometraže na 999,999 . Imam staru tablu i kad se spoji i upiše ta cifra izađu samo crtice kad se odvoza par km . Znači nema prikaza ukupne km od tada . Postavljena slikaPostavljena slika

Na dijagnostici pokaže kolika je km . Eto i odgovora šta se dešava kad dođe do toga . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat brava 1.6 '96god

vagcom 409.1 usb + tropinski adapter

vagcom instaliran i ok ali ne svetli lampica za napajanje na njemu i ne moze da se konektuje na motorni racunar...sta moze da bude razlog?

Jesi li spojio one 2 krokodilke na + i - posto vagcom preko njih dobija napajanje?

Ako jesi proveri jos unimerom da te zice nisu u prekidu negde u tropinskom adapteru.

ako je to sve ok onda postoji mogucnost i da vagcom ima neki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio problem u tropinskom kablicu...doveden minus na pin 5 a treba na pin 4 da bi vagcom radio...pin 5 je na vagcomu minus sa kompa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi na oba da je masa,na mom vagcom (kkl) interfejsu su unutar njega prelemljeni pinovi 4 i 5.

Ali dobro je da si provalio u cemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vag com kkl nece da konektuje na ecu...na testu interfejsa napise access denied usb port
sta moze da bude uzrok?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima. Samo kontakt, pronađe interfejs i konektuje se, upalim auto, ne može pristupiti usb-u i ne vidi interfejs...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko79

 

Verovatno niste podesili COM port kako treba ili uređaj nije povezan na vozilo, tj. ne dobija 12v. 

 

@Coa123

 

Ukoliko uređaj na kontaktu radi kako treba, deluje kao da postoji problem sa napajanjem kada je vozilo upaljeno. Proverite koliki je napon na akumulatoru kada je vozilo upaljeno. Evidentno je da problem potiče od vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uredjaj je povezan i podesen je com port ...sve je u redu dok ne zakacim tropinski konektor na auto...tad izbaci blokadu pristupa ...to isto i napise u pokusaju konektovanja sa multiecuscan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...